Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: zapuseno uvo..
PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 10:22 pm
Postovi: 1
Zdravo,imam problem:( bila sam prehladjena,imala kijavicu i prilikom zevanja zapusilo mi se uvo,da li bi i meni pomogao hidrogen,ili sta? Samo da ne idem kod lekara:) pozdrav svima;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zapuseno uvo..
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 05, 2014 7:06 pm
Postovi: 2
Pozdrav, znam da je stara tema, ali da ne otvaram novu pošto imam sličan problem.
Naime, sinoć sam iznenada primetio da mi je levo uvo zapušeno, što traje još uvek. Tome nije prethodilo tuširanje, niti se desilo usled bilo kakvog meni poznatog uzroka. Nisam bio prehlađen najmanje proteklih mesec dana. Ranije mi se nikada nije dašavalo zapušavanje ušiju, osim usled prehlade ili usled nagle promene nadmorske visine.

Ono što me, međutim, posebno zabrinulo, to je što sam danas, kad sam prislonio telefonsku slušalicu na to uho, primetio da onaj jednoličan ton iz slušalice čujem višim nego što zaista jeste. Kad slušalicu prislonim na drugo uvo, čujem normalan ton, a kad prislonim na ovo zapušeno, čujem kao da mu se povećala visina (frekvencija), slično onom efektu kad se neki snimak pusti ubrzano... Prilikom slušanja muzike ili ljudskog govora prvo na jednom a zatim na drugom uhu, ovu razliku ne primećujem, znači, primećujem je samo kad je jednoličan ton u pitanju...

Znate li na osnovu ovih simptoma o čemu bi moglo da se radi i koliko ovo može biti ozbiljno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zapuseno uvo..
PostPoslato: Sre Jan 22, 2014 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 05, 2014 7:06 pm
Postovi: 2
Samo da javim da je sada sve u redu, prošlo je samo od sebe, to je, izgleda, bio neki privremeni poremećaj. Dok sam imao simptome, obavio sam kompletan ORL pregled (vizuelni pregled ušnog kanala, audiometrija, timpanometrija) i dr kaže da su rezultati svih testova odlični, ali nije znala da mi kaže zašto na to jedno uvo čujem ton mnogo više frekvencije od stvarne. Bitno je da je sada sve OK i da sad čujem potpuno isto na oba uha.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: