Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ALERGIJA, DA ILI INE?
PostPoslato: Sub Jul 25, 2009 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2009 3:51 pm
Postovi: 7
Molim vas, ako je neko imao iskustva, molila bih da mi pomogne.
Imam bebicu od 13 meseci, kome je jutros pocelo da curi oko, i doslo je do ptoze ocnog kapka.Isli smo lekaru i rekla nam je da je najverovatnije alergija, dobili smo sirup pressing i neke kapi za oci.Popio je, i nakapali smo kapi, za sad ne vidim boljitak.Usput, jaoko cese celo, napravio je ogrebotine.Dr je rekla da je mozda reakcija na ubod insekta, i ja sma sasvim slucajno otkrila ima ubod na nozi,kao da ga je ujela pcela, ali nije plakao...Jakos am se zabrinula, koliko treba da pressing deluje, rekli su mi dajem pre podne taj sirup i da tada deluje, ali ja sam mu dala kad smo dosli kuci popodne.

Da li je neko imao iskstava ovakvih?


Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 6:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Presing se daje jednom dnevno nebitno kad i pokriva pacijenta 24 casa(ukoliko se da predvidjena doza),rano ujutru se pije kod osoba koje su alergicne na polen( iz razloga jer je tad najmanja kolicina istog u vazduhu pa da lek deluje dok se telo ne izlozi jacoj kolicini polena) u vasoj situaciji sve jedno je kad ce te detetu dati presing.
Prilikom alergije najvise se oseti na mekim tkivima,unutar nosa,nepce,oko ociju,zato problem sa ocima i celom.
Po mom nekom skromnom misljenju to ce proci za par dana,verovatno je dete prvi put u zivotu ujela pcela ili osica,pa je organizam tako odreagovao.Osobe koje imaju izrazenu alergiju pa i na ujed pcele ili ose,po ujedu se u najskorije vreme moraju hospitalizovati po ujedu,jer moze doci i do smrtnih posledica usled zacepljena disajnih puteva i prestanka rada srca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:58 pm
Postovi: 4
Moj sin ima 7.5 god i obicno u ovo doba svako leto na raspustu koje provodi kod mojih roditelja,znaci na istom mestu, dobije neke plikove koji prvo pocrvene a zatim se na vrhu plika stvori kao vodeni plik koji se uz upotrebu Hiper gela, osuse i nestanu. Vodili smo ga i doktoru ali kazu da je reakcija na ujed necega, ili moguce od vrucine. Tako mu se to desava odmalena, znaci, svako leto a preko zime nista. Nije to izrazeno po celom telu, konkretno sada, ima po nogicama. Ti plikovi izgledaju kao boginje, ali lani je prebolio iste. Ima li neko iskustva u ovakvom slucaju, molim savet?Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ALERGIJA, DA ILI INE?
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2008 10:01 pm
Postovi: 15
Nemate potrebe za brigu i moja cerka je imala isto ovog ljeta to su vam djecije bradavice koje se kao sto ste vjerovatno primijetili brzo povuku bez ikakve terapije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: