Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Belance
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Znam da do godinu dana detetu ne treba davati belance.To je teorija...
A praksa?Kada ste vi vasoj deci davale to famozno belance????Imam sina od deset i po meseci....Da li je jos rano??Iskreno...

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 19, 2006 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Ja sam mom sinu na insistiranje moje mame (u fazonu on je vec veliki-moze sve da jede) dala peceno jaje-znaci i belance sa nepunih deset meseci (avgusta prosle godine). Nakon otprilike pola sata je zaspao, pa posto je bilo jako vruce spavao je samo u peleni te sam mogla da vidim kako po stomaku i ledjima pocinju da se pojavljuju crvene fleke sa sitnim bubuljicicama. Cesao se, ali ne nesto preterano i prevrtao po krevetu. Nakon otprilike pola sata polako su pocele da nestaju. Ja sam naravno sve vreme presedela kraj krevetica :o , izbezumljena neznajuci sta da radim. Ali eto hvala Bogu proslo je vrlo brzo bez vecih problema. Nisam mu vise davala belance do nekih 14 meseci i sada ga jede bez ikakvih problema.
Samo jos da napomenem da nam je tata kad je bio mali imao alergiju na belance tako da mislim da kod alergija nasledni faktor igra veoma vaznu ulogu.
Ovo je bilo nase iskustvo, a vama savetujemo da sacekate rodjendan, pa onda probate famozno belance.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 21, 2006 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2006 2:25 pm
Postovi: 17
jao ovo je dobra tema za mene...imam sina od godinu dana (04-14-06 napunio godinu)...i posto zivim u americi a idemo svakih dva do tri mjeseca na vakcine, kada mu je bilo sest mjeseci ja nesto razmisljam i znam da su kod nas (inace zivim u americi) pricali da se dijetetu ne daje zumanjce...i tako ja mom sinu naprvim samo bijelance i dam mu, izmijesam pavlake kurha i to bijelance...najeo se on i tako mu pocela davati samo bijelance i kad smo dosli kod doktora nakon mjesec dana pitam ja pedijatra :
izvinite a kada ja mojoj bebi smijem davati zumance, jer mu dajem bijelance ali ne znam za zumance. doktorica me u cudu pogledala i rekla :
gospodjo ako dajete vec djetetu bijelance onda mozete i zumance jer zumance se daje prvo a ne bijelance...i ja u soku ostala...jao toliko me bilo sramota sto sam to zamijenila....ali u svakom slucaju poslije sam se toliko smijala i zvala mamu da joj kazem....tako da mozes komotno probati bebi da das bijelance sa deset mjeseci....i kada joj das ako dobije temperaturu onda prestani...ali nemoj da se bojis..jer imam prijateljicu koja nije mogla djetetu davati jaje i do dvije godine, jer i nakon godinu dana djevojcica joj je dobivala temperaturu poslje jajeta....
sretno i pisi kad vidis reakciju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 26, 2006 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 19, 2005 12:05 am
Postovi: 26
Lokacija: Atina
Meni je pedijatar rekao da sa belancetom krenemo sa 11 meseci i da ako krenemo nedelju ili dve ranije nije problem. :D

_________________
dragana i zoi 17.6.2005.
mamina najveca ljubav na svetu!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: