Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:01 pm
Postovi: 119
filafilota takodje :D . Verujem da je vrhunski strucnjak sto se tice tog dela disanja, ali me je zanimalo kako radi estetiku nosa. Zato sam trazila nekog na forumu ko ima iskustva sa njom ali sto se tice estetike. Tebi hvala u svakom slucaju i pazi nos ubuduce :wink: .

anamarija80 operacije je besplatna ako imas devijaciju. Cka se puno, minimum mislim da je 6 meseci, ali ja sam cekala 8 pa sam odustala. Dr Milosevic je vrhunski strucnjak pa je velika guzva. Pregled zakazes tako sto joj posaljes mejl sa slikama, a mejl ti necu napisati :lol: , nadji ga na prethodnim strama i taman ces i dobiti sve informacije o operaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:01 pm
Postovi: 5
M.Monroe je napisao:
dream house je napisao:
"M.Monroe" gde si zakazala operaciju za utorak. u kbc zvezdara??

na VMA :)

a jel kod dr Bjelica?? koliko se ceka za operaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: besplatna operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 2:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 26, 2011 10:23 pm
Postovi: 51
Lokacija: Borca!
anamarija80 je napisao:
Zdravo svima, prvi put sam na forumu t.j prvi put pisem a svaki dan citam o operaciji nosa...slucajno sam naletela na ovaj forum i procitala da je operacija nosa u kbc zvezdara besplatna i od tada svaki dan razmisljam o tome....kontaktirala sam dr milosevic rekla mi je da je na odmoru do kraja meseca a ja sam nestrpljiva da saznam sto vise detalja pa molim vas za pomoc....interesuje me da li se prvi pregled zakazuje kod dr milosevic, da li je operacija stvarno besplatna i koji problem trebas da imas da bi uradila besplatno, koliko se ceka na operaciju......pre 8-9 go sam operisala polip u nosu na vma dr bjelic je uradio ali nije uradio devijaciju, vec je ocistio kostanu srz koja se nakupila i rekao da cu disati normalno a na pregledu su mi rekli da imam devijaciju....nos retko kada koristim za disanje,disem i spavam sa otvorenim ustima,imam grbu i velik nos....privatne klinike su jako skupe pa se nadam da cu uspeti i ja kao i svi vi da operisem nos kod dr milosevic :lol:


Jeste operacija beplatna ako imas devijaciju tj. ako doktorka proceni da ti je potrebna operacija. Ja sam joj poslao slike i odma mi je rekla da treba operacija..Prvi put sam je kontaktirao krajem juna i posle dogovora sa njom i svega,operacija mi je 17 februara...tako da znas da se dugo ceka,sada vec mozda i duze,jer je doktorka postala dosta popularna,sve je vise ljudi na forumu koji hoce na operaciju..stupi u kontakt sa njom sto pre,pa ce ti ona sve najbolje objasniti,ali cekaj kraj meseca jer je sada na odmoru ;)

_________________
You'll never walk alone!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 8:48 pm
Postovi: 23
hvala vam na odgovorima, poslala sam mejl dr milosevic, rekla mi je da je do kraja meseca na odmoru :cry: pa do tada nista ne znam, poslacu opet mejl 29-30 januara pa cu da vidim sta ce mi reci, nadam se da ce mi zakazati pregled pa i operaciju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Evo jednog slucaja za citav konzilijum-toliko ima posla :lol:


SlikaSlikaSlika


Ne znam da li postoji devijacija, ali je zaista nepravilnog oblika i nasledjuje se po muskoj liniji u mojoj familiji,
Znam da muskarci, navodno, ne bi trebalo toliko da brinu o velicini nosa, jer ista ukazuje i na nesto drugo, ali ovo moje cudo je bas previse ( i ne nije mi 25cm), maltene se iznenadim kad vidim da neko ima veci od mene, a to nije tako cesta pojava.
Mislim da sam dobio i komplekse zbog njega, tj, jesam sigurno, u mojoj okolini to ne potenciraju, ali je bilo i par dobronamernih saveta, da bi trebalo da se pozabavim problemom.
Tek nameravam da malo podrobnije iscitam temu, ali koliko se secam ranije se radilo besplatno samo maloletnim osobama sa devijacijom, ne znam kakva je sada praksa, a i inace imam 30 godina, pa ne znam. Iz Beograda sam, gde da idem na pregled VMA, Zvezdara, i kako sam zaposlen, koliko dugo traje oporavak nakon operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 12:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Potrazio sam malo slika "pre i posle" i kod nekih je rezultat savrsen, a kod nekih bas i nije, verovatno zavisi i od slozenosti operacije

http://dr-vukasin-rhinoplasty.com/index ... 1&limit=12


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Africa-Mileva je napisao:
nekada si na wma sa uputom mogao da se operises jeftino, tj da platis 40 000. jednostavno, zdravstveno je pokrivalo ostalo. a ako nisi imao uput onda si placao 150 000. znaci bila je razlika u ceni kao posledica toga imas ili nemas uput. danas to vise ne vazi!!! znaci svi placaju punu cenu na wma, tj 150 000 ili malo vise...u sustini, na wma vise ne mozes da se operises za 40 000. procitaj poslednjih 50 strana foruma, pa vidi nove nacine kako besplatno doci do lepog nosica :wink:


Cekaj, znaci ni kod ovog ORL doktora?
Kod njega je valjda (bilo) 40ak hiljada, a kod platicara 150.

Uvek kasnim!

PS

da li je neophodna zamena licnih dokumenata, licna karta i pasos, nakon operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:01 pm
Postovi: 119
Milann je napisao:
Africa-Mileva je napisao:
nekada si na wma sa uputom mogao da se operises jeftino, tj da platis 40 000. jednostavno, zdravstveno je pokrivalo ostalo. a ako nisi imao uput onda si placao 150 000. znaci bila je razlika u ceni kao posledica toga imas ili nemas uput. danas to vise ne vazi!!! znaci svi placaju punu cenu na wma, tj 150 000 ili malo vise...u sustini, na wma vise ne mozes da se operises za 40 000. procitaj poslednjih 50 strana foruma, pa vidi nove nacine kako besplatno doci do lepog nosica :wink:


Cekaj, znaci ni kod ovog ORL doktora?
Kod njega je valjda (bilo) 40ak hiljada, a kod platicara 150.

Uvek kasnim!

PS

da li je neophodna zamena licnih dokumenata, licna karta i pasos, nakon operacije?


mozda je kod ORL besplatno ali cce ti srediti sam problem disanja, esteski ce ostati isti.
Ne moras da menjas * SPAM * :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:01 pm
Postovi: 5
a kako mozemo da kontaktiramo dr MIlosevic?? direktno na njen mail??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 3:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Nista, idem sutra u Dom zdravlja za uput i kod ORL na pregled, ne znam da li imam devijaciju, ali je moguce s obzirom koliki mi je nos da se negde nesto i zakrivilo.
Pa cu da vidim, ili Zvezdara ili VMA (imam tamo neku vezu), sta bi sa Zemunskom na kraju, citam da je bilo pohvala, pa da vise ne rade...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 5:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Kako se utvrdjuje da postoji devijacija, vizuelno ili se snima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 10:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Vizuelno, u domu zdravlja kod doktora za otorinolaringologiju, on ti pregleda i ako zakljuci da imas devijaciju nosne supljine, dobijes uput i ides kod specijaliste u bolnicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Imam dakle zakrivljen nos, ali da li postoji devijacija nemam pojma, nemam bas neke probleme pri disanju.
Citao sam da se dr sa vma trudio da kod svakog pacijenta pronadje kakvu anomaliju, da bi operisao. Kako se po tom pitanju ponasaju u gradskoj bolnici?
U stvari, ako sam dobro razumeo, bez uputa od lokalnog orl lekara, nemam sta dalje da trazim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:01 pm
Postovi: 119
Milann je napisao:
Imam dakle zakrivljen nos, ali da li postoji devijacija nemam pojma, nemam bas neke probleme pri disanju.
Citao sam da se dr sa vma trudio da kod svakog pacijenta pronadje kakvu anomaliju, da bi operisao. Kako se po tom pitanju ponasaju u gradskoj bolnici?
U stvari, ako sam dobro razumeo, bez uputa od lokalnog orl lekara, nemam sta dalje da trazim.


zakrivljen nos znaci devijacija. devijacija ti je svaka krivina koja ometa normalan protok nosa, da se izrazim sto jednostavnije. Iz tvojih slika ja bih zakljucila da imas devijaciju.Ako im budes rekao da nemas problema sa disanjem uput sigurno neces dobiti. Naravno da ces reci doktorima da imas problem sa disanjem.
Za wma cisto sumljam da ce ti veza pomoci, ako nije mnogooo jaka. Tamo ce ti srediti samo disanje.
I ovako, doktorka Milosevic ne trazi uput na prvom razgovoru. Tek pred operaciju treba da nabavis uput od lokalnog lekara, kao i sve ostale analize. Javi joj se na mejl, i stvarno iscitaj prethodne strane dosta ce ti biti jasnije.
Ja sam kod nje isla, ustanovila mi je devijaciju, i rekla vidimo se tad i tad... Nikakav uput ti kod nje ne treba. Tek posle kad se dogovite za operaciju.


E sad pitanje za one koji su imali operaciju, da li imamo priliku da razgovaramo sa doktorkom pred operaciju, tj taj dan kad je prijem u bolnicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2011 8:11 pm
Postovi: 5
Ja sam imala operaciju nosa kod prim. dr. Milosevic, pa ako neko ima neka pitanja u vezi operacije, neka mi se slobodno javi.. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: