Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Guralice za bebu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Imate li iskustva sa njima? Hoću da je kupim jer moje dete neće da se pusti samo još uvek pa da joj potpomognem sa tim, ali se bojim da ne bude bacanje para. Pokušavam i sebi da olakšam jer nas leđa ubijaju od vodanja!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Nama su ledja isto otpadala ali nismo nista koristili doista i brzo je prohodao sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Jeftinij je da gura stolicu :D Sve zavisi koliko ce mu interesovanje biti za to :P Ja sam mom bebcu kupila recimo ljuljasku, interesuje ga po 15 minuta kad mu se cefne, i tome sl.Mozete da kupite kaiseve za prohodavanje, nama je dr rekla da kada dete smao sto nije prohodalo moze malo da se potpomogne time, a i nama je lakse 8)

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Kajševe mi je obećala sestra koja živi u drugom mestu, a ja nikako da odem do nje. Za guralicu se premišljam jer znam da sam mnogo igračaka bez veze kupila ni da ih pogleda izgustira brzo, najviše se igrala sa muvalicom od 15 dinara iz plastike :lol: .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 3:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
:D :D :D :D :D :D :D :D

I moj dejo voli muvalicu od 15 din najdraza igracka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 3:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Pa nije ni čudo rodjeni su dan za danom napiši šta još voli da ponudim i ovoj mojoj sigurno će joj se svideti :D :D :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 3:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Neverujem da ce ti se svideti ali u tisini zna da izadje i vucara cipele dok ga neuhvatimo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 1:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi imamo slonica guralicu i stvarno nam je extra korisna. Cera je uz slonka prohodala a i rado se vozila posle na njemu. Sad ga posle dugog nosenja gipsa i trenutno koriscenje sine, koristi po drugi put u istu svrhu. Imam samo reci hvale za takvu "igracku" pomagalo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 1:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Slonko izgleda ovako
http://cgi.ebay.de/Lauflernhilfe-Dumbo_ ... 286.c0.m14


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 6:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Guralice su odlican izbor kada je u pitanju motorni razvoj deteta jer obezbedjuju pravilnu poziciju tela pri prohodavanj(motornom ucenju obrasca hoda).Sa druge strane kaisevi su apsolutno nepozeljni jer detetu ne omogucavaju stabilnost koja mu je preko potrebna da bi se samostalno upustilo u avanturu hodanja.
Primenite na sebi-ako se ne osecate bezbedno u nekom polozaju sigurno cete ga izbegavati,zar,ne?pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 8:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Pošto je pre neki dan dobro pala sad samo se baca na noge i puže, izgleda da ćemo ovih dana kupiti guralicu pa kud puklo da puklo još samo da smislim kako muža da ubedim da se ne svađamo i kupujem da kupovina bude bezbolnija :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 11:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Hm, mislim da nepotrebno troshite novac, ova stvar ce biti zanimljiva par dana, u cilju igranja, a posle ce vam samo zauzimati mesto u stanu. Dete je u tom periodu josh malo da shvati funkciju hodalice ovog tipa, mozda ce je kasnije koristiti.

Josh uvek se kao najbolja podrshka i pomoc deci koja prohodavaju pokazuju ruke roditelja :) najteze za roditelja ali najbolje za dete, poshto dok mu drzite rukice mozete da ga istravljate i usmeravate, pomazete korachanje pokretima ruku. I pushtajte dete da se samo podize i uspravlja, a stimulishite ga postavljanjem igracaka u nivou njegovih ochiju i glave kako bi se podizalo da ih dohvati. A padanje je neshto sto ce tek postati redovna dnevna aktivnost :)

Ako je blizu pushtanja i samostalnog prohodavanja, drzite ga za benkicu iza vrata i stavljajte ruku ispred ochiju da pokusha da se uhvati za ruku. U pochetku dopushtajte da se hvata za ruku kako bi bilo sigurnije a posle ruku samo drzite kao stimulans i cilj koji dete treba da dostigne.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Tamara,

Iskreno, jedva sam vas docekala, posto bih u ime svih nas mama kojima deca jos nisu prohodala, pitala nesto.Evo recimo moje dete ima 15 meseci i ned.dana.Jos samostalno ne hoda, znaci, drzi nas za prst, ali nece da pusti, a bukvalno zna i da trci dok nas drzi za prst.Kada pokusam da ga postavim samog i podstaknem da hoda, kao malo da mu telo ide u nazad, imam utisak da nema ravnotezu, ali ne desava se to uvek, znaci nekad mu tezina tela krene unazad, i onda se brze bolje uhvati za krevet ili nesto drugo, ili pak cucne i rukama se dohvati za zemlju.Dr nam je rekla da je to za sada u redu, ali ako se ne pusti za mes.dana da dodjemo da nas posalje na vazbe.E, sad ja znam da dete u proseku prohoda oko 14. meseca, sa tolerancijom od 4.meseca gore-dole.To znaci, da se smatra normalnim i ako prohoda sa 18.Ali, recite mi da li imam razloga za brigu,ako mu ponekad tezina tela krene unazad?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Da za guralicu sam se uverila da može biti bacanje para jer sam dobila je na probu, dete malo gura, a i desi se da zamalo padne preko nje tako da sam odustala od bacanja para.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Guralice za bebu
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
dolce-vita je napisao:
Tamara,

Iskreno, jedva sam vas docekala, posto bih u ime svih nas mama kojima deca jos nisu prohodala, pitala nesto.Evo recimo moje dete ima 15 meseci i ned.dana.Jos samostalno ne hoda, znaci, drzi nas za prst, ali nece da pusti, a bukvalno zna i da trci dok nas drzi za prst.Kada pokusam da ga postavim samog i podstaknem da hoda, kao malo da mu telo ide u nazad, imam utisak da nema ravnotezu, ali ne desava se to uvek, znaci nekad mu tezina tela krene unazad, i onda se brze bolje uhvati za krevet ili nesto drugo, ili pak cucne i rukama se dohvati za zemlju.Dr nam je rekla da je to za sada u redu, ali ako se ne pusti za mes.dana da dodjemo da nas posalje na vazbe.E, sad ja znam da dete u proseku prohoda oko 14. meseca, sa tolerancijom od 4.meseca gore-dole.To znaci, da se smatra normalnim i ako prohoda sa 18.Ali, recite mi da li imam razloga za brigu,ako mu ponekad tezina tela krene unazad?



Nema razloga za brigu i pokushajte ono shto sam napisala, da ga prevarite bebu tako shto cete je pridrzavati za benkicu na ledjima a ispred je mamiti da vas uhvati za ruku. A ravnotezu ce bebac sam da uspostavi kako sazreva nervni sistem, bitno je da napreduje a ne nazaduje :) i trudite se da je uvek u cipelicama koje daju shiru povrshinu oslonca nego shto su njena sama stopala, chvrste cipelice, pisali smo vec o tome.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: