Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Mar 28, 2010 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 28, 2010 2:27 am
Postovi: 2
puno hvala na odgovoru..

moram ti reći da sam i ja skorije imao takav problem, s tim što nije bila u pitanju kuhinja, već soba. Tek kad je dim počeo da mi ulazi u oči ja sam izvalio da nešto gori.
Inače, npr. kad ulazim u neku prostoriju, jedino ako vidim dim, mogu da zaključim da je neko pušio...

Što se tiče toga od kada imam taj problem... ja sam tek u poslednjih par godina počeo da primećujem to. Doduše, moguće je da je on odavno još prisutan, ali jednostavno, ranije sam bio dosta zatvoren u kući, pred kompom... nisam se usredsređivao na bilo kakve mirise, manje-više.

Još jednom, hvala na izdvojenom vremenu... i drago mi je da si ti uspela da rešiš taj problem.
drži mi palčeve :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Mar 28, 2010 5:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
@fdrmrk
Imao sam i ja isti problem,zapalila se kabla pored mene i ja dok nisam video dim nisam reagovao.Pre otprilike 4 meseca sam radio septorinoplastiku i sad je mnogo,mnogo bolje.Trebalo bi da dobijes uput za KBC Zvezdara ako imas zdravstveni problem.
Ja sam tamo operisan i prezadovoljan sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Mar 28, 2010 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Sto se tice disanja, ja osjetim mirise uglavnom na lijevu rupu, to je valjda zbog slabe prohodnosti desne... A nekad, istina rijetko, dogodi mi se da osjetim miris kojeg nema (tj. jedini ga primjetim), pojma nemam sta bi to moglo biti... Mozda nesto na psihickoj osnovi. :)

Od prije 2 dana na nosu mi se pojavilo udubljenje (ili depresija, kako se to kaze vec). Nalazi se otprilike na rubu gornje trecine nosa (tj. na kostanom dijelu septuma), cca. malo vise od jednog centimetra ispod nivoa ociju, na dijelu gdje obicno bude "grba". Tu sam imao minimalno ispupcenje koje je doktor izravnao. Vidi se anfas kao prijelom svjetlosti na tom dijelu, dok se iz profila ne vidi, a moze se osjetiti pod prstima. Brine me da to nije pocetak komplikacije zvane lordoza kod koje nos nakon odredjenog vremena "propadne" jer konstrukcija nosa popusta, odnosno gubi se potpora koja drzi "krov" nosa pa se dobije onaj bokserski izgled. :(

Sad ne znam sta da mislim o tome... Je li imao netko nesto slicno bas na tom mjestu? Nadam se da je samo neki otok spao jer tek sam prije dvadesetak dana operiran...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 8:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 12:01 pm
Postovi: 54
Vermalen, ti si bas zadovoljan operacijom?Ja se non-stop predomisljam gde da se operisem, operisacu se na jesen pa imam vremena da donesen konacnu odluku. Imam utisak da su ti super odradili, malo me plasi sto neki od ljudi koje je operisao doktor Bjelic, kasnije imaju nekih problema, grbice ili tome slicno...a koliko vidim ti nemas nikakvu zamerku. Moja operacija ce biti komplikovana pa moram dobro da razmislim kod koga cu da se operisem?Bas sam u dilemi.Pozdrav za sve, ovaj forum zlata vredi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 1:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
jelenad. je napisao:
Vermalen, ti si bas zadovoljan operacijom?Ja se non-stop predomisljam gde da se operisem, operisacu se na jesen pa imam vremena da donesen konacnu odluku. Imam utisak da su ti super odradili, malo me plasi sto neki od ljudi koje je operisao doktor Bjelic, kasnije imaju nekih problema, grbice ili tome slicno...a koliko vidim ti nemas nikakvu zamerku. Moja operacija ce biti komplikovana pa moram dobro da razmislim kod koga cu da se operisem?Bas sam u dilemi.Pozdrav za sve, ovaj forum zlata vredi :D


Mene je Vermaelen uputio kod iste doktorke na KBC Zvezdara, javio sam joj se i u roku od 3 nedelje sam bio operisan, sad sve zavisi od tebe kako ces doci do nje. Uglavnom neces platiti ako imas zdravstvene probleme. Plus sa ovom doktorkom moze da razgovaras kad god hoces i sve sto te interesuje, cak mozes da joj trazis da te slika na operacionom stolu kad zavrsi ali ona to uradi i sama ponekad, ustvari anesteziolog to uradi umesto nje. Razlika izmedju VMA i KBC zvezdara je velika, dr. Bjeljic i dr. Milosevic se nisu usavrsavali jednako... Ja sam isto kao Vermelen zadovoljan kako mi je uradila nos i sad sam tek svestan koliko nisam disao na nos... Ja sam se kod nje pojavio tipa hocu da me ona opersie i tacka i njoj je bilo bas drago i velika cast da me operise... Tako da Doktorka je super, primedbe posle operacije prima nakon 3 meseca... Ako te interesuje nesto vise mozes na PM pitas....

Inace meni je sad proslo vise od 2 meseca od operacije i prezadovoljan sam... Mrzi me da se slikam i da kacim slike opet ali posle 6 meseci cu okaciti kad prodje taj period, jer nema nekih znatnih promena sad u odnosu na ono od par nedelja, gotovo kao da nisam operisan...

Nisam bas siguran kad ce krenuti sa renoviranjem ORL KBC Zvezdara, dal ce raditi neko vreme... Ali jedno sto bih svakome preporucio da se nikako ne operise tokom leta jer ce se ubudjati u onoj sobi od vrucine 9 dana :-)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Uh narode jos sutra da izdrzim sa ovom maskom i ima da pevam. Ovih dana sam se malo 'srodila' sa njom (jedino me nocu ono spavanje ubija), medjutim danas mi se sav sekret slio u nos (kao da mi oni tamponi i sva cuda nisu dovoljni) i sinusi me ubise.
Elem kao najsvezije operisana kod Bjele, mada jos nisam skinula masku, mogu da navedem sledece: ogromnaaaa mana operacije kod Bjele je sto on jednostavno nije u mogucnosti da vam posveti neko ozbiljno vreme. Covek je nacelnik, ima min 3 operacije dev+plastika dnevno (ovo nam je rekla sestra sa VMA koja je isto bila na operaciji devijacije, i cija se cerka isto operisala kod Bjele), kad sam ja bila imao je 5, sastanke, predavanja, preglede.... Prema tome o nekom 'dubokoumnom' razgovoru o vasem nosu nema ni govora. Sve ide u par recenica i kraj. Medjutim ja sam stekla utisak da je on stvarno strucnjak sto se tice nosa, kao prvo tamo izgleda kao da samo on radi plastiku+devijaciju, ostali orl uglavnom rade vojnicima ili krajnike i sl (ovo su sve info od te sestre). Zatim, iz dugog pracenja ovog foruma, jaaako je bitno sacekati taj period od min 8,9 meseci (pa i god, god i po) jer organizmi razlicito reaguju. Ljudi su nestrpljivi (cak i ja sa ovom maskom imam poriv da se zagledam iz 300 uglova, iako logicno mogu videti gotovo nista) i pocnu paniciti i pre vremena (ovo ostavljam i sebi u amanet jer sam ubedjena da cu biti jedna od tih) a na kraju se zavrsi sve ok. Drugo zavisi i od ocekivanja ljudi, nekima se pak i desi da nesto ne ispadne ok.

Inace na netu, nekim stranim sajtovima sam nasla o nekom oblepljivanju nosa flasterima valjda (ako sam dobro prevela), kao to pomaze brzem i ravnomernom spadanju otoka a u maloj meri pomaze i oblikovanju vrhu nosa, tj da vrh ne padne (ako je moj inglis :D dobar). Ima li ko info o tome? Ak' ne, pitacu ja njega u sredu pa vam prenosim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
kovrdza, ti si se operisala 22.marta, jel tako? A sutra skidaš masku i tampone? Jel to "po default-u" mora biti 9 dana između operacije i skidanja maske, ili može biti i kraće?

Ne znam zbog čega sam ja umislio da to traje 6 dana... Ali ovako, ko će izdržati 9 dana na VMA?! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 6:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Da, po pravilu se skida sedam dana nakon operacije, ne racunajuci dan operacije. Jedino ako radis samo devijaciju ti skidaju 5 dana nakon operacije. Ti ne moras da lezis do skidanja maske (meni bi to stvarno bilo mucenje), pustaju dan nakon operacije, jedino ako zelis ili ako ti tako vise odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 10:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Ljudi gde se skidaju maska i tamponi? Na 12. sprati ili na 2,3?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
kovrdza je napisao:
Ljudi gde se skidaju maska i tamponi? Na 12. sprati ili na 2,3?

Meni je doktor bio rekao da dodjem na skidanje u 7-8 ujutro na isto mjesto gdje sam bio (odeljenje I, 13. sprat).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
kovrdza je napisao:
Da, po pravilu se skida sedam dana nakon operacije, ne racunajuci dan operacije. Jedino ako radis samo devijaciju ti skidaju 5 dana nakon operacije. Ti ne moras da lezis do skidanja maske (meni bi to stvarno bilo mucenje), pustaju dan nakon operacije, jedino ako zelis ili ako ti tako vise odgovara.


Nije što želim, ali izaći dan posle operacije, povratak u Podgoricu, pa za 5-6 dana opet za Beograd, pa opet nazad... Moj budžet ipak ne može to da podnese :/ A i čini mi se da bih izludeo od tolikih putovanja gore-dole, pa još i sa maskom :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 9:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Nego, trenutno i nisam ja toliko bitan... kovrdza, iščekujemo komentare i utiske ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 01, 2010 2:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Narode ja ziva! Ono skidanje tampona je meni bilo bas, bas grozno, a i smrdi ko da su mi stavili crkotinu u nos. Uh, jos kad povuce ko mozak da mi cupa niz nozdrve.
Utisci: ja sam bas zadovoljna, cak i da mi nos ostane ko sto je sada pod ovim otocima :D Mogu reci da ga ovako nisam zamisljala uopste (jer sam cak sebi radila neke prepravke u PS da vidim kako ce biti), a i kad sam govorila sa docom, drugacija je prica bila. Tako da sta god da mu vi kazete mislim da nema mnogo poente jer on izvuce ono sto moze. Prica je bila da ja imam ravan klasican nos a na kraju sam dobila maltene prcast sa sve lukom. Kada uporedim fotke od pre mnooooogo je bolje. A pri tom mi je celo lice dobilo neki blazi izgled (majka me pitala da li su mi usta naduvena jer izgledaju vece a u stvari je sve to do manjeg nosa). Zatim ja kontam da za par dana mogu glat napolje, otoke imam, nozdrve su mi debele, ali nekako mi je to ujednaceno i kada bi se zacementirala sminkom ne bi se ni primecivalo (izuzev krvavih vampirskih ociju :evil: ). I na kraju nos mi deluje ko da je moj rodjeni
E sad da se razumemo nos nije idealan, tj nije po YUS-u, i mozda bas zato tako dobro ide uz lice (jer je to i glavna poenta) Postoje neke nijansice koje bi pomogle da to bude perfektno ali ja nemam nikakav problem sa tim. Ja sam imala spicast nos, karakteristican vrh, sa blagom kuglicom. Ceo taj vrh je on sravnio(tj nosdrve i vrh su mi u linije na u V ko sto je bilo), podigao ga. Jedino sto je mozda moglo da se odradi (mada nisam sigurna ni dal bi sve to moglo u jednoj operaciji) je da ta kuglica bude za mm kraca, i sa strane gde mi je bila devijacija (pri korenu nosa) oseca se kao kost, ne znam kako da opisem, ali to se ne vidi.

Zakljucak: Ukoliko ste u fazonu da sve mora biti 100% idealno, imate kinteeeee, zelite nekog dr koji ce vam posvetiti dosta vremena onda Bjela nije bas najbolji izbor. Ako ste zadovoljni sa 99%, price u 3 recenice (koja je sustinska) i cene od 35000 do 38000 onda je Bjela za vas.

Iako oni govore kako nema potrebe za oblogama, kao procice (ko da ja imam zivaca na bacanje) ja ih svima toplo preporucjem, meni uzasnooo pomazu, bas osecam kako izvuku toplotu i kako mi smire 'situaciju' (obloga - na sterilnu pamucnu krpu, gazu stavis acidi boricid)
Zaboravih da napomenem da sam videla noseve i ostalih drugara, i mogu reci da su svi super ispali, znaci sigurno onih 99% i da nema govora o 'kalup nosevima' jer su svi drugaciji. Kalup su jedino otoci koji su svima na slicnim mestima.
Slike cu vam postaviti ovih dana kada mi dopreme aparat, imam pre ali to vam nista ne znaci bez posle
Milosepg, put za i od Pg je def uzas, to nikako ne priredjuj sebi. Da znas dan lezanja na VMA ti je 2170

Na kraju mogu reci da mi je jedino krivo zbog toga sto se nisam operisala vec sa 18 god :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 01, 2010 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 01, 2010 6:00 pm
Postovi: 4
Dragi forumasi,procitala sam skoro sve vase postove iskustva su naravno razlicita. Evo moje price. Otisla sam samo na estetsku operaciju sa idejom da skratim vrh i isturpijam grbu,koja nije bila velika,ali meni je smetala,najveci je problem bio u duzini nosa.Evo sada mi je mesec dana nakon operacije i ocajna sam jer je otok i dalje ogroman,grba je i dalje vidljiva iz profila,a sirina nosa u korenu je cini mi se duplo veca nego pre. Ono sto me najvise brine je sto mi je sa leve strane otok oko korena mnogo veci nego sa desne i ja se pitam da li je to samo otok ili nije dobro isturpijano. Nos mi nije lomljen,samo turpijan i radjena je hrskavica. Postavicu slike pa bih vam bila zahvalna za misljenje jer sam OCAJNA. :o :cry:

p.s. ali ako neko moze da mi pomogne molim vas kako da postavim slike,ne umem????? :roll:
hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 1:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
jelenad. je napisao:
Vermalen, ti si bas zadovoljan operacijom?Ja se non-stop predomisljam gde da se operisem, operisacu se na jesen pa imam vremena da donesen konacnu odluku. Imam utisak da su ti super odradili, malo me plasi sto neki od ljudi koje je operisao doktor Bjelic, kasnije imaju nekih problema, grbice ili tome slicno...a koliko vidim ti nemas nikakvu zamerku. Moja operacija ce biti komplikovana pa moram dobro da razmislim kod koga cu da se operisem?Bas sam u dilemi.Pozdrav za sve, ovaj forum zlata vredi :D

Ako planiras na Zvezdari vidi,ako imas zdravstvenih problema operacija ti je uz uput besplatna,a ako nemas,kosta 100 000 din.
Sto se tice moje operacije,ja sam je najvise radio zbog zdravstvenih problema jer mi se vise smucilo sto mi je non-stop nos bio zapusen,kad malo zahladni imao sam upale uva,i sve je zbog toga bilo.A malo mi je i smetao izgled.Inace nos mi je bio dosta kriv i imao sam grbicu malo vecu,i sa doktorkom sam se dog. da uradi kako ona misli da je najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: