Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uganuce skocnog zgloba
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 24, 2015 9:26 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, nov sam na forumu, ne znam da li sam trebao da otvaram temu ili nastavim negde, evo otvoricu pa ako ima negde aktivno neka admini obrisu :)


Dakle ovako, pre nedelju dana sam na basketu izvrnuo zglob i nateklo mi je sa spoljne strane u roku od 5 minuta, odma sam otisao kuci i pravo u bolnicu na snimanje.
Na snimcima kazu da nema preloma niti bilo kakvih ostecenja kostiju, tako da su mi samo fiksirali i doktor mi je rekao ono standardno RICE terapija i na stake obavezno ako ne moram da se uospte ne oslanjam na nogu i kontrola za nedelju dana.
Dodje i kontrola, skinu mi zavoj, kad ono jos gore :-? jos se rasirilo i na unutrasnju stranu i svako jutro kad ustanem jako me boli kad setam na stake, a u toku dana nista me ne boli, naravno sve bez ikakvog oslanjanja na tu nogu.
Rekao je da moram malo da stisnem zube, bolece me i dalje ovo ono, casa od jogurta i stapic od sladoleda i tako smrznuto da prelazim preko noge, burove tablete i fizikalnu terapiju da zakazem kad mi se malo smiri, a u medjuvremenu mi je dao neku knjizicu sa vezbicama od fastum kompanije.
I sad tako, nista, pravim obloge od ovih burovih tableta, ledom masiram polako i dalje mirujem nista jos ne mogu i stake i dalje naravno.
Jel normalno da to tako bude, nikad nisam imao ovako nesto jako sam zabrinut sto me to tako boli jos uvek, nekad moram cak i brufen da uzmem, a 100% je da nemam lomova jer me posle opet slao na snimanje da se uveri jos jednom da nema lomova kad sam bio na kontroli.
Evo ostavicu i jednu sliku, na levoj strani je na dan povrede a na desnoj je posle 7 dana u zavoju, da li je normalno da bude toliko nateceno, meni cak izgleda da je sad jos vise nateklo.
Hvala vam unapred ako iko ima neke odgovore dal to tako treba, posto mi od lekara i bolnice nije nista pomoglo, bar malo da smanjim ovu brigu lepo mi nije dobro vise.
Na desnoj strani je posle 7 dana stanje, natecen je ceo zglob, ali boli me samo taj brezuljak sa spoljne strane....
http://www.dodaj.rs/f/3V/sY/HFANIMM/por ... edelja.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uganuce skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Jul 27, 2015 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Велика грешка је што се ниси ослањао на ногу. Да је био класичан прелом то би било разумљиво. Овако је погрешно. Што се дуже не будеш ослањао то ће се оздрављење пролонгирати. Неослањањем на ногу смањује се циркулација у њој и због тога настаје проблем.

Наравно, требало је проверити да нешто није исчашено. Каква ти је покретљивост стопала и зглоба?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uganuce skocnog zgloba
PostPoslato: Uto Jul 28, 2015 11:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Kod ozbiljnih distorzija kao što je tvoja dolazi do kidanja vlakana mišićno -ligamentarnih struktura,kao i krvnih sudova u okolini traume.
Sve što ti je lekar rekao da radiš je apsolutno po protokolu,samo nije imao vremena da ti objasni šta možeš da očekuješ.Nemoj se oslanjati na nogu dok ne saniraš otok jer osloncem kompromituješ kolateralni krvotok koji se trenutno formira .(Sve pokidane meke strukture treba da zarastu i da u njih uraste novi sistem krvnih sudova koji će da ih hrani)Distorzije se saniraju i do 6 meseci posle povrede,pa nemoj brzati,prirodni tok se mora poštovati i ne može se ubrzati,ako želiš da se ovo sanira na pametan način.
Led,analgetske masti,lagano vežbanje pokretljivosti do granice bola.Ako imaš fizioterapeuta koji može da ti stavi taping,možeš dodati i to kao opciju,jer tapin odlično skida otoke.Hod sa štakama sa lažnim osloncem i ne zapuštaj kvadriceps,gluteuse ,trbušnjake ....oni mogu da se vežbaju bez obzira na povredu .Puno sreće :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uganuce skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Jul 29, 2015 8:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 24, 2015 9:26 pm
Postovi: 4
Hvala vam puno na odgovorima, radim sve i dalje kako mi je receno, mirujem maksimalno imam strpljenja, hocu da se sve vrati u normalu, led, gel, vezbice svakodnevno, i dalje me malo vise boli ujutru kad ustanem ali i to u mnogo manjoj meri kao i otok, sad vec polako pocinju da se primecuju kosti, bas je dosta spalo za ovih nekoliko dana, malo mi je lakse sada.
Kako je otok sve manji tako osecam i vecu kontrolu nad zglobom i pokretljivost je mnogo bolja, i dalje pomazem stakama, ali mislim da cu uskoro moci bez njih, ne zelim da silujem.
Okacicu sliku sad u petak, to ce biti tacno 3 nedelje od povrede, sa spoljne strane je otok najveci i kad pogledam od pozadi vidi se da sa spoljne strane ima jos dosta, dok unutra i na stopalu i prstima mnogo mnogo manje u odnosu na to kako je bilo pre 4-5 dana kad sam okacio slike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uganuce skocnog zgloba
PostPoslato: Čet Jul 30, 2015 1:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Још кад би окачио неки јак магнет на стопало...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uganuce skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 24, 2015 9:26 pm
Postovi: 4
Evo me kasnim malo sa novostima, dakle ovako, stanje je ovakvo posle malo vise od 2 nedelje od povrede:

http://www.dodaj.rs/f/3V/f1/a02kz2F/dan18.jpg

Poredjenje sa zdravim zglobom
http://www.dodaj.rs/f/y/i7/3bD97D5E/por ... vom-no.jpg


Oni ostri bolovi koji su se pojavljivali svakog jutra su potpuno nestali.
Otok je mnogo spao u odnosu na sedmi dan, najvise ima sa spoljne strane zgloba sto se i da videti i oko ahilove tetive isto sa spoljne strane izgleda malo nateceno kad gledam od pozadi.
Pokretljivost iz dana u dan bolja, poceo sam sa vezbama kuci za sad samo doktor mi je dao neku knjizicu i po tome radim, ne silim preterano samo do bola i to dobro ide, i kad zavrsim izmasiram ledom i uvece namazem sa Lioton gelom ako nisam pogresio naziv.
I dalje koristim stake, pokusacu ovih dana bez staka ali mnogo me strah.
Brine me sto se sve polako povlaci osim tu sa spoljne strane oko te kosti, kad pipnem to mesto onako tvrdo je i malo bolno, medjutim mnogo manje nego prosle nedelje.
Da li je ovo okej kako za sada stvari stoje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uganuce skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој да те буде страх јер ћеш избегавањем оптерећења повређене ноге превише оптеретити здраву ногу. Тако ћеш да зезнеш здраву ногу а успорићеш опоравак повређене ноге.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: