Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 8:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 1:49 pm
Postovi: 39
Nije to bas čačkanje nosa u pravom smislu... mislim na kopanje i slično... već vise trljanje nosića, kao kad ih svrbi i golica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DJECIJE GLISTE ?
PostPoslato: Uto Sep 21, 2010 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 3:58 pm
Postovi: 1
Evo vec dva sata trazim na net-u da li je moguce da zbog deciji glisti dijete moze da gubi kosu na odredjenim dijelovima glave u vidu malih krugova. Moje dijete ima takva cetiri kruga. Kolegica mi kaze da je kod njenog dijeteta bio takav slucaj gubitka kose u vidu krugova na glavi. I da je to sve zbog djecijih glisti. Utvrdjeno je da mi sin ima gliste i popio je sirup sto se pije 3 dana, pa sad cekamo 3 sedmice, pa cemo opet stolicu na analizu. Da li je jos kod nekog bio takav slucaj? Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DJECIJE GLISTE ?
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 10:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja se opet tripujem da moje dete ima gliste.Ne cese se oko cmara , ali na guzi oko cmara nalazim nesto malo belo, ne krece se, da li je to od pomade, vise nisam pametna, sta je to malo belo, ne krece se, ali je tu...Kad god vidim ovu temu, poludim, inace,pre nekoliko meseci je i ppoceo da cacka nos :evil: Mada, od rodjenja sisa prst, pa kad stavi prst u usta , kaziprst stavi u nos, samo tada!!!Pre nekoliko meseci je otkrio da pored sisanja prsta moze i da zaposli kaziprst, i da ima jos jedna rupa i suuuuuper ta rupa moze da se cacka jeeeeeeeee!!! :evil: A, meni se zeludac okrece, mada se nikada nije osuo, da li se dete koje ima gliste obavezno i ospe?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DJECIJE GLISTE ?
PostPoslato: Sre Okt 13, 2010 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Sitni beli končići mogu biti i od kreme ili čak delić pelene.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DJECIJE GLISTE ?
PostPoslato: Pet Okt 29, 2010 9:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Jao sad ste me bacile u razmisljanje. Moje dete ali po ceo bozji dan cacka nos. To mi i nije bilo tako strasno dok je bila kuci. Sad kad je u obdanistu kad god je pokupim a ona je oko nosa crna, jer to radi i kada su napolju sa prljavim rukama. sta sve moze da se unese tako bolje i da ne mislim. Evo je ima vec deset dana temperaturu do pre neki dan uvece i 39, sad idemo do 38 i stalno se zali da je boli stomak..... Sad kad procitah ovo, poceh i o ovoj opciji da razmisljam. Samo jos da nagovorim ovde pedijatra da joj pregleda stolicu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DJECIJE GLISTE ?
PostPoslato: Pet Okt 29, 2010 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Čekaj, zar na zapadu ne postoji opcija da tražiš napismeno zašto lekar ne smatra za neophodnim da se urade određene analize? Čim čuju da nešto treba da potpišu zamisle advokate kako im dahću za vratom zbog nesavesnog lečenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DJECIJE GLISTE ?
PostPoslato: Sub Okt 30, 2010 10:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma jok. Oni ovde ne rade nista. Promenili smo pedijatra posto prethodni nije cuo upalu pluca (par sati posle njegovog pregleda sam hvala bogu odvela dete u bolnicu gde su je odmah hospitalizovali). Ovaj drugi nije nista bolji sem sto se kod njega manje ceka. Mom detetu od kad se rodilo pedijatar ni jedan jedini put nije uzeo krv da pogleda dal je sve ok. Moram da dodjem u ordinaciju maltene sa spremnom dijagnozom da bi oni mozda dali neki lek. (ja sam dosla sa rezultatima iz BGD koji su ukazivali da imam Kronovu bolest - dr. mi rekao da ti specijalisticki nalazi krvi cesto mogu da daju lazno pozitivan rezultat i nije hteo da ponovi testiranje dok nisam zavrsila u hitnoj pomoci). Advokate ovde zaobilazim u velikom krugu, dobar dan kod njih kosta vec celu platu!
U svakom slucaju svaki dan sam sve ocajnija kad pomislim na odlazak kod dr. i vec unapred poznatu dijagnozu : to je virus procice za 3 dana....
Naucila sam da dete vodim za sve sto mogu odmah kod specijaliste (hvala bogu ne treba uput od pedijatra), ali nema specijalista u svim oblastima koji primaju i decu.
Jedina uteha je da je ovde sve za decu besplatno od pregleda do leka.... ali ja bih vise volela i da platim a da uradim ono sto treba...
Pri tom sem sto treba da se hvatam u kostac sa pedijatrom, moram da se hvatam u kostac i sa muzem, koji uvek misli da bespotrebno panicim. Jeste kao majka ponekad previse brinem, ali vecinu puta se pokazalo da sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: