Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: CRVENE FLEKICE NA LICU DETETA
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Drage mame,


Molila bih vas ako neko moze da mi pomogne, mokm bebcu vec neko vreme na licu se ne povlace crvene flekice. Naime, one su izrazite na dnevnoj svetlosti, cini mi se da kada nije na suncu uopste ih nema. Mnogo sam zbunjena jer sam dete vodiula koznom lekaru u Dzordza Vasingtona, gde je dobio mast elocom, ali mu nije pomogla, Takodje, sam mu stavljala bebi puder kako mi je tamo receno, ali nista.Rekli su mi da je od sunca i da nije opasno, ali mene zanima zasto se ne povlace.Zabrinuta sma, ujedno, da li neko zna nekog dobrog koznog lekara koji radi privatno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 1:49 pm
Postovi: 39
Mi lutali zbog fleka, ospipa ili ne znam vise kako to da nazovem 1 mesec po lekarima, ali se nije povlacilo nikako. A onda se neko setio da mogu biti i decije gliste... i bio je u pravu!
Ne mora da znaci, ali ipak treba imati u vidu da moze biti i to jedan od razloga.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
MYCA je napisao:
Mi lutali zbog fleka, ospipa ili ne znam vise kako to da nazovem 1 mesec po lekarima, ali se nije povlacilo nikako. A onda se neko setio da mogu biti i decije gliste... i bio je u pravu!
Ne mora da znaci, ali ipak treba imati u vidu da moze biti i to jedan od razloga.
Pozdrav


Joj, kako to?sad si me bas uplasila,kakve gliste?gde ste vi imali te fleke?mi imamo samo na celu.I, kako ste saznali da su bas gliste, vadili krv, sta ?ako mozete jos malo da mi pojasnite molim vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Leleeeeeee, sad sam citala sto su piosali Tamara Raft i ostali strucnjaci ovog foruma, moj bebac cesto stavlja prstic u nos, i cacka ga :evil: Uskoro ce godinu dana, i cesto se vrpolji u krevecu, mozda ga svrbi cmaric.Auuuuuuuu, sad sam se utripovala, ako neko vidi ovo, neka mis amo odgovori, sta ja sad da uradim, da ujutro poranim, sacekam da kaki da nosim na pregled, uzas, je li dovoljno jednom? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Zaboravila sma da kazem, uopste me ne bi cudilo, da ih ima!!Non stop sisa prst, dok se okrenem, caprknuo je kantu za djubre i stavio prst u usta :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 1:49 pm
Postovi: 39
Mi smo sa nepunih godinu i po dana zaradili gliste tako sto se igrao u pesku... ispred zgrade imamo igraliste. Non stop sa bagerom i grabljicama kopao po pesku. E, onda u toku igre, verovatno je stigao da stavi prste u usta i eto...
Al nemoj se toliko plasiti glista, pa to je najmanje sto moze da bude... hocu reci... ako su gliste popije se 3X kasicica sirupa i prodje...
Za gliste se nosi bris 3 dana zaredom, na plocicu se zalepi selotejp koji si prethodno (ujutru cim se probudi) zalepila na guzu. Isto tako i 3x stolica. Treba samo voditi računa da se dobro uzme bris jer nama se tek kod III prikazalo.

Ipak, da su gliste male su sanse... al eto cisto i to da kazem da moze da bude... mada se kod druge dece retko javljao osip...

Osip nam je bio u vidu tačkica (kao kad komarac prolazi) na licu, celu (5-6 komada), onda po sakama i nogicama (desetak).... ali ubrzo su se pretvarali u male plikcice...

Pisala sam o simtomima malih decijih glista u nekoj temi ispod... bas se tako i zove - decije gliste... pa procitajte...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 9:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
MYCA je napisao:
Mi smo sa nepunih godinu i po dana zaradili gliste tako sto se igrao u pesku... ispred zgrade imamo igraliste. Non stop sa bagerom i grabljicama kopao po pesku. E, onda u toku igre, verovatno je stigao da stavi prste u usta i eto...
Al nemoj se toliko plasiti glista, pa to je najmanje sto moze da bude... hocu reci... ako su gliste popije se 3X kasicica sirupa i prodje...
Za gliste se nosi bris 3 dana zaredom, na plocicu se zalepi selotejp koji si prethodno (ujutru cim se probudi) zalepila na guzu. Isto tako i 3x stolica. Treba samo voditi računa da se dobro uzme bris jer nama se tek kod III prikazalo.

Ipak, da su gliste male su sanse... al eto cisto i to da kazem da moze da bude... mada se kod druge dece retko javljao osip...

Osip nam je bio u vidu tačkica (kao kad komarac prolazi) na licu, celu (5-6 komada), onda po sakama i nogicama (desetak).... ali ubrzo su se pretvarali u male plikcice...

Pisala sam o simtomima malih decijih glista u nekoj temi ispod... bas se tako i zove - decije gliste... pa procitajte...

Pozdrav



Mi nemamo osip po sakama, i tabanima...Ne znam, ne bih da ga vodim zbog tih tackica ponovo lekaru i da ga mesam sa bolesnom decom, vodial sam ga skoro kod jednog lekara u gradu, ona nas je poslala u Dzordza Vasingtona, i tamo mi niko nije pomenuo gliste. Sacekacu jos malcice...

Hvala vam puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Za crvenilo jako pomaze Jekoderm mast. Ja sam je namazala bebi kad je imala osip od vrucine i sutradan se povuklo. Elcom je suvise jaka mast ja mislim da je treba izbegavati!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: