Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 5:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja cerka ima sad 6 godina i od vremena kad je bila beba ratujemo sa ekcemom. Prvo je bio na nozici, pa po glavi, a sad se nalazi na obe ruke. Probali smo sve i svasta, cak i kortizonske kreme (koje nikome ne preporucjemo). Bili kod pedijatra, koznog.... Na kraju smo zavrsili ovde kod dr. koja se bavi i homeopatskom medicinom. Zena me je odmah pitala dal je dete nekad bilo ozbiljno bolesno i dal je moralo da pije antibiotike (imali smo dve upale pluca i sl.) Onda me je pitala da li je iko ikada detetu posle antibiotika ponovo sanirao i uspostavio normalnu floru u stomaku (sto naravno niko nije radio). Dobila je da pije neke kapljice (ne verujem da ih u Srbiji ima, ali mozda i gresim). symbioflor (pro symbioflor i symbioflor 1 i 2). Iako sam bila skepticna, probale smo (uzimaju se oralno) i ekcem se zaista povukao. Pri tom nam je jos preporucila kada se dete kupa da u vodu stavim malo maslinovog ulja, isto super ideja. Stavljam i morske soli, jer sam primetila da posle svakog kupanja u istoj (bazen ili more) se koza potpuno regenerise.
Posle toga sam upoznala jos neke ljude cija cera je isto imala te probleme i resili su to na isti nacin. Nikada mi ne bi palo ovako na pamet da koza ima veze sa probavom, ali posle sam malo googlala i zaista, ima povezanosti. Eto, mozda ovo nekom od vas pomogne, ko sto rekoh ne znam dal kapi imaju da se kupe kod nas (a i ne treba ih uzimati na svoju ruku, nego se posavetovati sa lekarom). Mozda postoji nesto slicno. Kortizon u svakom slucaju donosi samo trenutno poboljsanje stanja, ali ne leci uzrok cele price.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: