Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zapusen nos+suva usta
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Vec nekoliko meseci imam ovaj problem. Budim se nocu po 4-5 puta zbog suvih usta i zapusenog nosa.
Sve je pocelo sa zapusenjem eustahijeve tube jos zimus, kad sam u isto vreme imala i zapusen nos. Bila sam pod antibioticima, ali dugo nije prolazilo. Posle mesec-dva sam se resila i jedne i druge zapusenosti i neko vreme je sve bilo ok.
Onda su pocela ta zapusenja nosa nocu, nije to nesto strasno kao kad sam bila bolesna, ali dovoljno da ne mogu lepo da spavam. Bila sam kod dr(za uho nos i grlo) u Gradskoj bolnici, ona me poslala da radim test na alergije, i to je bilo u redu, oni su me vratili kod doktorke, ona mi dala da uradim krvnu sliku zbog suvih usta da nije secer-nije i poslala me kuci i rekla da stavljam 2 puta dnevno fizioloski rastvor. Drugim recima-nije znala sta mi je. Ja ga stavljam, vec dva meseca svaki dan, ali zapusenost i suva usta ne prolaze. Sto se suvih usta tice, uzasnop je neprijatan osecaj, dok ne popijem vodu ne mogu normalno ni da ih otvorim. Prvo sam mislila da je zbog toga sto je zima, pa kao grejanje, sad mislim da je zbog klime, ne znam ni sama...
Da li vi znate sta bi to moglo biti i kod kog lekara da idem?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Kad ti se nos zapusi onda logicno dises na usta sto ih logicno i isusuje.
A sad od cega ti je nos zapusen....mozda sinusi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 4:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Treba otici na orl pregled kod specijaliste,zapushen nos moze biti iz vishe razloga.. Devijacija septuma,zadebljanje nosnih skoljki,sluzokozhe bla bla,probaj pre spavanje da stavis kapi za nos i vidi kako ces spavati,usta su ti suva zato sto pri spavanju instinktivno dishesh na usta jer ti je nos zapushen,a usta NE SLUZHE za disanje,to nije normalno usta se isushe za 2 min disanja na ustima a kamoli celu noc..
Sve najbolje ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 4:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Evo sad bas nesto razmisljam i ja mislim da su njoj suva usta zato sto dise na njih kad joj se nos zapusi, sta ti mislis Taurus_sd ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ja i jesam bila kod specijaliste. To je inace doktorka koja mi je i vadila krajnike pre 3 godine i vazi za veoma dobru. Dr Milosevic ako nekog zanima.
Nisam sigurna da mi se usta suse zbog nosa, jer ja mogu da disem na nos, samo teze, retko disem na usta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 8:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Etro xaxaxaxa hahahahaha pa pazi moguce je skroz hahahaah :)))) e dobar si.. A ti devojko kazem ti probaj jednu noc dve da stavljas kapi za nos,da ti nos bude prohodan skroz,ako bude poboljsanja onda cemo videti dalje sta i kako :) treba da koristis onaj Marisol fresh to ti je morska voda obogacena eukaliptusom i mentolom,moze da se koristi koliko hoces totalno je bezbedna a prociscava gornje disajne puteve yeah :) a Etro sinusi ne mogu da izazivaju zacepljenje nosa,to su dve rupe oblozene tankom sluzokozom,one mogu da stvaraju sekret i glavobolje a da zapushe nos JOCK :) I da mislim da ti su usta suva jer dok spavash nos ti se zapushi skroz i onda dishesh na usta hehehe :))))
mladost ludost yeah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
E pa stvarno si lik!!
Zar pored onolike i onakve slicice u mom potpisu da mi kazes *e dobar si*.
Dobra sam!!!!!! ZENSKA :wink: .

@ girl_from_nowhere

Jel' ti uopste izduvavas sekret iz nosa kad ti se zapusi?
Pusis li?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
XAXAXAXAXAXA znaci ti si zenka coveca :) pa ja rekoh ta slika jer si neki napaljenko,muzjak vo no :) XAXAXAXA ajde sada da se malo muvamo preko foruma xaxaxa koje si godiste vo no hehe da odemo na kaficu neki dan pricamo o zapushenim nosevima i suvim ustima,ti kazhesh kao usta su suva jer se nos zapushi pa dishe na usta i tako i onda ja kazhem e pa da a mozda zato sto se nocu zapushi nos skroz pa ona dishe na usta i ona se osushe vo no.. :D kakvo ce zezanje da bude ludnica :D xexe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 21, 2007 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
a za ovu Devojku iz nigde ( lol ) pa ja koliko vidim ona nema sekret,nego je samo nos zapushen,dakle ili zadebljanje nosnih skoljki,ili devijacija septuma,a ako je zadebljanje skoljki onda treba da se utvrdi razlog,alergija,iritacija i tako dalje.. Uh sto se pravim da sam doktor :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 12:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Taurus_sd je napisao:
XAXAXAXAXAXA znaci ti si zenka coveca :) pa ja rekoh ta slika jer si neki napaljenko,muzjak vo no :) XAXAXAXA ajde sada da se malo muvamo preko foruma xaxaxa koje si godiste vo no hehe da odemo na kaficu neki dan pricamo o zapushenim nosevima i suvim ustima,ti kazhesh kao usta su suva jer se nos zapushi pa dishe na usta i tako i onda ja kazhem e pa da a mozda zato sto se nocu zapushi nos skroz pa ona dishe na usta i ona se osushe vo no.. :D kakvo ce zezanje da bude ludnica :D xexe


Boze... "vo na" :roll:

Nadam se da ovde postoji neki doktor koji bi mi preporucio sta od analiza da uradim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 12:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
@Taurus_sd

Covece spamujes za medalju :) . Ali ajde verovatno si mlad pa ti je oprosteno.

@girl_from_nowhere

Posle 189 poruka sasvim sam sigurna da znas ko su lekari na ovom forumu i ko ordinira u kojoj sobi pa je s tim u vezi trebalo u startu da navedes da te interesuje samo strucno misljenje da ostali ne bi gubili vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
etro, interesuje mene i misljenje onih koji se u to razumeju a nisu doktori kao i misljenje onih koji imaju slicno iskustvo.
Ne misljenje zajebanata. Prvenstveno mislim na Taurusa, a posto sam primetila da si se i ti "zdruzila" sa njim, otud i takav odgovor.
Stvarno ne znam ko je u ovom delu foruma doktor.
Sto se tice tvpjih pitanja(nisam ih videla, izvinjavam se), sekret nemam-znaci nemam sta da izduvam, i ne pusim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 9:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Znas kako sem dr Ivice sumnjam da ces ovde naleteti na nekog dr...eto donedavno je tu bila i jedna doktorka, ali ja mislim da ju je jedan radoznali i ljubopitljivi forumas naveo da bespovratno emigrira sa foruma :lol: :lol: :lol: ...salim se ja malo :wink: .

Sto se tice zapusenog nosa evo ja ukratko mogu da ti prenesem svoje visegodisnje iskustvo......znaci meni je jos u srednjoj skoli posle jedne prehlade ostao zapusen nos i ja sam tu pocela da koristim kapi za nos na koje sam se posle i navukla i verovala ili ne i dan danas ih upotrebljavam.
U toku dana je sve ok...malo mi je suvlja sluznica nosa, ali podnosljivo, ali kako legnem automatski mi se zapusi nos i ja tresnem kapi.
Ukratko receno razvila sam jednu jako losu i opasnu naviku i stalno sebi govorim da cu se odvici od toga i cak skoro i jesam uspela, ali prva prehlada i zacepljenje su me vratili na te kapi.
Znaci i meni je nos zacepljen, nekad ima sekrecije, nekad ne, fizioloski rastvor i Marisol kapi su secerna vodica za mene itd...
Kad sam bila kod orl rekao mi je da imam hronicni sinuzitis (mada ja npr. nisam imala probleme sa glavoboljama i sl.) pa sam ti zato rekla za sinuse.
Stvarno ne znam koje bi testove jos mogla da obavis i da li ce iko uopste moci da ti kaze od cega ti je to jer i sama mozes da vidis da je ceo podforum ORL pun pitanja bez odgovora i dijagnoze.

Sto se tice suvih usta (za koja ja i dalje mislim da su od zacepljenog nosa), postoji jos jedna teorija a to je da nervozne osobe imaju problem suvih usta te ako su ti brisevi uredni, nemas povisen secer , nemas neke druge simptome osim suvih usta (bol, poremecen ukus, naslage), a i dalje tvrdis da ti nije od nosa, onda razmisli i o varijanti neke neuroze....sama najbolje znas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ljudi nisam ja ''zajebant'' mene orl grana mnogo zanima,i mnogo sam citao o tome jer ja imam hronicni vazomotorni rhinitis,samo pokusavam da pomognem,a ako sam bio malo blesav dok sam to radio izvinite..
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 11:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ma ok, meni nije smetalo, ali ipak nije moja tema......a da si na nekoj mojoj temi tako nastupio dobio bi aperkat sa nokautom :lol: :lol: :lol: ....eto verujem da ni gfn nije zlopamtilo.....ali ajde vise stvarno je dosta spamovanja!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: