Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 14, 2006 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 12:36 pm
Postovi: 21
evo me, sa dugim zakasnjenjem i izvinjenjem...e-mail ne znam koji je a broj tel.sam Vam poslala na pp...
pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kapi za nos - O P R E Z N O !!!
PostPoslato: Sre Dec 06, 2006 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2006 8:09 pm
Postovi: 1
Mislim da je problem korišćenja kapi mnogo ozbiljnija stvar i medicinski, koliko sam ja do sada pokušavala, nije pronađen odgovarajući preparat koji bi oporavio sluznicu nosa. Koristila sam oko 4 godine OLYNTH s tim da sam zadnje 2 godine mešala sa fiziološkim rastvorom, i to oko 80% fiziološkog i 20% kapi, tako što sam u malu posudicu pomešala supstance i pipetom nanosila svako veće pred spavanje.Na taj način sam dosta oporavila sluznicu i praktično samo pred spavanje koristila malu dozu kapi. Ali problem i dalje nije rešen.Užasan je osećaj zavisnosti od bilo čega a posebno kada se iznenada uputite na put ili negde prespavate a nemate uz sebe kapi.
KONAČNO JE PROBLEM REŠEN ALI NARAVNO NIKAKVIM MEDICINSKIM PREPARATOM VEĆ KOMBINACIJOM BILJAKA I PROPOLISA.
OBAVEZNO KONTAKTIRAJTE ĐUKIĆ JELENA, TEL: 023 835 276, BANATSKO KARAĐORĐEVO. VIDEĆETE ČUDESNO JE !!, POSLE JEDNOG KORIŠĆENJA OVOG BILJNOG PREPARATA KONAČNO SAM POSLE 4 GODINE PRODISALA I MOGLA NORMALNO, BEZ PROBLEMA DA SPAVAM !!!!![/b]

_________________
Pozdrav, Daki


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kapi za nos
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 3:36 am
Postovi: 4
oko 20 godina koristim kapi za nos, bez njih ne idem nigde, jedna bočica
trje mi 10 dana. U poslednje vreme osećam blage vrtoglavice mislim da je to posledica nafazola. Imam 35 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 17, 2007 4:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Eto....ko kaze da ne sme da se koriste kapi za nos duze od nedelju dana???
a1a2a3-je tipican primer, ziva, zdrava, (doduse sa vrtoglavicama), srecna, dise na nos, spava lepo... :lol:
A ja tu kao mucim se, doca kaze nemoj dugotrajno da upotrebljavas kapi! :evil: More idem da kupim kapi sada odmah!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 4:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
jedna moja drugarica je završila u hitnoj pomoći zbog kapi za nos jer ih je stalno koristila (nafazol, mislim...kažu da je on najgori) i nepovratno izgubila čulo mirisa :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
yeleena je napisao:
jedna moja drugarica je završila u hitnoj pomoći zbog kapi za nos ...(


ubi me u pojam sada....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 1:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
izvini... :( nije mi bila namera, ali stvarno nije naivno... ne piše džabe da ne sme da se koristi više od 5-7 dana uzastopno...

ali, nisu svi podjednako osetljivi, sama si rekla da ti nemaš teškoća :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 7:24 pm
Postovi: 4
evo i ja da napisem koju!koristila sam kapi za nos 5 god --nafazol i to mi je bocica trajala 4-5 dana a nekada i krace!Cula sam za Jelenu Dukic u Banatskom Karadjordjevu i resila da probam,sta imam da izgubim!Nisam verovala ali cudo se desilo posle 5 god ja vise ne koristim kapi ,evo vec mesec dana ni jednom cak ni pred spavanje!Ne znam kojim bih se recima zahvalila ovoj zeni!ako nekog interesuju pojedinosti nek mi se javi na pp!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
ence je napisao:
...ako nekog interesuju pojedinosti nek mi se javi na pp!


Pa mislim da sve nas ovde koji smo postirali, interesuje to. Daj kazi nam, sta je bilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 3:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 2:41 am
Postovi: 105
Jel moze neko od vas da napise ovde koja vam je tacno dijagnoza ustanovljena pre nego sto vam je dr prepisao kapi?

Ja sam koristila Fliksonaze sprej,ali ne dugo,mozda 14 dana jer ima kortikosteroide i sprej Sterimar koji je odlican...na bazi morske vode..
Dr mi je rekla da sa njim ispiram nos svaki dan...tj da ga prskam, jer kao sto peremo ruke i kao sto se i kupamo tako trebamo da pazimo i na higijenu nosa...
To mi je dosta pomoglo pa vise nemam tolikih problema..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 3:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
An@ je napisao:
Jel moze neko od vas da napise ovde koja vam je tacno dijagnoza ustanovljena pre nego sto vam je dr prepisao kapi?

..


Pa...kod mene: Sinusitis maxilaris chr.


An@ je napisao:
Ja sam koristila Fliksonaze sprej,ali ne dugo,mozda 14 dana jer ima kortikosteroide ..


Ok to, ima kortikosteroide. Nego zna li neko da mi kaze ko su posledice ako se koristi to dugo? Meni d-r reko da koristim neka druga vrsta kortikosteroida u vidu spreja za nos, i ja sam vec druga godina na njima! :evil: I, sta to znaci, ovaj...kako mogu ti kortikosteroidi da mi nastete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 1:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Slazem se da je jako nezgodno kada mora da se dise na usta, ali treba obratiti paznju na kontraindikacije. Npr. efedrin, nafazolin, fenilefrin NIKAKO u slucaju hipertenzije, hipertireoze, srcane slabosti, akutnog glaukoma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 13, 2007 3:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
I ja sam se navukla na nafazol! :( Koristim ga vec 1 god.Pre njega sam koristila bekonaz(fleksonaz) i nista.Ispirem nos sa fozioloskim ali me samo nafazol odrzava u zivotu.A nocu i sami znate kako je zacementirano skroz,ujutro suva usta i tako u krug.Koja vam je to zena koja vam je pomogla?Da mozda jos probam nju pre operacije. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 19, 2007 12:09 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Ana27 je napisao:
I ja sam se navukla na nafazol! :( Koristim ga vec 1 god.Pre njega sam koristila bekonaz(fleksonaz) i nista.Ispirem nos sa fozioloskim ali me samo nafazol odrzava u zivotu.A nocu i sami znate kako je zacementirano skroz,ujutro suva usta i tako u krug.Koja vam je to zena koja vam je pomogla?Da mozda jos probam nju pre operacije. :cry:


Joj, nemoj nafazol, olint je kao manje stetan :)
Ljudi ja ne mogu da verujem da sam pronasla ovaj forum, mislila sam da vise niko na svetu sem mene nije navucen na kapi! Jos ta rec koju koristite - "zacementiran" nos - za to me svi zezaju :)
Imam samo jedno pitanje, ako se nadje neko ko ce da mi odgovori. Ja sam alergicna na sve moguce polene ali uopste nemam klasicne simptome - kijavicu i svrab ociju, jednostavno mi se nos susi i zacementira ako ne stavim kapi na svakih par sati. I tako je cele godine. Vec nekih 7-8 godina stavljam kapi svakodnevno, par puta sam probala s nekim sprejevima antialergijskim i tableticama pa cim to prestanem opet moram kapi. I otisla bih kod te zene u Karadjordjevo, ali se plasim tih trava jer sve sto je na biljnoj bazi meni izaziva jos vece zapusenje nosa i bol u celoj glavi. Ako slucajno ovo procita neko od izlecenih molim vas samo da mi kazete da li ste i vi bili alergicni ili ste se samo navukli na kapi posle neke prehlade?? Posto su mi doktori rekli da nema leka, samo mogu da mi razlicite tablete i sprejevi olaksaju muke, ali da ih otklone zauvek ne, a ovih par slucajeva "skidanja" sa kapi za nos mi je dalo nadu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ako vam je nos stalno zapushen,treba otici na pregled kod orl specijaliste,kapi za nos ne bi smele da se koriste vishe od dve nedelje.
Moguci problem je devijacija septuma,i da zbog toga vazduh ne moze da ulazi u nos,ja sam to imao a nisam ni znao dok nisam otishao kod doktorke,e sad jedino resenje za to jeste operacija-i ja sam operisao i mogu reci da nije mnogo strasno. Umesto kapi za nos idite u neku dobro opremljenu apoteku i kupite MARISOL FRESH,to je cista morska voda obogacena sa eukaliptusom i mentolom,moze da se koristi koliko hocete i skroz je bezbedna a prosciscava disajne puteve.. Nemojte da upropastite sluznicu da ne bi zavrsili kao ja..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: