Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 10:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:08 pm
Postovi: 50
Pa naravno da je to opšte poznato :roll: ,moje pitanje se,kao što sam i napisala,odnosi na postoperativni tok posle određenog vremenskog perioda,a verujem da će i tebi ta inf. značiti,kada za to dođe vreme,uostalom,videćeš i sam. :) Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 9:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 6:43 pm
Postovi: 32
hairext: Ženo, pa ti baš imaš otoke i podlive... :(
Ali biće to sve u redu uskoro. Mada, gledam slike, tvoj nos je bio super i ranije. Ja mislim da ga takvog ne bih ni dirala. Ma sad će samo biti još lepši.
Ja sam juče sama prala kosu bez problema, a i ispiram nos fiziološkim rastvorom.
Nama nije bio Bjelić kad smo skidale maske pa nam je ovaj drugi doktor rekao da ispiramo fiz. rastvorom i čistimo vodenim rastvorom AD kapi 3 puta dnevno. I to sam juče radila ali ne baš hrabro. Danas ću verovatno bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 11:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
da, ja bas uzasno izgledam :( nekako mi se cini da mi otoci uopste ne spadaju iako jos uvek pijem himoral. danas je treci dan od skidanja maske i ja izgledam potpuno isto kao kad sam skinula masku, uplasim se svaki put kad stanem pred ogledalo


koliko puta dnevno cistis nos fizioloskim rastvorom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 11:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 9:44 pm
Postovi: 69
I ja jos uvek imam podlive i otoke, koji cak ni sa puderom i korektorom ne mogu skroz da se kamufliraju, jutros sam probala jer sam morala da izadjem iz kuce....cak imam utisak da se u vecernjim satima intenziviraju, pa izgledam sama sebi zastrasujuce! :roll:
Meni je doktor Bijelic rekao da mazem uljane AD kapi, a ne vodene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 11:42 am
Postovi: 6
Ljudi, proslo mi je 25 dana od operacije i jos uvek imam otecenu gornju usnu. Jutros sam bio na kontroli. Doktor je rekao da ce proci. Al to govori na svakoj kontroli, a meni nije nista bolje.
Takodje, imam jos jedan problem. Na levoj strani nosa imam jedno udubljenje za koje mi je danas rekao da je ukljestena koza i da mazem hidratantnom kremom. Navodno, popunice se za 2-3 meseca. Na jednoj od prethodnih kontrola je rekao za mesec dana.
Uglavnom, zbog takvih odgovora i jako sporog oporavka, vise mu nista ne verujem. Jel moze kod tog Bjelica da se zakaze pregled samo da me pogleda i da mi kaze u cemu je problem, jer zelim da cujem istinu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 12:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 6:43 pm
Postovi: 32
hairext je napisao:
koliko puta dnevno cistis nos fizioloskim rastvorom?



Ja samo ubrizgam malu količinu fiz. rastvora špricem (ne u mlazu već polako) u obe nozdrve 2-3 puta na dan i malo sačekam a onda štapićima natopljenim AD kapima očistim malo unutra i to je to. Ne opterećujem se nešto previše. Svakako, fiziološki rastvor ne može da škodi jer sam negde pročitala da je dobro posle operacije nosa što više udisati morsku vodu i tako ispirati nos (a to ti dođe isto kao fiziološkim rastvorom). Mislim da je to super za neku vrstu dezinfekcije.

A što se tiče uljanih ili vodenih kapi... milsim da je svejedno. Meni je ovaj doktor rekao AD kapi rastvorene u vodi (znači vodeni rastvor) ali verovatno da to nije mnogo bitno. AD kapi su AD kapi, a i vodene se malo teže nalaze u apotekama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 11:16 am
Postovi: 12
@TINNA_BG E Tiki,meni je isto rekao onaj doca što nam je skidao masku,da ispiram fiziološkim rastvorom,i kupila sam ga...Međutim,negde ovde na forumu sam pročitala da je nekom Bjelić rekao da on ima i kontraindikacije (ili kako već...nešto u tom smislu...),pa sad ne znam šta da radim :( A dosta ljudi kaže da im je Bjelić rekao samo AD kapi...
Ja sam rešila da ispiram svaki treći,četvrti dan,jednom dnevno...Do sad još nisam,pa ne znam šta da radim?
Mada ne znam što da ne,čak lekari preporučuju i za malu decu ispiranje fiz. rastvorom kad imaju problema sa nosićima,umesto kapi za nos...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
a ko je vama skidao masku? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 6:43 pm
Postovi: 32
Maja1605 je napisao:
@TINNA_BG E Tiki,meni je isto rekao onaj doca što nam je skidao masku,da ispiram fiziološkim rastvorom,i kupila sam ga...Međutim,negde ovde na forumu sam pročitala da je nekom Bjelić rekao da on ima i kontraindikacije (ili kako već...nešto u tom smislu...),pa sad ne znam šta da radim :(...


E pa ne znam. Ja ispiram i super mi je. Gde god sa sam čitala po ostalim forumima, svi ispiraju fiziološkim a AD kapi jedva da se spominju. Ne znam šta bi moglo da škodi sem da sve to lepo dezinfikuje i otopi te krastice da bi ih kasnije lakše očistili. Fiziološki ne bi trebalo da ima ama baš nikakve kontraindikacije jer se ne ubraja u lekove već je potpuno prirodan rastvor koji mogu čak i bebe neograničeno dugo da upotrebljvaju. Nastaviću da koristim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 6:43 pm
Postovi: 32
hairext je napisao:
a ko je vama skidao masku? :-?


:lol: Nemam pojma. Neki mlađi doktor. Bila sam u takvoj frci da nisam ni pogledala šta mu piše na onoj pločici zakačenoj na mantilu :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
:D jel pijes ti jos uvek himoral?

kako si uspela sama da operes kosu? one slike koje si stavila su malo zamucene pa ti ne vidim oci, obzirom da si ti imala laksu operaciju nego ja, imas li jos uvek onaj ‚‚mongoloidski‚‚ izgled ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 1:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 6:43 pm
Postovi: 32
Pijem. Ostala mi je još jedna tabla pa posle toga planiram da prekinem. Ne bih se više forsirala sa tim lekićima. Ostalo će proći samo od sebe.

Kosu sam oprala normalno, kao i pre operacije, samo sam se trudila da mi voda ne ulazi u nos. sve ostalo - klasika :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 1:05 pm
Postovi: 24
Meni je sutra mesec dana od operacije i jos uvek imam otok. To ne prolazi bas tako brzo, ali imajte strpljenja. Meni jos nije prosao ni kapilar u oku, jeste bolje ali jos uvek izgledam cudno.Pre 5 dana sam isla kod Bjele na kontrolu, rekao mi je pa mogu ponovo da pijem Chlymoral, ne moze da steti. Vise su mi se smucili ovi otoci. A nos je mali, prcast, valjda nece takav da ostane i cini mi se da je malo kriv, a ranije nije bio. Nadam se da je sve to jos uvek zbog otoka. Ali to sam pocela da primecujem tek skoro , kada je poceo sa nosa otok da mi spada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 6:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
cini ti se da je nos kriv zato sto ti otoci ne spadaju ravnomerno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2008 2:29 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Ja sam se pre 1o dana operisala u Gradskoj bolnici kod dr.Branke Mihailovi-Kokic i mogu je svima toplo preporučiti.Radila sam devijaciju i korekciju.Sinoć sam imala peh ćerkica me glavom udarila po nosu i baš sam se uplašila da nije nešto poremećeno.jer imao neko slično iskustvo? Spolja nemamodrica, i boli me uobičajeno. Idem kod dr. da vidi:-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: