Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: stopalo
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 11:45 pm
Postovi: 14
Lokacija: sarajevo
molim za stručno mišljenje uradio sam rtg lijevog stopala gdje kaže: na rtg snimku lijevog stopala u st.projekcijama,isto je uredne koštane strukture i mineralizacije.Uoče se degenerativne promjene na I metatarzofalangealnom zglobu palca.Na planetarnoj strani stopala uoči se manja SPINA CALCANEI KAO I OSIFIKACIJA PRIPOJA Ahilove tetive-Spina Ahilis tendinis


Osteoarthrosis art metatarzofalangealis I L SIN
Spina tendinis Ahilis calcanei

ovako doslovce piše na nalazu
Molim stručan odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sve tri pomenute stvari odgovaraju degenerativnim promenama na stopalu. Medjutim, od samog opisa snimka je mnogo vaznije kakve tegobe imate jer ima osoba sa "jezivim" rentgenskim snimcima koji imaju minimalne tegobe, kao i osoba sa skoro normalnim snimcima, cije su tegobe jako izrazene.
Sem toga, u opisu snimka nigde nije naveden stepen degenerativnih promena zgloba, kao ni velicina "trna" na petnoj kosti i pripoju Ahilove tetive.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 11:45 pm
Postovi: 14
Lokacija: sarajevo
hvala na odgovoru...Sa vremena na vrijeme imam blage bolove u predjelu između prstiju i stopala koji se ponekad prenose na skočni zglob.Bolovi nisu toliko veliki pa mi ne predstavljaju neki veliki problem trenutno ali sa obzirom da imam 35 godina strah me da kasnije nebude nekih većih problema.Inače doktoru sam se javio iz razloga što sam imao bolove i to pri nošenju jedne vrste cipela (zimskih)koje su malo teže i za koje sam imao osjećaj da mi "nisu po mjeri".Šta znači trn na petnoj kosti i kako da znam stepen degenerativnih promjena odnosno koji snimak da napravim.Uz sve dijagnoze koje su uspostavljene na ovom snimku da li trebam da provodim neku terapiju molim odgovor.Unaprijed VELIKO HVALA....................... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 7:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ako su vam tegobe blage i povremene, mislim da nema potrebe za nervirnjem. Vrlo ste lepo primetili da su najizrazenije bile kada ste nosili odecu koja vam nije odgovarala, sto moze da bude i glani uzrok vasih tegoba.

Sto se tice odredjivanja stepena degenerativnih promena, mislim da je zgodnije da to prepustite rentgenologu ili ortopedu. To se moze videti i na standardnim snimcima. Cim u opisu snimka nije spominjan stepen promena, pretpostavljam da su blage.

"Trn" na petnoj kosti nastaje na mestu pripajanja tabanske fascije (na donjoj strani petne kosti) ili Ahilove tetive (gornja strana kosti). Najcesce nastaje kao posledica "zapanjenja" pripoja zbog prevelikog ili neadekvatnog opterecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 11:45 pm
Postovi: 14
Lokacija: sarajevo
veliko H V A L A za Vaš odgovor.Sve što me interesovalo ste mi rekli i mogu Vam priznati da ste pravi profesionalac.Sada mi je puno lakše i sve mi je jasno što se tiče mojih dijagnoza.Daj bože da ovakvih stručnjaka kao što ste VI IMA JOŠ NA OVOM FORUMU,mislim na savjesne doktore!!!!!!!!!!!!!



H V A L A :wink: :lol: :) :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Stopalo
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 12:38 pm
Postovi: 2
E ovako imam jedan problem a ni sam ne znam ni sta je ali me pomalo plasi. Pocelo je pre par dana kada sam osetio na levom stopalu mali bol, vise peckanje. Evo vec treci dan bol se pojacava ali kad bas nagazim na tu nogu i onako na sredini stopala sa donje strane. Kao da mi je milion iglica zabijeno dole. Ali nemam nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Mozda bi najbolje bilo da uradite profilni snimak stopala i da ga "okacite" na forum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Stopalo
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 12:38 pm
Postovi: 2
Ne morate mi persirati ja sam '86. Nego mislis li da to moze da bude ozbiljno.
Bavio sam se svim i svakakvim sportovima a sad samo hocu na trcanje ali ne mogu zbog noge. Pa reko procice me da ne idem kod doktora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 11:45 pm
Postovi: 14
Lokacija: sarajevo
treba da odeš kod doktora ,možda su u pitanju kako se u narodu kaže kurje oči ja sam to imao kada sam imao dvadeset godina i to može jako da boli pogotovu kada se osloneš na tu nogu odnosno stopalo zato idi doktoru ..... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 11:45 pm
Postovi: 14
Lokacija: sarajevo
a uostalom dr.Veljko Vam je dao savjet šta da radite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo
PostPoslato: Pet Okt 03, 2014 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 30, 2013 7:56 pm
Postovi: 3
Da li bi mogli da mi objasnite ovaj rezultat?
Hvala unapred.

RTG OBE ŠAKE SA ARC U OBA PRAVCA

Jukstartikularna osteoporoza snimljenih kostiju.
Subhondralna skleroza zglobnih površina sa suženjem zglobnih prostora pip izraženije dip zglobova obostrano.

RTG STOPALA SA ATC U DVA PRAVCA

zGLOBNI PROSTORI OBA atc ODRŽANE ŠIRINE.
Subhondralna skleroza zglobnih površina sa suženjem zglobnih prostora pip i dip zglobova ll-V prsta obostrano.
Vidljive osifikacije pripoja ahilove tetive obostrano i sitna spina calcanei desno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: stopalo
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2014 9:25 am
Postovi: 4
molima za odgovor
obj otoka i jak bol u predelu baez V MT kosti,NV nalaz ure4dan RTG prelom pri bazi V MT kosti bez dislokacije na prijemu .Na snimku se nevidi nikakv prelom pritome me i nije ni bolelo samo malo oteko i nista strasno a oni mi odma stavili longetu!!! 3 nedelje treba da nosim da li je to tako ili ih samo mrzi da gledaju malo bolje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: