Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 4:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Momcilovic je napisao:
Ja se samo plasim autizma

Нема шта да се плашиш - шта је ту је. Послушај шта ти је рекла Bojana2311. У сваком случају, нема разлога за свађу између родитеља.

Наши страхови могу много тога да упропасте. Ако већ мораш да се плашиш, задржи то за себе и не дозволи да се икако манифестује на твоју околину. Храбар човек се боји, али опрезно иде даље. Најгоре је не предузети ништа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:16 am
Postovi: 5
Naravno da cemo ga odvesti, bez razmisljanja.Kazu da je suvise rano za dijagnozu i da malo umisljam, dete je samo tvrdoglavo.
Jedno je sigurno od ponedeljka kod doktora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 1:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Само опрезно и паметно са дететом. Кажу да се темељ особе удара у првих шест година живота.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:16 am
Postovi: 5
Igra se razlicitim igrackama, igra se zmurki, ubacuje figure, juce je uzeo telefon i govorio halo, halo,i pricao svojim jezikom, mrmljao. Sam dodje do majke i poljubi je na svoj nacin. Zagrli je, mazi se. Brine me sto se u vecini slucajeva ne odaziva, i ne prica, tj. prica svojim jezikom. Sve se nadam da ima dve godine i da je mali. Sutra idemo kod lekara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Posto i ja imam sina, od 18 meseci, ukljucila sam mu juce malo duck tv, mi nemamo baby tv, i to na preporuku poznanice koja svom sinu od godinu dana pusta iskljucivo "bebece" kanale. Navodno to jeste prilagodjeno uzrastu, ali tamo niko ne progovara! Samo se vidi da razni likovi i zivotinje otvaraju usta. Vrlo brzo sam iskljucila detetu tv, jer ionako ne volim da previse gleda ( sem kada kuvam ili radim nesto, pa ne mogu da se bavim njime ). Tako da, bez brige, ako gleda taj baby tv, nije cudo sto ne govori, i odlicno je sto prica na "svom jeziku", bitno je da postoji neki vid komunikacije!
E sad, malo to odazivanje..mozda tera neku "kontru", to je taj period, ili mu zaista proverite sluh. Znate, za bilo koji vid autizma mislim da je prerano da se ispolji, a i po onome sto ste napisali, kako se igra, mazi sa mamom, ljubi je, vice u slusalicu, to je sve sasvim u redu. Iskreno se nadam da ce vam to lekar potvrditi sutra! Javite nam sta je bilo kod lekara!
Veliki pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 11, 2010 9:47 pm
Postovi: 56
Evo i mene nakon duzeg vremenskog perioda. Dete mi sad ima 3,5 godine i imak sam ga odvela na kliniku za mentalno da bi utvrdili dal je sve ok. radili su psihotest, eeg glave i razgovor sa psihijatrom, pedagogom, logopedom, defektologom itd. Autizam je iskljucen u potpunosti. Dijagnoza je f88 odnosno disharmonicni razvoj. Ali je to nesto sto se moze popraviti kroz rad. tako da smo krenuli damuzikoterapiju, terapija jahanjem konja i hidro terapija. Jedino su ove mere predvidjene kao alternativne, i jedino je to lekar prepisao kao "lek" i mogu reci da nakon par meseci ima napretka. Odlazak u vrtic mu je dosta pomogao. Vise nije toliko uplasen i nesiguran. Sve je bolji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Pet Dec 26, 2014 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2014 10:45 am
Postovi: 13
Obzirom da imam sličan problem, želela bih sa vama da podelim dve stvari koje su meni neizmerno pomogle: prva je grupa na FB "Roditelji dece sa govorno jezičkim-problemima" koja je pravi izvor informacija za roditelje koji više ne znaju kome da se obrate. Tamo uvek možete doći do iskrenih saveta, saznati sve korisne novosti i podeliti svoje brige. Tamo sam saznala za karnozin extra koji je mom detetu pomogao kao ništa do sada (a verujte da smo sve i svašta probali).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 12, 2015 4:04 pm
Postovi: 2
Kakva je situacija danas, kakav mu je govor ?
Mozete li mi reci sta je to hidro terapija i gde idete, ili je to kod kuce?
Mi smo bili u toj klinici, i sta da vam kazem...Anamnezu uzima sestra koja je u fazonu "hmm, sta bi jos mogla da vas pitam" , posle, pitaj boga da li Olga Milojkovic to procita ili ne...
Kad su nam citali rezultate, sa nama u sobi je bilo jos 4 deteta, a dr. Olga Milojkovc nam je govorila da je kod njih kao na fudbalskom igralistu. Sto se tice terapije, rekla nam je da je to trsiste (trziste defektologa i logopeda) , i da mi tu kupujemo. Znaci, ako sam dobro razumeo, trziste, biznis, ponuda, potraznja...Dodjete sa gorkim ukusom u stomaku, a doktor vam jos i prica o trzistu!!!
Sve pohvale za Miodraga Stankovica, covek je expert narocito za autizam i slicne poremecaje, a kolko vidim, odlicno zna DAN protokol, iako se lekari iz svetske zdravstvene organizacije time ne bave, oni idu samo "na sigurno"...
Ako sumnjate na autizam, nemojte da pitate pedijatre, razna razvojna savetovalista i slicno, jer pedijatri vide jedno autisticno dete u 1000 slucajeva, i ne znaju nista o tome (95% njih).Oni lece druge bolesti.
Svi ti sindromi su jako povezani sa stomakom, varenjem, crevnom florom.
Najprostiji nacin da vidite da li mozda imate problem je da uradite test intolrancije na hranu igG , i test urinarnih peptida. Ovaj prvi mozete i kod nas lako da uradite, samo kosta.
Ako imate poprilicnu intoleranciju ne mleko, psenicu, secer, jaja, soju, orahe, citruse, onda to moze biti znak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Pon Mar 09, 2015 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2015 12:51 pm
Postovi: 2
Ja sam mama devojcice koja ima autizam pa bih podelila svoje iskustvo sa vama, verujem da moze biti od pomoci... Ona nije pokazivala znake do jedne i po godine, do tada se u svim oblastima razvijala po miljokazima, a nakon toga je pocela da gubi steceno> pricala je sve manje, gubila je kontakt ocima, postajala nezainteresovanija za ljude oko sebe, nije se odazivala, bezala je kad izadjemo napolje, smejala se iz cista mira, nije se igrala igrackicama kako "treba" nije bilo igre imitacije, nego samo stereotipno, tipa redjanje u niz, vrtenje... Mislim da ne treba ocekivati od pedijatara previse, oni su tu da lece druge bolesti, autizam je jos uvek nepoznanica... Ako posumnjate nesto, porazgovarajte sa psihologom, odite kod psihijatra jer bolje je odmah se suociti sa problemom nego ga odlagati kao "ne može to nama da se desi"... To se nama desilo pa smo izgubili vremena koje je presudno... Nema cudotvornog resenja vec samo pomaze rad, rad i samo rad... i nadajte se najboljem. Kada pocnu da se pokazuju prvi rezultati u napretku i osvajanju novih miljokaza videcete bicete jako ponosni... Ne mozete da verujete koliko deca mogu da postignu ako verujete u njih i ne podlezete predrasudama o "dijagnozi". Uostalom, autizam se zove i poremecaj autisticnog SPEKTRA sto znaci da je svaka osoba sa autizmom potpuno razlicita. Znaci, ako i dobijete ovu dijagnozu, znajte da nije smak sveta, kao sto je nama izgledalo u pocetku. Povezite se sa drugim roditeljima, okruzite se pozitivnim ljudima, uradite nesto lepo i za sebe i upoznacete se sa novim, i carobnim svetom svog deteta :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2015 9:08 am
Postovi: 4
Da dopunim - nije nezainteresovan za decu. Smeje im se pruza im ruke, place kada cuje da drugo dete place. Zar nema niko da da neki savet? Imate li makar da preporucite nekog lekara iz nisa, cisto da odem na razgovor? Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За шта лекара? За аутизам?

С обзиром на то да се ради о болести која је последица токсина унетих кроз вакцине, требало би обратити пажњу на чишћење организма. Мозак се мало теже чисти па зато треба бити упоран. Лично, свакако бих пробао и са јаким магнетима које би на неки начин требало учврстити за главу што уједно представља и највећи проблем код ове терапије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Pet Maj 15, 2015 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2015 12:51 pm
Postovi: 2
Autizam nije bolest, nego stanje. Neurološki poremećaj. Svako dete je drugačije, i svako je potpuno različito, ali postoje simptomi koji su zajednički. Najbolje je da se posavetujete se iskusnim psihijatrom, pošto nisam iz Nisa, ne znam, mi smo u Beogradu i isli smo u Institut za mentalno zdravlje kod npr. dr Rudica. Verujte, prosli smo sve, nemojte gubiti vreme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Pon Maj 18, 2015 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 11, 2010 9:47 pm
Postovi: 56
Autizam: šta sam saznala od stručnjaka, a čemu me je naučilo iskustvo

Autorka: Gordana Ninkov, učiteljica, OŠ “Desanka Maksimović”, Bačka Palanka

Ovaj visoko profesionalan i gotovo filozofski tekst, nastao je nakon četiri godine školovanja jedne generacije đaka među kojima je bio i dečak sa smetnjama iz spektra autizma. Učiteljica Gordana Ninkov ume pronicljivo da posmatra, majstor je svog zanata, poseduje visoke humanističke vrednosti i ono što retko srećemo u našoj usmenoj kulturi, nadahnuto, plastičano i uverljivo piše i prenesi svoje iskustvo. Tekst je dosegao savršenu jednostavnost i možda zbog toga mnogi neće prepoznati njegovu enormnu vrednost. Misliće kako su to već znali, a zapravo su čitajući iz njega odmah naučili. Ova strana i po kratkih opisa ključnih momenata u radu sa dečakom sa smetnjama iz spektra autizma informativnija je i instruktivnija od bezmalo svega što je o tome kod nas napisano.

U proteklom periodu mnogo toga pročitah na temu autizma. Nešto mi je pomoglo, a mnogo toga me je zbunjivalo. Pročitate tekst i tek tada shvatite da ništa ne znate! Tako sam odustala od čitanja različitih teorija o tome šta je uzrok autizmu. Okrenula sam se posmatranju ponašanja i shvatila da treba da razumem postupke koji su za autizam svojstveni. Ovo sam naučila obrazujući tokom četiri školske godine dečaka sa smetnjama iz spektra autizma:

Ne postoji univerzalan način rada. Svako dete je priča za sebe. Kao što smo i mi, takozvani normalni ljudi, svako, priča za sebe.

Priča se da je povećan broj dece sa autizmom. Možda. A možda smo počeli primećivati neke specifičnosti koje smo ranije pripisivali ko zna čemu. Jednom prilikom, kada sam gostovala na lokalnoj televiziji, voditeljka mi je kazala da sad, dok mene sluša, prepoznaje oblike ponašanja kod svog školskog druga, a to je bilo pre četrdeset godina?!

Primetila sam da, otkad se mnogo govori na ovu temu, raste broj "obavestenih" koji misle da su deca sa autizmom genijalci. Nisu svi ekstremno nadareni. Ovo morate znati kad u odeljenje dobijete dete sa smetnjama iz spektra autizma. I ono, kao sva druga deca, ima neki talenat, ali od vas zavisi da li će se ispoljiti.

Neka deca sa smetnjama iz spektra autizma govore, a neka ne. Neka od njih čitaju još od treće godine, a mnoga i ne. Ono što ja znam, jeste da ih možete naučiti da ponekad kratko kažu šta žele. Jedino tad pristaju da govore, kad im nešto treba. A zar nije tako sve i počelo? Ljudi su počeli da komuniciraju kad su želeli nešto od drugih ili kad su hteli iskazati neku svoju potrebu. Zato smatram da je dovoljno da te dete razume i da ume da kaže ili napiše ono što niste uspeli „pročitati“ iz njegove neverbalne komunikacije. Dovoljno za život. Mom učeniku su logopedi govorili da neće moći čitati. Mi, iz njegovog odeljenja, verovali smo da hoće. Sad čita i razume tekstove sastavljene od reči koje poznaje. Naravno. Kako bi drugačije? Da li neko od vas ume da čita reči na stranom jeziku koji ne zna ili slabo zna? U tome je stvar. Učila sam ga primenjujući metode koje se koriste kod učenja stranog jezika. I tako smo uspeli.

Deca sa autizmom ne vole mesta gde ima mnogo ljudi. Smeta im i boli ih velika buka. Vremenom, uz ljubav i podršku vršnjaka "pristaju" na to, ali samo zbog toga da vam učine kad već toliko želite da je tu. Lično, ne vidim zašto bi neko morao u pozorište ili na koncerte? Da li vam je to neophodno za normalan život? Mislim da nije. Mnoge stvari koje mi radimo njima su čudne. A zar nisu? Moda, razne manifestacije, maskenbali, slave, svadbe itd. Čemu sve to služi? Dobro, ako neko voli neka, ali može se sasvim lepo živeti i bez toga.

Kažu nisu društveni, ne vole da se druže? Nije tačno. Vole ako ste vi to zaslužili. Onoliko koliko im godi. Šta mi to radimo? Od njih očekujemo da brbljaju sa prijateljima satima a mi sami, sve češće komuniciramo samo preko interneta i mobilnih telefona. Retko se družimo. Izbegavamo gužve. Komšijama više ni dobar dan ne nazovemo, a decu sa autizmom, eto baš tako moramo da socijalizujemo. Izgleda da oni o zdravom životu znaju više nego mi.

Kažu nemaju empatiju. Nije tačno. Ako vas voli saoseća sa vama, a ako vas ne poznaje ili mu niste bitni onda ne. Isto kao mi, samo sto mi umemo da glumimo a oni ne. Gluma je još jedna pojava u našim životima koju osobe sa autizmom ne mogu shvatiti. Kad malo bolje razmislim u pravu su. Čemu to služi? Imitaciji života?!

Ne lažu.Tačno. Divno! Ko od vas nikad nije slagao? Zar nisu bolji od nas?

Ne kradu. Uzeće naravno ono što im se dopada ali otvoreno pred svima, a to nije krađa. Kad mu objasnite da mu to ne pripada odmah će vratiti (naravno pod uslovom da vam veruje i da umete da objasnite). Zamislite društvo u kom se ne krade, ne laže, ne čini zlo. Teško. Zašto onda imate potrebu da menjate decu sa autizmom?

Boje se kad grmi. Sva bića se isto plaše ove pojave. Sve što diše u prirodi. Znači, prirodno je. Ako se nalaze u okruženju u kome su sigurni vremenom će nauciti pa će se izboriti sa ovim strahom i manje će burno reagovati.

Deca sa autizmom vole rutinu. Volimo i mi zar ne? Obično sednemo na isto mesto gde smo prvi put seli u nečijem domu, zbornici, čekaonici ... Kupujemo kod istog pekara, idemo kod našeg frizera, zubara, kozmetičara ... Objasnite mu pre promene u njegovom rasporedu da će doći do promene, ali dovoljno pre, da se pripremi. Pokažite mu fotografiju mesta gde ide, na vrata prostorije u koju prvi put treba da uđe zalepite fotografiju sadržaja prostorije ... Mnogo toga postoji, samo treba hteti ili smeti ili želeti.

Problem u toaletu. Da. Mnogi vole da se skinu. To može biti problem u školi ili na javnom mestu. Vremenom ih naučite da tako ne treba. Ako vas voli i ako vam veruje prihvata, mada neće razumeti zašto. U pravu je, to je prirodno ali nije socijalno prihvatljivo ponašanje.

Vole kompjutere i tehničke sprave. Tu se osećaju dobro i sigurno. Zašto da ne. Prilagodite učenje tako što koristite razne materijale sa interneta a neke i sami kreirate. Zar nije planirano da se svim učenicima približi ovakav vid edukacije?

I na kraju najvažnije. Napravite podsticajnu i pozitivnu atmosferu u učionici. Vaspitavajte decu svojim primerom kako se treba ophoditi sa svim živim bićima. Naučite ih da poštuju i sebe i druge. Da čuvaju i štite i sebe i druge. Da uče i sebe i druge. Sve ostalo će doći samo po sebi.

Ovaj visoko profesionalan i gotovo filozofski tekst, nastao je nakon četiri godine školovanja jedne generacije đaka među kojima je bio i dečak sa smetnjama iz spektra autizma. Učiteljica Gordana Ninkov ume pronicljivo da posmatra, majstor je svog zanata, poseduje visoke humanističke vrednosti i ono što retko srećemo u našoj usmenoj kulturi, nadahnuto, plastičano i uverljivo piše i prenesi svoje iskustvo. Tekst je dosegao savršenu jednostavnost i možda zbog toga mnogi neće prepoznati njegovu enormnu vrednost. Misliće kako su to već znali, a zapravo su čitajući iz njega odmah naučili. Ova strana i po kratkih opisa ključnih momenata u radu sa dečakom sa smetnjama iz spektra autizma informativnija je i instruktivnija od bezmalo svega što je o tome kod nas napisano.

Milena Jerotijević, psihološkinja

Članica Saveta Mreže podrške IO

____________________________________

Autizam je moguće prerasti?

Deca koja se rode sa autizmom, odrastaju u autistične odrasle. Međutim, čini se da dobar deo simptoma ovog poremećaja vremenom mogu “prerasti”.

Kada je Džoš Tutin imao tri godine, lekari su njegovoj majci saopštili da on pati od vrlo ozbiljnog autizma zbog kog nikada neće moći da se poveže sa drugim ljudima. Međutim, danas je ovaj dečak iz Bristola bistro, zadovoljno dete koje pohađa običnu školu.

Da li je on prerastao autizam? Nova istraživanja pokazuju da je to ne samo moguće, nego i uobičajeno.

Nova studija objavljena u uglednom žurnalu “Pedijatrija” pokazala je da čak jedna trećina dece sa autizmom u starijem dobu ne pokazuje simptome tog poremećaja.

Tako nešto je delovalo neverovatno za Džošove roditelje, jer je on u prvim godinama života bio izuzetno zatvoreno dete i mislili su da nikada neće moći da razvije prava osećanja.

Takođe, lekari su sumnjali da neće moći da pohađa standardnu školu, ali je njegov otac odbacio takve projekcije.

Kasnije se ispostavilo da Džoš može sasvim normalno da funkcioniše i prati nastavu.

Njegova transformacija od deteta koje je u budnom stanju neprekidno vrištalo do umiljatog dečaka zainteresovanog za svet oko sebe nije jedinstvena.

Naime, istraživači su ispitali 1.366 roditelja dece uzrasta do 17 godina koji su ranije imali dijagnostikovan autizam.

Od njih, 453 roditelja reklo je da njihova deca više nemaju simptome tog poremećaja i da su ih prerasli oko sedme godine života.

Vođa istraživanja dr Endrju Cimerman sa Opšte dečje bolnice u Masačusetsu smatra da bi takva otkrića mogla biti posledica i loših dijagnoza.

Međutim, on ne poriče činjenicu da se veliki broj dece zaista neobjašnjivo oporavi od vrlo ozbiljnih simptoma autizma.

To je potkrepljeno i ranijom studijom koja je pokazala da autizam “preraste” tri do 25 odsto dece.

Neki stručnjaci smatraju da je reč o promenama koje se u mozgu dešavaju kao posledica učenja.

Možda je upravo to ono što je malom Džošu pomoglo da tako drastično napreduje.

Naime, njegova majka svira klavir, a to je jedna od retkih aktivnosti koje zahtevaju istovremeno funkcionisanje obe hemisfere mozga.

Pošto je u nekom magazinu pročitala da je autizam posledica slabe povezanosti između hemisfera, odlučila je da sina upiše na časove klavira, nadajući se da će to poboljšati komunikaciju između određenih delova njegovog mozga.

Takođe, ona je uporno vežbala s njim, jer je imao problema sa koordinacijom pokreta.

Ona posle svega kaže da je svesna da će Džoš čitavog života biti “drugačiji”, ali da se njen trud već do sad isplatio.

Autizam je razvojni poremećaj koji utiče na sposobnost dece da komuniciraju i povežu se s drugim ljudima.

Deca rođena s ovim poremećajem su povučena, tiha, nesposobna da održe kontakt očima i sklona nemirnom snu i frasu.

Mnogi nikada ne budu spremni da pohađaju redovnu školu i potrebna im je celodnevna nega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Dečiji psiholog,rana dijagnostika i psihoterapija,telefon 063/460782 Jelena,ordinacija na Dorćolu, Knez Miletina,Beograd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam - da ili ne, molim za pomoć, savet.......
PostPoslato: Čet Maj 09, 2019 12:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 11, 2010 9:47 pm
Postovi: 56
Evo da se opet javim, krenuli smo u školu, ustvari još malo pa završava prvi razred. Mogu reći da je rad sa defektolom - logopedom urodio plodom. Ne razlikuje se od druge dece i dobar je djak. Niko nikad u školi, ni pripremni razgovor sa psihologom i sociologom nisu uvideli da je problem postojao. tako da ipak treba obratiti pažnju i na vreme se posvetiti rešavanju problema, jer se neke stvari mogu popraviti. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: