Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Spondylosis lumbalis (M47,9) i Discopathia L5-S1 (M51,9)
PostPoslato: Pon Mar 02, 2015 2:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Ово је дијагноза мог супруга, који има проблема са кичмом већ дуже времена. Он сам је написао укратко оно што је битно о својој болести:

Већ годинама имам болове у пределу крста. Било је и кочења и нелагодности приликом кретања. На предлог физијатра ишао сам неколико пута на рехабилитацију (струја, ласер, вакуум), али болови се малтене сваке године поново јављају. Урадио сам Рдг преглед Л-С дела кичме и дијагноза је следећа:
Dg: Spondylosis lumbalis (M47.9) i Discopathia L5-S1 (M51.9)
Пре месец дана завршио сам са амбулатним физикалним третманом (струја и вакуум). Сада је ситуација следећа. Када дуже пешачим и седнем да одморим, када поново кренем не могу да станем целим стопалом него прво на пету и полако док се нога не „угреје,“ тек тада могу да згазим предњим делом. Од пре неки дан имам бол који се простире од крста и спушта целом дужином ноге до стопала. Бол је несносан, буквално не могу да седим. Кад покушам да исправим ногу, имам бол у мишићима задњег дела бутине, као да имам грч и све је затегнуто и боли.
Исти бол сам имао и прошле године и приликом једног дужег путовања колима, морао сам на сваких сат времена да излазим и да протежем ноге, јер никако нисам могао да нађем положај за седење.. Приметио сам да ми уопште не одговара положај седења у аутомобилу (значи седиште нагнуто уназад). Шта предлажете и евентуално које бање су најбоље за то. Напомињем да се активно бавим планинарењем и да - док ходам - немам никаквих болова.

Као што се види он редовно иде код лекара, али нема напретка, односно у његовом случају болест напредује. Може ли неко да му да неки конкретан савет, а посебно мало опширније тумачење овог налаза? Има 62 године, тежина је релативно нормална, можда тек неки кг вишка, не много. Планинар је деценијама, вози бицикл, дакле креће се више него што то чини просечна особа.
Како може он да успори овај процес, да помогне сам себи, која врста терапије би требала да буде примењена поред онога што је до сада користио, у коју бању би требао да иде, итд.
Хвала унапред, сваки савет је добродошао,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Spondylosis lumbalis (M47,9) i Discopathia L5-S1 (M51,9)
PostPoslato: Pon Mar 02, 2015 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само истезање: www .aca. rs у Савети, Здравље па под Кичма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: