Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: cipelice za bebu
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 4:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Da li mi moim vas neko moze objasniti kako zna da li su male cipelice koje obuvam bebi?Posto imam cipelice koje obuvam mojoj bebici, palac mu je knap, ali izmedju vrha i ostalih prstica ima prostora, da li je to taman?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 5:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:41 am
Postovi: 38
Lokacija: kikinda
Da bi mu cipelica bila taman kako treba mora iza pete da stane jedan vas prst,ako vas prst moze da stane onda su mu cipelice taman,a ako nemoze onda kupuj mama druge.pozzz

_________________
KATARINA SUNCE MAMINO I TATINO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re cipelice
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 7:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Snajkice,

Hvala na odgovoru, ja sma ovo nasla na netu
Pravilna cipelica mora biti veća 6-12 mm kako bi se stopalo moglo pravilno razvijati. Oko polovice djece nosi premale cipele. U tome leži glavni uzrok kasnijih poteškoća sa stopalima. Na cipelama se nikako ne bi trebalo štedjeti, niti cipele starije djece prenositi mlađima. Istraživanja su pokazala da 98% ljudi na svijet dođe sa zdravim stopalima a samo 40% ljudi ima zdrava stopala kad odrastu. Kod odabira cipelica uzmite u obzir da svaka cipela mora imati pojačani petni dio da bi pridržavala nježno dječje stopalo, anatomsku širinu i vrh cipelice da bi se prstići mogli gibati.

Medjutim, sad sam malo zbunjena, imam jedne cipele koje su br 21 i one su prakticno takve, stavim iza prst i ulazi, smao jedan prst.Medjutim, mslo mi je nelogicno da on nosi 21 sa deset meseci.

I, imam jos jedno pitanje, imam kuci, kao neke nehodajuce sandalice koje ne stezu zglob.Da li mogu da mu ponekad obujem, samo ponekad kada je u kolicima i kada je puno vruce.Interesuje me zato sto kada je mnogo vruce da mu se ne kuvaju nogice???


Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re cipelice
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 8:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
brizna-mama je napisao:
Medjutim, sad sam malo zbunjena, imam jedne cipele koje su br 21 i one su prakticno takve, stavim iza prst i ulazi, smao jedan prst.Medjutim, mslo mi je nelogicno da on nosi 21 sa deset meseci.


Nemojte da se rukovodite onim sto BI TREBALO, vec onim kako jeste. Ako su mu ok, ako Vas prst moze da stane, onda u redu, znaci da su dobre.

Jos nesto: posto kupujem uglavnom od istog proizvodjaca, stalno kupujem za broj vece.

brizna-mama je napisao:
I, imam jos jedno pitanje, imam kuci, kao neke nehodajuce sandalice koje ne stezu zglob.Da li mogu da mu ponekad obujem, samo ponekad kada je u kolicima i kada je puno vruce.Interesuje me zato sto kada je mnogo vruce da mu se ne kuvaju nogice???


Naravno. Ja sam svojim devojcicama obuvala, zasto da se deci kuvaju noge u cokulama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 8:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ako su cipele duboku, nekad je tesko da se zavuce prst unutra.

Onda sam uzimala slamcicu za sok, prislonim je detetu na stopalo od pete do vrha palca i odsecem makazama na tu duzinu. Kad kupujem cipele, ubacim slamku u cipelu. Slamka je taman dovoljno cvrsta da nece da se previje, ali ako je previse gurnete onda se savije i znate da nije dobro. Kad odgovara na slamku, onda obujem detetu i bude ok velicina.

Naravno da mozete sandalice kad je vrucina, i to sa sto manje kaiscica, da nozica ima vazduha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 1:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ovo prvo su velicine cipela, a ovo drugo velicina u cm koja odgovara tom broju. Medjutim iako bi cipelice trebalo da budu standardizovane, primetila sam da svaki proizvodjac kao da ima neku svoju meru. Ova fora sa slamcicom je jako dobra. Neke od boljih cipela koje sam kupovala svojoj cerci imale su unutra ulozak koji je mogao da se vadi. Onda dete stane na to i postoje tri tacke: ako je cipela taman, ako je velika ili mala. I na osnovu toga mozete da ocenite da li je velicina ok. Na zalost to nemaju sve cipele....
Ono sto je jako bitno za male nogice je da je djon savitljiv da bi mogao da prati prirodne pokrete decijeg tabana i da nogica moze da dise. Moje dete drzim boso ili u tankim koznim mekanim papucicama kad god mogu.Naravno za napolje moram da obujem cipelice.
19 11,6
20 12,3
21 13,0
22 13,7
23 14,3
24 14,9
25 15,5
26 16,2
27 16,8
28 17,4
29 18,1
30 18,7
31 19,4
32 20,1
33 20,7
34 21,4


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 1:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
isidora je napisao:
Ako su cipele duboku, nekad je tesko da se zavuce prst unutra.

Onda sam uzimala slamcicu za sok, prislonim je detetu na stopalo od pete do vrha palca i odsecem makazama na tu duzinu. Kad kupujem cipele, ubacim slamku u cipelu. Slamka je taman dovoljno cvrsta da nece da se previje, ali ako je previse gurnete onda se savije i znate da nije dobro. Kad odgovara na slamku, onda obujem detetu i bude ok velicina.

Naravno da mozete sandalice kad je vrucina, i to sa sto manje kaiscica, da nozica ima vazduha.


Isidora, kako to kad mora da ima lufta izmedju zadnjeg dela nozice i cipele.Ako samja snajku razumela,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RE CIPELICE
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 1:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Ako sam ja dobro razumela, obula sam bebi cipelice i nije mogao da stane pryst pozadi, bez obzira st su prstici gore imali lufta, palac udara.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:41 am
Postovi: 38
Lokacija: kikinda
Da dobro si mene razumela prst iza pete ako ti stane cipelica je dobra,a ako nemoze da stane tvoj prst iza njegove petice cipelica je mala.Bar su meni tako pokazivali i govorili kada sam kupovala cipelice pa cak i dan dans jer i mi imamo 25 meseci i brzo nam raste nogica.pozzz

_________________
KATARINA SUNCE MAMINO I TATINO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 11, 2009 2:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
brizna-mama je napisao:
Isidora, kako to kad mora da ima lufta izmedju zadnjeg dela nozice i cipele.Ako samja snajku razumela,


Da, mora da ima mesta za prst pozadi, iza noge. Ja nisam bas gledala palac, ali kad dete skroz gurne gogu do vrha prstiju, mora da ima mesta za moj prst pozadi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Pitanje?

Kako je doslo toplije mislila sam mu kupiti cipelice sa otvorom ili rupicama za ventilaciju. Moram napomenuti nismo jos redovno prohodali. Na sta se treba pripaziti?

By


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 1:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Na podržanu petu!!!!
Nikako nemojte uzimati skroz otvorene sandale, u tom slučaju bolje je da dete ide boso!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re cipelice
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 3:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sad sam ja malo zbunjena, imam neke nehodajuce sandalice koje su maltene od kartona, imamo i nekoliko pari cipelica ali na ovoj vrucini ih je ludast obuvati detetu.Da li smem da mu obuvam te sandalice ili je bolje da bude bos?


Isto mali jos nije prohodao, nie jos ni stao na svoje nogice??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 4:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mojoj ceri sam dok nije prohodala iskljucivo obuvala mekane cipelice/papucice od koze (kao carapice). Mislim da sve dok dete ne krene da hoda ne mora da nosi cipele.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Mi nosimo redovne cipelice ali jadnom se skuvaju nogice u njima pa sam mislila da mu kupim neke letnje ili bar da imajurupice da mu koza dise tj da mu se nogice neupare.

P sad neznam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: