Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: cipelice
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 9:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
dejan27 je napisao:
Mi nosimo redovne cipelice ali jadnom se skuvaju nogice u njima pa sam mislila da mu kupim neke letnje ili bar da imajurupice da mu koza dise tj da mu se nogice neupare.

P sad neznam.


Pa, tako i mi.Mozes da mu kupis prohodavajuce cipeklice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Znam ali je nama pedijatar rekao da nedrze stabilno nogice tj da treba da koristimo redovne sto nije ni problem ali sada je toplo bas toplo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re cipelice
PostPoslato: Uto Maj 12, 2009 10:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pa, to i mene zanima,necu valjda naskoditi detetu ako mu na ovim vrucinama obuvam sandalice koje nisu za hodanje.Ne postavljam ga jos na noge.Gore je rekla Isidora da ona svojim cerkicama obuva.


Bilo bi dobro kada bi jos enko odgovorio na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 12:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sto mucite tu vasu decicu kad jos ne hodaju?
Moja cerka je rodjena sa iscasenim kukom i proveli smo mnogo u bolnici na ortopediji a i dan danas idemo na kontrole. Tako da sam o cipelicama pitala lekare bar 10 puta. Oni su mi rekli da dete treba da je sto vise boso a kad mora u cipelu jedino sto je bitno je da je djon savitljiv, sve ovo za pete, duboke cipelice i sl. niko nit je pomenuo nit je preporucio. Eto cisto ako nekog interesuje....
Moja cera sad uveliko hoda i videla sam mnogo lepe sandalice mislim da je to ono sto cemo nositi ovog leta.

http://i713.photobucket.com/albums/ww13 ... ezaIsu.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 7:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Dea je napisao:
Sto mucite tu vasu decicu kad jos ne hodaju?
Moja cerka je rodjena sa iscasenim kukom i proveli smo mnogo u bolnici na ortopediji a i dan danas idemo na kontrole. Tako da sam o cipelicama pitala lekare bar 10 puta. Oni su mi rekli da dete treba da je sto vise boso a kad mora u cipelu jedino sto je bitno je da je djon savitljiv, sve ovo za pete, duboke cipelice i sl. niko nit je pomenuo nit je preporucio. Eto cisto ako nekog interesuje....
Moja cera sad uveliko hoda i videla sam mnogo lepe sandalice mislim da je to ono sto cemo nositi ovog leta.

http://i713.photobucket.com/albums/ww13 ... ezaIsu.jpg



Ovo za duboke cipelice kod nas svi preporucuju, da bi bio fixiran zglob.To za bose noge sam i ja procitala, ali npr.kada ga stavim da pomalo hoda, tada ga stavim u duboke cipelice, mora da stane jedan prst iza,a posto izgleda idu nesnosne vrucine, kada ga stavljam u kolica,bice bos.Koliko ja vidim, i kod kuce. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Ko kaze da nehodamo ja sam rekla da samostalno nije prohodao a na nogama je jos od 8 meseca pre je stao na noge nego sto je seo.
Jos malo pa cemo i samostalno hodati verovatno za mesec dana.

No u svakom slucaju cemo kupiti nesto lakse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 2:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
dejan27 je napisao:
Ko kaze da nehodamo ja sam rekla da samostalno nije prohodao a na nogama je jos od 8 meseca pre je stao na noge nego sto je seo.
Jos malo pa cemo i samostalno hodati verovatno za mesec dana.

No u svakom slucaju cemo kupiti nesto lakse.



U izvinte ,molim vas, nisam htela da vas uvredim :lol: Pa, i mi isto tako, ne hoda samostalno, ali menja noge,hoda, samo ga mi drzimo.Samo sto je nama dr rekla da ga nikako ne stavljamo na noge samog , dok se on sam ne popne na nogice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
its ok!


Ja mog dejana nemogu zaustaviti nikako on ti sepenje i vere na sve strane hvata se za namestaj i bezi :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 11:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
dejan27 je napisao:
Ko kaze da nehodamo ja sam rekla da samostalno nije prohodao a na nogama je jos od 8 meseca pre je stao na noge nego sto je seo.
Jos malo pa cemo i samostalno hodati verovatno za mesec dana.

No u svakom slucaju cemo kupiti nesto lakse.


Posto je vasa beba prerano stavljena na noge postoji velika verovatnoca da ce se stopala koja su jos uvek nezrela deformisati te bi vam preporucila duboke cipele koje ce korigovati eventualni deformitet.
Za sve ostale bebe koje su imale uredan motorni razvoj i pocinju da se dizu u 11.mesecu(a da nemaju verifikovani,urodjeni problem sa stopalima)drzite decu sto vise bosu po kuci,a napolju udobna savitljiva cipela sa malo cvrscim lubom je sve sto vam treba.pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re cipelice
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 8:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Terapeut,molim vas, posto ste vi ipak najkompetentniji da odgovorite.Znaci, moja beba jos nije prohodala, ne dize se ni sam na nogice.Znaci, po kuci da bude sto vise bos, i kada ga vodim napolje, to mi je najbitnije, znaci, mogu da mu obuvam lagane sandalice,samo da su malo dublje.Jos nesto, imam kuci duboke cipelice za njega ali su od platna, da li to sme da obuva dok ne prohoda?

Ja se izvinjavam sto ponovo pitam, i ako sam ispala glupa,ali mi je jako bitno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 9:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Terapeut ce vam bolje reci, ali vam lepo vreme ide na ruku: izujte detetu i carape i bilo kakve cipele. Stopala ce ga nositi celog zivota, najbolje se razvijaju kad su bosa. I ne plasite se, nece da se prehladi ;)

Ne razmumem kako hoda dete koje ne sedi? Ne razumem gde roditelji pozuruju dete, gde ce to dete da zakasni ako prohoda sa 12, a ne sa 8 meseci da bi se dokone mame imale cime hvaliti u komsiluku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re cipelice
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 9:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Da vam kazem, ima dece koja se sama popnu na nogice.Mali od moje komsinice je tako.Jednostavno dete se popelo na nogice, nije se sam pustio,ali hoda uz smao malo pridrzavanje.Meni ovde u komsiluku napunise glavu kako trebam detetu non stop obuvati duboke cipelice...Pa, gde ljudi na ovu vrucinu, pa stovi nosite sandale,niste mi nije jasno :o


Uh komsiluk, komsiluk :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Sva deca se sama popnu na nogice. Samo neka deca imaju nestrpljive roditelje koji ih pozuruju, a neka mudre koji puste prirodu da sama uspostavi ritam... u prvom slucaju zadovoljan je komsiluk, u drugom dete :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 2:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Dokona mama moj djon!!!!!!!!!!!!

Gde pozuruju mame a gde zure deca e sine nemoj slucajno ustati, e sine nemoj slucajno prohodati, e sine nije ti vreme malo morgen. Ako dete samo hoce roditelj bas puno tu ni nemoze jedino da ga vezem a da je stao na nogice pre nego sto je redovno sedeo istina redovno je poceo sedeti sa 9 meseci. Samo mi sada nemoj reci da sam ga trebala pozuriti da sedne ranije/! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re cipelice
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Dejan27,

Mislim nemo se ljutis, sto bi reko Dragojlo,ali stvarno i nama je rekla dr da nikako ga samog ne stavljamo na nogice, dok on to sam ne ucini.Ja se toga pridrzavam iskreno.E, sad dete koje se samo bez ikakvog forsiranja popelo na nogice,ok ja nisam kompetentna da ti kazem kako sta, ali u principu, tako je nama strogo dr savetovala.


Sta ti je rekla dr za to kad si bila na sistematskom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: