Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Etro devojko nemoj da spamujes,ovde treba da se pishe samo ozbiljno.gfn ce da se naljuti,molim te pazi kako se ponasas :wink: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 6:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Etro, potpuno te razumem u vezi zavisnosti od kapi. I ja imam taj problem kad god sam prehladjena. Ranije sam uvek stavljala Olynth ili kako se vec zovu. Posle su mi rekli da ne sme duze od 6 dana da se stavlja. Onda sam pocela da tsvljam nafazol, koji sam u stvari kupila za inhalaciju, ali sam onda provalila da je bolji efekat kad ih stavljam direktno u nos :lol: Sad ne stavljam kapi jer donekle mogu da disem, a znam kako je gadno kad se naviknes na kapi, posle nema spavanja 7 dana dok apstiniras :D
Sto se sinusa tice, snimali su mi ih, i sve je ok. Imam jedno malo devijaciju, ali kazu da nije od toga.
Hehe, nervozna jesam, nije valjda da su mi suva usta od toga? :o Nisam cula za tu teoriju.
Etro, hvala na odgovoru :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 6:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Sa Olyntha na nafazol......pa to ti je ko sa marihuane na heroin... :lol: ... ja sam isla obrnuto :wink: .
Sto se tice suvih usta kod nervoznih ljudi nisam ni sama to znala dok nisam pocela da ispitujem neke licne orl tegobe i shvatila sam da je to opste poznata pojava.Mada sam licno za to da se uvek prvo iskljuce organske tegobe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 7:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
etro je napisao:
Sa Olyntha na nafazol......pa to ti je ko sa marihuane na heroin... :lol: ... ja sam isla obrnuto


I ja sam kad sam se ''skidala'' sa kapi za nos,jer nisam mogla da dišem bez njih!
Išla sam na pregled,na precovanje par puta........i sada je ok ,a godinama sam na fakultetu (sad imam 33) vodila borbu sa disanjem!

Ja sam čudo napravila sama sebi sa kapima za nos, koliko sam ih trošila.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
A kako si se skinula?
Ja sam pre par meseci pokusala inhalacijom cajem od bosiljka 3-4 puta dnevno + Marisol sa pantenolom i skoro da sam uspela, ali me je scepala prehlada pa se vratih na Olynth :cry: .
Znaci ja ne mogu da disem na usta i cim mi se zapusi nos u toku spavanja automatski se budim!
Toliko sam zavisna od njih da mi se one nalazi prve na spisku neophodnih stvari koje nosim na put........evo sad kad sam isla na more prvo sam kupila jednu bocicu, a onda mi je vece pred put palo na pamet da mogu i da se prehladim na moru pa sam se ipak osigurala sa 2 bocice (i bila sam u pravu-nazalost!)....znaci za psihijatra sam :lol: !!!

P.S. Sta je precovanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Etro, to sve što ti sada radiš liči na mene od pre par godina!
Precovanje je izvlačenje ''sadržaja'' za koji nisam ni znala da postoji u šupljinama glave,zgusnuto!!! Npravilo bi mi čudo,kao što mi je do tada pravilo!

Skinula sam se tako što su mi izvukli sve što mi je pravilo problem, ali ja bukvalno nisam mogla da dišem!

Precovanje mi je lekar predložio ,posle snimaka,pregleda itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ajde vredi i to pokusati (mogla bih ladno da snimim reklamu za neku kliniku u stilu one reklame za Coca-Colu STA JOS NISAM PROBALA :roll: ! :lol: ), samo se nadam da nije bolna procedura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 8:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Za to ćeš se konsultovati sa lekarom ako ti preporuči tj. ako ima potrebe za tim,

A da je bolno,malo je bolno tj.imala sam utisak kao da će da mi izvuku mozak kroz nos koji je to vakum :lol: ! posle malo ima krvarenja jer ti je sve nadraženo,popucali kapilari i onda pauza,par dana,pa opet!

I želim ti da dišeš bez kapi ,mnogo je bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 8:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
minjab je napisao:
Za to ćeš se konsultovati sa lekarom ako ti preporuči tj. ako ima potrebe za tim,

A da je bolno,malo je bolno tj.imala sam utisak kao da će da mi izvuku mozak kroz nos koji je to vakum :lol: ! posle malo ima krvarenja jer ti je sve nadraženo,popucali kapilari i onda pauza,par dana,pa opet!

I želim ti da dišeš bez kapi ,mnogo je bolje


Ma naravno!
Mada bi mi to bilo poslednje na spisku, planiram da se vratim starom pokusaju, ali tek kad prodju ove vrucine, pa videcemo.....
Pozzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Etro ,ja sam ovo radila ,sećam se kao daje juče bilo na 10 dana pred more,isto su bile neke vreline ,a ja ko idiot .
Dan pošto sam završila sam putovala avionom,pa sam mislila da ću imati nekih komplikacija ali .....dobro prođoh :lol:

Ajd guraj ti po ovom paklu, ali gledaj pa saniraj ,moguće je samo treba biti uporan :o :lol:
Kakav sam ja lik-zvučim ko neka keva ,a ? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 9:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
minjab je napisao:
Kakav sam ja lik-zvučim ko neka keva ,a ? :lol:


E prava si keva! Ajde bre priznaj koliko ti je godina, necu nikom kazati :lol: .

P.S. Da je spamovanje profesija, sta mislis koja bi se od nas dve vise obogatila? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Citiraj:
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=14225&start=15


Ma mislim da nismo ništa,ali snimi ovo ovde tek ,ovo na sve liči ali na medicinski sajt -najmanje :o

P.S.

Izvinite na ovoj poruci jer nema veze sa temom ali,morala sam.Preskočite je kao da nije tu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 22, 2007 10:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Kakvi ste vi spameri :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 11:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Evo jedan predlog za skidanje sa tih kapi za nos: Koristite kapi sa nos samo u jednu nozdrvu,mozete da dishete,a ova druga nozdrva se odvikava i tako jedno 3 dana 5 dana i ta nozdrva u koju nisu stavljane kapi za nos ce sama ''prodisati'' pa onda dishete samo na nju a u onu drugu prestanete da sipate kapi,i opet tako jedno 3 dana i i ta druga ce sama da ''prodishe'' i eto skinuti se sa kapi za nos :) vredi pokusati da stavite moju teoriju na delo :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ne misliš li možda ,da nije u redu zezati sa ljudima koji imaju problem, a što je još crnje neko će te bukvalno shvatiti i napraviti čudo sa sobom ( sva sreća pa i ne može ovim da napravi nešto opasno,ali ako misliš da daješ savete i na drugim temama ipak malo razmisli- ima ovde doktora koji rade svoj posao ,a mi smo tu da ispričamo samo naše iskustvu)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: