Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Govor deteta
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 11:32 am
Postovi: 11
Pošto sam se pošteno istraumirala po ovom glupavom netu, molila bih iskusnije mame da podele samnom svoja iskustva vezano za ovu temu. Naime, imam dečaka od 21 mesec i osim mama, tata, baba, deda i po malo ajde(u njegovoj izvedbi - ade), nema ništa od priče.
Jedni viču, nije ništa strašno, i ti si kasno progovorila, ima tu genetike, nema primedbi i sl., dok drugi odmah slute na neke strahote, koje ne želim ni da pomenem, naravno sve poremećaji govora.
Molim mame, javite se!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 5:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
To je malo dete, jos uvek beba, nema tu nikakvog poremecaja, ako on razume sta mu se govori, reaguje na uputstva koja dobija od vas, uspostavljate kontakt sa ocima, to je jedno normalno, samo malo lenje dete. Naravno da ce progovoriti, ima dece koja su progovorila tek oko tri godine, pa sta.Pricajte mu mnogo, citajte ,prevajte, trazite da ponavlja reci za vama, a kada ponovi sledi nagrada. Draga mama sve ce to biti u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 6:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Apsolutno se slazem sa Misti, i mene zanima ta tema, i ima tamaraft temu koju je postavila razvoj govora kod deteta, pogledajte.Moj bebac ima 16 meseci i isto tako standardno baba, deda, mama, tata, za macu ma, za kola-kola, kamion, kamiiiii, za kafu-kaaaaaa.A, onda i ja cujem joj, pa trebao bi on vise da price, tako da sam se i ja bila iztraumirala,bezopotrebno, naravno.Od mog devera cerkica ima 27 meseci i jos nista ne prica, otac joj je progovorio sa tri godine....

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Moj sestric je jako kasno progovorio, kad je moja mladja (istog su uzrasta) vec uveliko sklapala prostije recenice. Sestra se bacila u bedak, a mali je sve kapirao, i sve znao, samo nije htao da govori. Iskosniji su nam govorili da je o kod decaka uglavnom, tako, da su "lenji" sa govorom. I bili su u pravu. Kad je progovorio, sasvim je lepo i ispravno govorio sva slova (nije tepao) i sve je bilo ok.

Ako kod deteta primecujete da je sve drugo ok, da kapira kad mu se obracate i da zna, ali nece da prica, po meni to nije razlog za brigu.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 11:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
dolce-vita je napisao:
Apsolutno se slazem sa Misti, i mene zanima ta tema, i ima tamaraft temu koju je postavila razvoj govora kod deteta, pogledajte.Moj bebac ima 16 meseci i isto tako standardno baba, deda, mama, tata, za macu ma, za kola-kola, kamion, kamiiiii, za kafu-kaaaaaa.A,...


i ja se slazem i mi smo 7 meseci ali kazemo kafa to su ga babe naucile i ne samo to nego im i duva u kavu da use ohladi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 8:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Prvo neće da pričaju a onda ne prestaju da pričaju i to baš "vezu"...

Jednoj koleginici ćerka nije htela uopšte da priča, imala je dve godine i samo ono najosnovnije: mama, tata, baba, deda,.. A onda jedne večeri se preplašila od nje: Dete je počelo da govori i to potpuno tečno i duže rečenice sa ispravnim izgovorom svih slova, kao da govori već par godina.

Znate onaj vic kad dete (dečak) nikako da progovori, zašao i u pubertet, vodili ga kod raznih lekara i ništa. A onda jedno veče dete reče: "A gde je so?" Ovi zaprepašćeni, pitaju ga: "Zar ti govoriš? Što do sada nisi ništa rekao?" A on će: "E, do sada nisam imao primedbe!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
remi je napisao:
Prvo neće da pričaju a onda ne prestaju da pričaju i to baš "vezu"...
Znate onaj vic kad dete (dečak) nikako da progovori, zašao i u pubertet, vodili ga kod raznih lekara i ništa. A onda jedno veče dete reče: "A gde je so?" Ovi zaprepašćeni, pitaju ga: "Zar ti govoriš? Što do sada nisi ništa rekao?" A on će: "E, do sada nisam imao primedbe!"


:D


PS greska mi smo 17 meseci ne 7


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 11:32 am
Postovi: 11
Pa i moja razmišljanja su slična kao i kod svih vas :D ! Sve razume, hoće da uradi kada mu se nešto kaže, neposlušan je standardno kao i sva deca u tom uzrastu, ali se ponaša potpuno normalno. Medjutim, znate svi kako to kod nas ide, iz krajnosti u krajnost.
Jedni viču - ma opušteno, a drugi - zar još uvek nisi dete vodila kod psihologa i logopeda!
Ja sam jako kasno progovorila, tečno sa tri godine, pa sve na to računam.
Ipak znamo svi kako to ide kod mama - briga za sve!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Jos uvek nemoj da brines, ima toliko drugih stvari o kojima verovatno moras da brines ili ce ih tek biti, cuvaj zivce.Dete ti je ok. Da li ide u vrtic, ako ne ide kada bude isao progovorice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 6:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
oš jedan, poznatiji, aspekt Ajnštajnovog detinjstva predstavlja činjenica da je on progovorio kasnije nego većina prosečne dece. Ajnštajn je sam tvrdio da nije progovorio pre svoje treće godine i da je i tada to nevoljko činio sve do uzrasta od devet godina :D :D :D :D :D



Preuzeto sa wikipedije!!!

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Pod uslovom da ne mislis (stvarno) da je tvoje dete Ajnstajn, odvedi ga u razvojno savetovaliste. Za svaki slucaj. Pokazace ti vezbe razvoja motorike ruku, koje su jako btine za razvoj govora i u medjusobnoj su korelaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 7:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne,nije Ajnstajn, ali je zdravo, lepo, i i veselo dete.Kao i mnoga deca na ovom forumu,sto vama ocigledno smeta.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 9:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Nisam se tebi obratila. Nego zeni koja je postavila temu, i cije dete ima 21 mesec.
Sto li se ti javljas???? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 10:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Znaci, i sa njom ste resili da zaratite :D :D :D :D :D :D

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Govor deteta
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 12:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Oh pa Kathy znamo vec od ranije. Kako ona kaze ona nije ovde da sklapa prijateljstva, nego da sto moze drcnije i nevaspitanije izvredja ostale. Valjda nije do sad shvatila da je poenta ovog foruma (jer lekara na njemu vec odavno nema) da ljudi razmenjuju svoja misljenja. A razmena misljenja znaci cuti i nekoga ko ima drugaciji stav, a ne odmah na njega osuti drvlje i kamenje. No, neki ljudi jednostavno ne znaju osnovnu kulturu komunikacije...
Meni samo nije jasno sto uopste zalazi ovamo s obzirom da po njenom stavu spada u onu vrstu ljudi koja zna sve najbolje. A kod njih nema mesta da se cuje jos neko, mozda i oprecno misljenje....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: