Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Poruka
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 12:04 pm
Postovi: 3
Vidim da je ova tema zamrla potpuno, daj Boze da su se svi skinuli sa kapi pa da zato nema nikog :)
Evo mog iskustva, mozda ce nekome znaciti
Na Nafazolu sam od 1997 godine, punih 15 godina, svaki dan. Ponekad je to flasica dnevno, nekad jedna u 2 dana, po mom proracunu sam do sad dala oko 3 hiljade evra samo na kapi. Skup sport sam izabrala :roll:
Za svo to vreme sam x puta pokusala da prestanem i ni jedan put nisam uspela. Ako sam prehladjena onda ih tocim bez reda, nekad i dve flasice dnevno. Decu sam rodila sa flasicom kapi u ruci. Uvek je prvo bilo kapi pa sve ostalo. Da me ne znaju u apoteci mislili bi da ih dilujem. Kada sam se odselila za inostranstvo prvo je bilo pronaci zamenu, moje radosti kad sam pronasla flasu od 100ml za 10 evra, pa ne znam da li je bilo srecnije osobe od mene. Obisla sve moguce ORL lekare i nista, kupovala sprejeve, tablete, cajeve..ma sta sve ne i nista, dok mi pre 2 dana nije puklo da ih ostavim. Onako iz cista mira i evo vec dva dana stavljam samo fizioloski, domaci, litar vode i kasicica soli.
Prva noc je bila tu i tamo. Ako legnem na desnu stranu ta nozdrva mi se zacementira, tako da sam se celu noc okretala ne bi li malo odspavala. Ujutru obe nozdrve odpusene kao da sam stavila kapi, ali mi nos bukvalno gori iznutra.
Druga noc isto, najlakse mi je da spavam na ledjima, tada su mi obe otpusene i jastuk u polu sedecem polozaju. Jutro bolje nego sa kapima, potpuno nos otpusen. Najbolje je napolju i dok hodam kao i vecini, tada disem najnormalnije.
I evo gledam punu flasicu Nafazola, razmisljam da li ritualno da je spalim ili da je ostavim, znam samo da moj nos nafazol vise videti nece.
Ispade ovo lakse i bolje nego sto sam se nadala, ali ajde, mozda bude i gore, u svakom slucaju cu pisati kako ide.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Sub Mar 17, 2012 3:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Pandorina, kako vam ide?
Moja priča neverovatno liči na vašu, samo što ja od 1999. još nisam provela noć bez Nafazola...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Ned Mar 18, 2012 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 16, 2010 8:07 pm
Postovi: 7
Samo da javim da je kod mene posle godinu dana stanje nepromenjeno. I dalje sam na razblaženom nafazolu (1 bočicu razredim na 5 komada sa fiziološkim). Jedino se razlikuje potreba. Zimi na -15 gotovo da ih nisam upotrebljavao (1 kupljena bočica u 2-3 nedelje), a danas na +24 ih prilično često koristim (kupljena bočica na 2-3 dana)

Bio na sistematskom, ORL nešto buljio u nos sa onim cevkama i nazovi makazama razvlačeći mi nos, ali ništa nije komentarisao. Ili se ne vidi ništa na sluzokoži ili ga je bolelo uvo i samo je kobajagi rutinski gledao...

Ostali laboratorijski nalazi u normali. Pritisak 90 sa 130, godina 50, 20 godina na nafazolu (u proseku bočica-dve nedeljno).

Pošto vidim da nema leka apoteka osim fizioloških rastvora i rastvora morske vode, da bar pitam koliko je taj fiziomer slaniji od običnog fiziološkog jer je obična morska voda mnogo slanija od fizološkog i ne prija baš nosu...

I šta ima u tom fiziometru pošto mi ne pada na pamet da dajem skoro hiljadarku izuzev možda 1put da vidim sastav istog i što kaže onaj dečko uzmeš fizološki i malčice morske soli (a da ne smeta sluzokoži), turiš u praznu flašicu od akohola i sa pola bočice uveče ispereš obe nozdrve.

Videh da neko deci preporučuje par kapi vodenog rastvora propolisa zajedno sa fiziološkim, ali to još nisam probao...

Dalje nisam pametan.

Sa srećom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Uto Mar 20, 2012 2:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
perakontras je napisao:
Samo da javim da je kod mene posle godinu dana stanje nepromenjeno. I dalje sam na razblaženom nafazolu (1 bočicu razredim na 5 komada sa fiziološkim). Jedino se razlikuje potreba. Zimi na -15 gotovo da ih nisam upotrebljavao (1 kupljena bočica u 2-3 nedelje), a danas na +24 ih prilično često koristim (kupljena bočica na 2-3 dana)

Bio na sistematskom, ORL nešto buljio u nos sa onim cevkama i nazovi makazama razvlačeći mi nos, ali ništa nije komentarisao. Ili se ne vidi ništa na sluzokoži ili ga je bolelo uvo i samo je kobajagi rutinski gledao...

Ostali laboratorijski nalazi u normali. Pritisak 90 sa 130, godina 50, 20 godina na nafazolu (u proseku bočica-dve nedeljno).

Pošto vidim da nema leka apoteka osim fizioloških rastvora i rastvora morske vode, da bar pitam koliko je taj fiziomer slaniji od običnog fiziološkog jer je obična morska voda mnogo slanija od fizološkog i ne prija baš nosu...

I šta ima u tom fiziometru pošto mi ne pada na pamet da dajem skoro hiljadarku izuzev možda 1put da vidim sastav istog i što kaže onaj dečko uzmeš fizološki i malčice morske soli (a da ne smeta sluzokoži), turiš u praznu flašicu od akohola i sa pola bočice uveče ispereš obe nozdrve.

Videh da neko deci preporučuje par kapi vodenog rastvora propolisa zajedno sa fiziološkim, ali to još nisam probao...

Dalje nisam pametan.

Sa srećom!


Slicno kao i kod mene .... izgleda da vazi ona stara da se na toploti materija siri pa isto tako i krvni sudovi. Sto ne vidis sa orl doktorom da ubacis nekipreparat sto istanjuje sluzokozu kao sto je nasonex npr. Sto se ispiranja nosa tice, fiz rastvor je dovoljan, kako je meni rekao dr ... fiziomer se najcesce koristi za ispiranja posle operacije i posto je ispiranje preporucljivo jednom dnevno, to je preskupa opcija.
Meni bocica nafazola sada traje preko 3 meseca uz evamist + katarionovo ulje i ponekad mi bude frka posle 3-4 sata spavanja kad mi je jedna kap u jednu nozdrvu dovoljna. Samo da uspem da izvucem da mi traje 6 meseci i na konju sam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 9:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 11:13 am
Postovi: 24
aman dokle više ljudi!
operišite nos, pa to je besplatno poBogu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Čet Mar 22, 2012 2:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
ali 5 dana tampona lol


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Čet Apr 05, 2012 2:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 10, 2010 11:04 pm
Postovi: 69
Voleo bih da mi neko sto je pre moguce odgovori na sledece pitanje:
Da li je skodljivo 1-2 puta dnevno ispirati nos sa slanom vodom (kuhinjska so u malecnoj kolicini plus voda) ????? Zapusen mi nos a inace nemam drugih nikakvih problema pa ne bih samo zbog tga da se cimam da idem kod dktorke.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pet Jun 01, 2012 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2012 3:59 pm
Postovi: 1
Ja bih zelela da pohvalim izvanredan ucinak kapi od propolisa koje stavljaju Jelena i njen suprug u Banatskom Karadjordjevu.
Imala sam problema sa zapusenim nosem vise od 3 godine, stavljala sam kapi svakodnevno (Olinth) i nisam mogla bez njih. Panika bi me hvatala ako se nadjem na nekom mestu, bez kapi za nos, a da u okolini nema otvorene apoteke. Suprug je imao takodje problema, ali manje od mene.
Prosle jeseni smo zajedno otisli i stavili ove propolisne kapi za nos. Ja nisam mogla da verujem, koliki sadrzaj iz nosa smo izbacili i nisam mogla da verujem da VISE NE KORISTIM KAPI. Nikakvu kijavicu, niti infekciju nisam imala mesecima. Cak su se umanjili i bolovi u glavi.
za dalje informacije, koga interesuje, slobodno me kontaktirajte
pozzzzzzzz
Zorana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pet Jun 22, 2012 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2012 9:34 pm
Postovi: 1
dali mogu te kapi da se naruce..ili mora se otici kod njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pet Dec 06, 2013 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:59 pm
Postovi: 2
Ne znam da linkujem postove na forumu pa cu onda da citiram svoj post:
navip je napisao:
Pozdrav svima na forumu.
Evo da i ja ispricam svoju pricu.
Pre oko 2 nedelje sam opet zaradio ono sto sam mislio da je standardna prehlada.
Ubrzo mi se zapusio nos (ne skroz ali sam otezano disao, kapi nisam koristio namerno), upalilo se grlo, poceo sam da kasljem.

Da ne duzim dalje isao sam i na ORL. Posle par dana zacementira mi se nos. Prvo sam probao Olynth i on mi je pomogao taj i sledeci dan (otpusi me na 6 sati i meni super). Treceg dana zapusi mi se nos i opet ja uvatim Olynth kad sipak, nista. Odem na spavanje kad me probudi nocu veliki pritisak i talozenje kao da mi se puni nos sa sve sinusima, jedva disah na usta, jedva sam gutao zbog onog vakuum efekta.

Sutradan pojurim ja na ORL. Kaze mi da uradim Rentgen sinusa, i prepise mi Marisol ali HIPERYONICNI Hypertonika da ne bih koristio kapi za nos koje su vazokonstriktori (suzavaju krvne sudove tipa Olynth i Nafazol).

Epilog je da sam sa njima otpusio nos posle 10tak minuta, a pre toga je bio betoniran jer mi se sadrzaj sinusa ispraznio u nos.

http://www.esensa.rs/proizvodi/Marisol-hypertonica/34

One imaju vecu koncentraciju soli od naseg organizma i time izvlace vlagu iz otecene sluzokoze i otcepljuju nos. Mislim da ce to da pomogne u odvikavanju od kapi. Sve ostale Marisol su izotonicne tj. imaju istu koncentraciju soli kao i nas organizam i izvlace vlagu kao hipertonica.

Sto se tice precovanja (izvlacenja sdadrzaja nosa i nosnih supljina) naleteh veceras na proizvod firme Sigma-M iz Novog Sada u apoteci kod Crkve Svetog Marka u Resavkoj 2. Proizvod je slican ovom mada je proizvodjac drugaciji. Nisam ga jos probao, ali verujem da moze da pomogne, ako vec ne moze ORL da radi precovanje.

http://www.apotekapharmacity.rs/index.p ... ti&id=5805

Dobra je i inhalacija ali ne znam koliko i da li ORL i dalje prepisuju ljudima to.


Read more: otorinolaringologija/zapusen-nos-suva-usta-t14215-30.html#ixzz2mduOIf31


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 9:33 pm
Postovi: 5
Ja sam bio tri puta u Banatskom Karadzordzevu i nije mi pomoglo ni malo.Ima jedan deka u Malom Mokrom Lugu,on mi je otvorio sinuse,ali se ponovo napune posle par
dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Pet Mar 14, 2014 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 12:42 am
Postovi: 1
Imala sam slicnih problema kao vecina vas pa sam konacno odlucila da podelim sa vama svoje iskustvo.. Zavisna sam od Olynth-a i koristila sam ga, nazalost, preko 7 godina.. Imala sam mnogo problema sa disanjem, cistu u nosu i apsolutno mi nista nije pomoglo... U pocetku, bocica kapi za nos mi je trajala dve nedelje, ali sam dosla do toga da mi traje 3 dana.. Sluzokoza nosa mi je bila uzasno ostecena i natecena.. i naravno da se nisam obazirala ni na sta dok nisam shvatila da polako gubim miris i ukus.. Ne znam kako, verovatno sve to ide iz glave, uspela sam da nateram sebe da odem kod lekara.. Covek je zanemeo kad je cuo koliko dugo koristim kapi i prepisao mi je neku terapiju... Nasonex sprej za nos koristila sam samo ujutru i uvece, a Aerius tablete sam pila samo uvece. Ovo je prvenstveno terapija za one koji imaju problema sa alergijom, ali pomaze i za ovo, verujte.. Posto terapija nije imala odmah dejstvo (naravno da je to nemoguce) kupila sam Srebrosept fizioloski rastvor koji mi je jako pomogao da mi se sluzokoza oporavi.. i moja preporuka je da koristite Pantenol mast, tj, da mazete sluzokozu nosa, takodje pomaze da se sluzokoza oporavi.. Mozda mi je bilo tesko prvih dva dana, mislila sam da ce biti mnoooogo teze da se odviknem... Ali, rezultati se osecaju vec treceg dana terapije. Zbog zavisti od Olynth-a sam osecala svaku promenu vremena, sinusi su me ubijali, ali sad stvarno vise nemam tih problema i mnogo je cudno koliko mi se miris oporavio, bukvalno sam se preporodila.. Ja se nadam da sam nekome uspela da pomognem, srecno sa terapijom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapi za nos
PostPoslato: Sre Jun 04, 2014 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 9:18 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
ajd da malko podignem temu

pre nedelju ipo dana sam posetila ORL u DZ Liman u NS posto mi je vise bilo dosta zapusenog nosa koji curi bez reda, poretka i kontrole. dijagnoza:alergijski rinitis, plus rinitis izazvan naravno produzenim koriscenjem kapi za nos (mesec dana, znam, mala maca naspram nekih na temi, ali zaskodilo je ocigledno). dobila sam terapiju xyzal+nasonex+marisol sa panthenolom i kontrolu za 6 nedelja. sad, nisam odmah mogla finansijski da izfinansiram kupovinu svega pa sam sa terapijom pocela tek u cetvrtak, sto ce biti malo manje od nedelju dana. po pocetku uzimanja xyzala, nos je odmah prestao da curi, ali je ostao onako tesko zacepljen, iliti zacementiran. nasonex prva 3 dana ko da sam vodu uspricavala, osim sto me je peklo nista bitno nije uradio. sad, sto je xyzala tice, njega sam od sinoc prepolovila jer sam uzasno grogi od njega, ujutru se tesko budim, jedva dolazim sebi, treba mi i vise od pola sata da se dozovem, a majka sam dvoje male dece pa mi to bas i ne ide u prilog. plus sto sam imala nekoliko recimo napada depresije i osecaja beznadeznosti, vrtoglavice su skoro pa stalne , um je onako zamucen blago, da moras da se naprezes da razmisljas i o najosnovnijim stvarima. naravno da mi svi zivi u apotekama i svugde drugde (razni poznanici lekari) tvrde da to nemora da bude od toga, da sam majka, verovatno sam umorna, ali simptomaticno je da je pocelo 2 dana po pocetku uzimanja tog leka, do tada sam bila relativno mirna, dobro organizovana, motivisana i relativno srecna zena i majka.

sto se nasonexa tice, ko sto sam rekla, prva 3 dana apsolutno nista, ko da sam vodu spricala u nos. evo sinoc, znaci 5-i dan od pocetka uzimanja, jedna nozdrva skroz odcepljena a druga recimo na 50%, sto znaci da je prosla prva noc da ja spavam i disem iskljucivo na nos od kako sam prestala da koristim Olynth svako vece pre spavanja.

sad, planiram polako da prestajem da koristim xyzal, da ga imam uz sebe samo po potrebi a da nastavim da koristim nasonex redovno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: