Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kapi za nos
PostPoslato: Uto Sep 20, 2005 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 12:46 am
Postovi: 1
Pre dve meseca imala sam duzu prehladu i koristila sam kapi za nos 2 nedelje.Sad ne mogu bez njih da disem.Najgore je uvece, nos mi je bukvalno zacementiran, tako da moram da stavim kapi da bih zaspala.Kako da se 'skinem' sa kapi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 20, 2005 6:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Posle duze upotrebe kapi za nos uzrokuju hipertrofiju nosne sluzokoze a ta hipertrofija (zadebljanje) se ponasao isto kao kada vama je nos zapusen samo sada ne curi.
Umesto kapi stavljajte fizioloski rastvor (sto vise, slobodno jer on ne pravi nikakve komplikacije). :wink:

Jednog dana, posle 2 meseca, shvaticete da vas vise nos ne muci.
Istovremeno cestim spiranjem nosne sluzokoze stitite se i od virusa gripa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: o
PostPoslato: Čet Sep 22, 2005 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2005 8:10 pm
Postovi: 4
da fizioloski rastvor je odlican i moze se stavljati neograniceno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 7:16 pm
Postovi: 8
Upotreba vasokonstriktornih kapi za nos , u trajanju 14 dana, je relativno kratak period za nastanak smetnji koje opisujete.Zapusenost nosa, otezano disanje na nos, usled hipertrofije sluznice , mogu nastati i kao posledica zapalenja, prehlade koju ste imali i mnogih drugih etioloskih faktora (duvan, aerozagadjenje sredine u kojoj boravite, alergija ......"iskrivljena "nosna pregrad ,........)
Predlazem da se javite Vasem ORL spec. koji ce nakon klinickog pregleda utvrditi razlog otezanog disanja na nos.
Prethodno uraditi bris nosa na bakterije i gljivice .Do tada probajte sa Akva marin ili Akva grin sprej za nos .
Srecno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 26, 2005 7:13 pm
Postovi: 2
Imam polip u desnoj nozdrvi, koji planiram da odstranim. Da li postoji mogucnost ponovne pojave polipa nakon odstranjivanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kako disati?
PostPoslato: Sub Okt 29, 2005 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 26, 2005 5:54 pm
Postovi: 1
svi ti saveti su u redu ali kako disati dva meseca sa bukvalno
zacementiranim nosem? Zar nema drugog nacina da se resimo kapi
za nos?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 27, 2005 3:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
nisam odoleo da ne dodam i ja nesto

isti problem sam imao i ja, od obicne prehlade sam dospeo do situacije da pred spavanje sebi kazem "zube sam oprao, alarm sam navio, kapi su tu..."

to je zaista strasan osecaj, kapi su mi uvek bile u dzepu, neverovatna navika, kao droga

rekli su mi da koristim 1/2 koncentracije rastvora koju sam inace koristio kao da bi se polako "skidao" ni to mi nije pomoglo i evo kako sam resio problem

jedno jutro sam ustao (naravno suvih usta jer je tokom noci dejstvo prestalo) i onda CEO DAN nisam koristio kapi (to je prilicno tesko, kao da postoji cep u nosu i vazduh ne prolazi), i tokom tog dana sam se bavio fizickom aktivnoscu CEO DAN (primetio sam da mi od toga nos popusti malo)

onda sam pred spavanje ponovo stavio da bih mogao da zaspim (nocu su najvece muke...)

ovo dnevno odvikavanje je trajalo 2 dana a onda 3cu noc nisam stavio kapi (ostao sam malo duze budan al boze moj...) i onda kad sam uvideo da se bez kapi moze ziveti simbolicno sam ih bacio u kantu za smece (obe flasice, uvek sam imao 2 jednu sam koristio a jednu rezervu, kad covek ostane bez njih to je KRIZA) i vise nikad u zivotu nisam ukapao nista u nos . znaci tacno da me pticiji grip uhvati nema sanse da ikad vise koristim kapi

nadam se da ce ti ovaj plan i program koristiti, veruj u sebe i izdrzi par dana, nije to 2 meseca vec nedelju dana, posle ces uvideti kako je zivot bez kapi fantastican :lol:

PS jos samo da ostavim cigare i na konju sam... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 27, 2005 7:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
I ja imam slican problem.Vec 10ak dana stavljam olynth kapi u nos, ali samo uvece.Tokom dana se trudim da ne stavljam, disem na usta i uspeva mi, ali uvece nema sanse da zaspim bez njih.Fizioloski rastvor sam pokusala da stavljam, i ne pomaze mi, uzasno mnogo stavim al mi se nos otpusi na minut i tako u krug...Ima li pomoci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 05, 2006 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 1:10 am
Postovi: 24
Lokacija: centar grada beograda
ne znate vi sta je muka sa kapima za nos, ja ih koristim vec devet godina svakodnevno i stvarno nemam pojma kako da prestanem. To je prava zacementiranost. Da li postoji nacin da prestanem ali da ne cekam dva mesece nego makar malo krace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 2:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Jao muko moja, ja pisala moju pricu naveliko i nasiroko jedno pola sata kuckala i sredjivala, kad ono da posaljem.....nema..... izgubi se, trazi mi opet da se logiram.... :evil:
A bas je bila lepa i poucna... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 12:36 pm
Postovi: 21
e društvo koje je kao imalo problema sa kapima...mislim da to nije ništa.
Od septembra 2005 sam korisila kapi, sa eventualnim prekidom od jedan dan dok ih ne kupim...to je bilo bukvalno od plate do plate, prvo što se kupi su kapi za nos...strašno...znam sve vreme da to nikako nije dobro, a posebno ne kad planirate da imate dete u skorije vreme. malo sam se već uplašila da baš i nemam tako dobro čulo mirisa što je sasvim normalno, nakon tolikog oštećenja sluzokože...jedino što mi je jednom bilo pomoglo to su propolis kapi koje sam stavila...i kad sam pre pet dana otišla kod neke žene koja leči sinuse nekim kapima na bazi trava i koje čega...kad ono te noći, ja prodisala...naravno strogo mi je zabranjeno stavljanje svega što nije fiziološki rastvor...i mogu Vam reći da nema th para koje bih dala za ovo ozdravljenje...super se osećam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
I Cecily?? Sta je bilo....mislim, koje su te kapi, koja je to zena... gde da je nadjemo, ili kupimo kapi. Daj bre malo vise konkretnih informacija! Nemoj sad ti kao dishesh slobodno, a mi.... :evil:
8) :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 9:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 12:36 pm
Postovi: 21
hello,
evo da i vi prodišete otkriću Vam tajnu...pa kome je blizu neka izvoli...žena kod koje sam bila živi u Karađorđevu, to je malo mestašce blizu Zr-a...jedino što mogu da Vam dam je adresa na kojoj sam je i ja našla. Inače terapija mora da se ponovi dva puta za svaki slučaj, tako da ja danas idem još jednom...to onako poprilično bolucka, ustvari više je neprijatno par sekundi ali zato kad osetiš to olakšanje posle...što se tiče plaćanja ostaviš koliko hoćeš i ako hoćeš, mada lično nema tih para koje bih im sad dala...poslaću sutra tačnu adresu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 1:10 am
Postovi: 24
Lokacija: centar grada beograda
Cecilija je napisao:
hello,
evo da i vi prodišete otkriću Vam tajnu...pa kome je blizu neka izvoli...žena kod koje sam bila živi u Karađorđevu, to je malo mestašce blizu Zr-a...jedino što mogu da Vam dam je adresa na kojoj sam je i ja našla. Inače terapija mora da se ponovi dva puta za svaki slučaj, tako da ja danas idem još jednom...to onako poprilično bolucka, ustvari više je neprijatno par sekundi ali zato kad osetiš to olakšanje posle...što se tiče plaćanja ostaviš koliko hoćeš i ako hoćeš, mada lično nema tih para koje bih im sad dala...poslaću sutra tačnu adresu...
I gde je adresa, Ja sam od 1997 na kapima za nos i stvarno mi treba da prestanem. Ajd brzo daj adresu pa da se spasavamo :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 7:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Hej Cecily, sta bi sa adresom? A..... da pitam, jel moze da nam das (mada ne verujem da ima to) i e-mail adresu te zene, za nas koji smo "tamo daleko"??? Ih svasta.... mnogo trazim... :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: