Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fizioloska zutica
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 2:48 pm
Postovi: 2
Beba je rodjena prosle srede (pre deset dana).Treceg dana su konstatovali fiziolosku zuticu, bebac je bio malo na suncanju i bilirubini su ponovo vraceni u normalu.Medjutim, juce ponovo povisen nivo bilirubina.Danas uradjene analize i rezultati sledeci: Direktni bilirubin 36,9, indirektni oko 204, ukupni 243, stim sto na nalazu pise da je ref. vrednost 23,9.Bebi je danas propisano suncanje od 4 sata, ne znam za kasnije.Interesuje me neki komentar na ove rezultate i imam li razloga za brigu.U porodilistu, pedijatar i sestre kazu da nemamo nekog posebnog razloga za brigu.Beba je inace i dalje u bolnici i pod nadzorom je lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioloska zutica
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 4:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Koliko se ja secam (nisam lekar, ali sam imala slicnu situaciju pre 2,5 godine) kada smo bili u bolnici nalazi su ok dok beba ima vrednosti ispod 18. Sa 23 je neophodno da se sunca. Nemojte se nista sekirati fizioloska zutica je nesto sto puno beba dobije i posle bude sve ok. Nadam se da ce vam i neko strucniji od mene dati svoje misljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioloska zutica
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 5:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moja beba je takodje imala fiz.zuticu, mislim da mu je bilirubin isao takodje do 234, takodje su i meni rekli isto sto i vama, i valjda do 340 tako nesto ne ostecuje nervni sistem.Medjutim, to su retki slucajevi, i takodje cak i da ne moze da spaden od teraypije suncanja, detetu se promeni krv i bude sve u redu.Najbitnije je da se dete poji i doji i izbaci ce kroz stolicu i mokracu.Do fiz zutice dolazi zbog nezrezelosti jetre da razgradi crvena k.zrnca, i bezazlena je pojava, cesta kod novorodjencadi.Izvinjavam se ako sam nesto pogresila, i takodje se nadam da ce vam reci na ovu temu neko strucniji takodje odgovoriti.U svakom slucaju, nemate razloga za brigu.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioloska zutica
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 2:48 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovorima.Beba je danas bila na suncanju 4 sata, i supruga mi kaze da su i ona i sestra primetila da je manje zuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioloska zutica
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nemojte i da se iznenadite ako i kada bude pustena kuci, bude malo zuta, jer meni je tako rekla babica moze da bude u licu zut/a, i ako ima dozvoljene vrednosti u krvi.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioloska zutica
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 12, 2009 11:48 am
Postovi: 14
Lokacija: Banja Luka
Nemate razloga za brigu. Moja beba ima 10 mjeseci i takođe je imala fiziološku žuticu. Samo je sunčajte i pojite. Vjerovatno su vam rekli da su bebe pospane kad imaju ovu žuticu, zato je češće budite i hranite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: