Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 05, 2005 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Alexandra je napisao:
"Abmarija" kako je beba i da li ste se izborili sa problemom?


E pa evo mene.
Situacija je sledeca: Jedemo vise nego pre, vec izvesno vreme, samo se nisam ranije javljala jer sam cekala da vidim da li je to kratkotrajnog karaktera. U medjuvremenu smo i putovali i nije se poremetila sa hranjenjem.
Ako mi ne popije svo mleko, umutim ga u Milupinu zitnu kasicu i to smaze.
Neko vece je u razmaku manjem od dva sata popila 300 ml mleka. Pravila sam joj drugu turu 3 puta! Sve mislim bice joj dosta, a ona posizi kad se isprazni bocica! Sad popije mleka koliko popije, a onda pojede jos pola teglice jabukice i sargarepe. Posto tu kasicu obozava, uvalila sam joj sa njom i Hipovu kasicu od mladog povrca i krompira. Jeste da je odvratno, ali ona pojede pola teglice, posle dobrog mlecnog obroka. Mislila sam da ce da eksplodira. :o
Trudim se da ne smanjujem mleko zbog vitamina, gvozdja narocito, posto joj je krvna slika (po mom misljenju) malo slabija (hemoglobin itd.).
Lekari kazu da je OK. Pa ajde da im verujem.
Jos me muci taj D vitamin, ali joj ovo cudo od Vigantola definitivno necu davati, a ni AD kapi ne dolaze u obzir jer je i vitamin A toksican. Znam da Pliva ima kapi D vitamina koje su 5 puta slabije od Vigantola, ali ne znam da li i gde kod nas mogu da se kupe. Ako neko zna, molim da napise.
Hvala svima na savetima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 1:31 am
Postovi: 38
Lokacija: novi sad
molim sprleta da mi se javi jer i ja imam bebu alergicnu na kravlje mleko pa me zanima gde je kupovala pregomil i alfare sojina mleka, dali u apoteci ili u prodavnicama zdrave hrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Pregomin i Alfare se mogu kupiti u svakoj dobro snabdevenoj apoteci, narocito u sepcijalizovanim decjim apotekama. Odrvatnog su ukusa, mirisa i izgleda, nemoj da ti to bude cudno. U prodavnicama zdrave hrane se mleka za bebe ne mogu kupiti. Tamo se moze uzeti sojino mleko u prahu, ali ono nije odgovarajuce za bebe. Mogu ga piti samo odrasle osobe koje su vegetarijanci ili su intolerantni na mleko. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 14, 2005 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 1:31 am
Postovi: 38
Lokacija: novi sad
:D Sprle hvala na odgovoru u vezi mleka. Za to sojino za odrasle znam jer ga ja pijem zbog bebe, jer su mi doktori zbog njene alergije na kravlje mleko zabranili kravlje mleko i proizvode da pijem i jedem da nebi dojenjem prenosila na nju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Kada pocnes da hranis bebu mesom, nemoj joj davati meso mlade zivotinje, recimo teleta. Moze junece, ono ne sisa. Ako uopste ijedna zivotinja danas sisa :-? Umesto kackavalja moze tofu da jede. I pravi razmak od jedno pet dana izmedju novih namirnica, moguce je da je beba alergicna na jos nesto.
Nemoj da dajes cokolina, medolina, rizolina i slicno, desavaju se alergije. Citaj sastav, jer svuda ima mleka u tragovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 1:31 am
Postovi: 38
Lokacija: novi sad
Sprle kolka je tvoja beba? Alergolog mi je rekao da ce moja beba sa prvom godinom prerasti alergiju jer je test pokazao granicnu vrednost. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 12:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Ima godinu dana, ali i dalje ima i alergiju. Pored te, javljaju se i mnoge druge. Dete je atopicar na mene. U svakom slucaju, nemoj na svoju ruku davati bebi mlecne proizvode dok ti alergolog ne kaze da mozes da probas. U principu, to ce ici na probanje. Pa ako prodje, proslo je. Ali, vrlo pazljivo. Recimo ja sam kao dete do osnovne skole bila potpuno intolerantna na mlecne proizvode. Toliko vremena se otprilike najvise i ocekuje da ce biti alergicni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 05, 2005 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 5
najbolje mleko za bebe je NAN od Nestlea, sto se tice problema da beba nece da jede, ja sam mog sina hranila na cetiri sata, pa daleko od toga da pojede sve, jeo je uvek po pola flasice, a u cetvrtom i petom mesecu jedva i to. ipak je napredovao po kilo i nesto. beba jede koliko moze, to je sve. NAN su mi preporucili u porodilistu, a i privatni pedijatar je savetovao isto mleko. Sa formule se prelazi postepeno, po jedan obrok novog mleka na dan, pa po dva itd... moj sin ima sada 13 meseci i jos uvek ima nocni NAN, mada ga ja budim da ga popije. Iako je stariji, verujte, popije samo 150 gr mleka. Takve su bebe. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje??
PostPoslato: Sub Okt 22, 2005 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 9:09 pm
Postovi: 10
Ja imam devojcicu od 11,5 meseci i ona mi jos uvek pije adaptirano mleko milumil 3.Jos koliko se hrani sa ovim mlekom i koje mleko posle pije?Ja joj za jutarnji obrok dajem 2/3 mleko sa cokolinom,medolinom... i tim stvarima za rucak jede povrce malte ne svo sa mesom ili jednom nedeljno pomesanim zumancetom a uvece ovo mleko.Do skoro sam je budila ja u 12 da je nahranim pa je spavala do 7 ili 8 * to sam radila da me ona ne budi nocu kasnije *ali od skorije je pocela i pre da se budi pa nec da jede a ni da spava.Ona i danju mnogo lose spava.Nije kao sto su druga deca da lepo spsva i da jede.A isam napisala da ona jede malo mleka sada bi trebala da pojede 210 ml kada sae napravi da bude 250 ml,a ona jede 180 ml kada se napravi bude 210 ml.Sta bi mogla uvece da joj dajem da jede??
Unapred hvala!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HUMANA
PostPoslato: Pet Dec 02, 2005 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 1:51 pm
Postovi: 11
niko nije pominjao HUMANA mleko. Moja beba ga pije od rodjenja i nije imala nikakvih problema - a sto se sastava tice ima nesto manje vitamina A i D (koje inace dodatno uzimamo u vidu kapi) ali je zato bogatije komleksom vitamina B - ja sam zadovoljna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2005 11:34 pm
Postovi: 16
Evo i ja sam pocela sa HUMANOM2 sad od 6 tog meseca pored dojenja da mu posle po malo ubacim flasicom,posto hocu uskoro da prekinem dojenje pa da bude postepeno. Znam za sva ziva mleka na nasem trzistu i odlucila sam se za Humanu,mada pouzdano znam da je najprodavanije mleko u Beogradu Bebelac a posle njega Aptamil,Nan je na trecem mestu. Ali meni Humana za sad izgleda bas ok,tako da je necu menjati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Sticajem nesrecnih okolnosti moj sin je od prvog dana na adptiranom mleku!Bebelac nikako nije hteo da prihvati,izbacaivao je po ceo obrok u mlazu!Probali smo i Milumil,odmah ga je prihvatio i pio ga je prva tri meseca ali morali smo da opet promenimo mleko {nazalost.apoteke u ovom mom malom grdu su odjednom ostale bez Milumila i do dana danasnjeg nisam videla nijednu kutiju Milumila u celom gradu!}.Doktor nam je reporucio Humanu,prvo "jediicu" zatim i "dvojku".Evo,moj sin ima sest i po meseci,pije Humanu 2 po 200 ml za obrok i sve je OK!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 17, 2005 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2005 11:34 pm
Postovi: 16
Za mariju,i moj klinac ima 6ipo meseci napisi mi molim te koliko treba otprilke humane da popije za 24h?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 17, 2005 10:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
bebacbgd je napisao:
Za mariju,i moj klinac ima 6ipo meseci napisi mi molim te koliko treba otprilke humane da popije za 24h?
Pozdrav...Nemoj da se opterecjes time previse,i nemoj posto poto da sledis ona uputstva na kutijama mleka..ja sam pokusavala da idem sve "po propisu" ali nije islo....Zaboravila sam bitan detalj-moj sin je rodjen nesto sitniji i sigurno nije mogao da pojede kao beba koja je rodjena sa 3.5-4 kg!Evo sad smo kao pronasli tu dozu i taj neki njegov ritam i to ti je otprilike jutro,podne i vece pred spavanje po 200 ml.A veoma lepo jede i kasice..i to mu je izgleda dovoljno..A citala sam da lekari ne preporucuju da se ide preko 700 ml za 24 sata.Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 21, 2008 12:50 pm
Postovi: 1
Ja imam dete staro 10 meseci i od prvog dana zivota joj dajem Humanu s tim sto je sad pije ujutru i uvece po 210 g desava se da joj uvece i ostane mleka da ne popije sve ne budi se nocu uopste i deciji pedijatar i svi ostali medecinski strucnjaci preporucuju adaptirano mleko do jedne godine i to ujutru obavezno i uvece!
A sto se tice ishrane u opste u Svajcarskoj preporucuju sve osim svinjskom mesa zaprski i przenog mesa ili bilo cega przenog! 8) :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: