Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Spinalna dekompresija - lecenje diskus hernije
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 05, 2004 9:46 pm
Postovi: 38
Imam dijagnosticiranu protuziju diska L5s1, koje izaziva isijalne bolove, lumboisijalgija.
Pocelo je pocetkom septembra, primo 10 injekcija raznih injekcija od OHb, dexosala, movalisa i nista nijr bilo bolje. 25.09. Odlazim na magnetnu rezonancu i shvatim da imam diskus herniju, koja nije za operaciju. Dobija instrukciju mesec dana bolovanje i prvih nedelju dana strogo mirovanje uz injekcije ketonala i dexosala. Bilo je bolje, ali Posto bol nije prestao dobio sam 10 terapija tens, interfernc, laser i ultrazvuk. I opet nije prestao bol do kraja, osecam se bolje, bol postoji, i trnci lroz nogu do prstiju.. cak sta vise ubedjen sam da mi struje tens i interference su odmogle.
Sad sam dobio novu terapiju horizontalna terapija, laser i ultra zvuk. Jos nema fizickih vezbi zbog bolova.
Bolovo su uglsvnom kad ustajem, sedam, ulazim u kola. Kad stojim i lezim skoro da ih nema.
Nasao sam na internetu metod koji ima logicnog smisla i jedini mi deluje da moze da resi problrm, to je kompjuterizovana spinalna dekompresija.
Radi se svuda u svetu, u Hrvatskoj dosta, u Crrnoj gori ima, a vidim ima jedna ordinaciju u Beogradu koja ima tu masinu i radi to
Imali neko iskustva sa tim, da li je neko bio kod njih.
Doktor koji mene leci sumlja u obocenost tih ljudi, mada ih ne zna i niti je znao da to kod nas postoji.
Dali neko ima isustvo sa tim.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Spinalna dekompresija - lecenje diskus hernije
PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 05, 2004 9:46 pm
Postovi: 38
Da dopunim sebe i kazem sta je to:

NA KOJI PRINCIP FUNKCIONIŠE SPINALNA DEKOMPRESIJA?
Spinalna dekompresija je kompjuterski kontrolisana da bi stvarala negativni pritisak (vakum efekat) unutar spinalnih diskova.
Stvaranje negativnog pritiska podstiče protok hranljivih materija i kiseonika unutar diskova iz susjednih pršljenova, što omogućava disku da se liječi.
Spinalna dekompresija takođe može vratiti diskus herniju nazad na svoje mjesto što, zajedno sa povećanom ishranom diska, može obnoviti visinu i inegritet oštećenog diska...........

Itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Spinalna dekompresija - lecenje diskus hernije
PostPoslato: Pon Nov 17, 2014 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2014 8:24 pm
Postovi: 2
pogledajte sajte od neurohirurga Ribert Saftic iz Zagreba. Covjek je najbolji neurohirurg na Balkanu a mozda i u cijeloj Evropi. Znam ljude koji je spasio od invalidnosti. A na sve mailove odgovara veoma brzo. sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Spinalna dekompresija - lecenje diskus hernije
PostPoslato: Pon Nov 17, 2014 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2014 8:24 pm
Postovi: 2
ispravka
Robert Saftic, spinalni neurohirurg iz Zagreba


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: