Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
super što si bio toliko opširan,jedino tako i mogu u potpunosti da razumem ono o čemu pričaš.E,a pošto sam već dosadna sa pitanjima,onda da budem do kraja:šta se dešava kada posle tih par meseci dođe do srastanja,da li onda taj deo kičme koji je bio obuhvaćen operacijom postaje mobilan,ili jednostavno ostaje ukočen do kraja života?

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 7:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Deo kicme, obuhvacen operacijom, ostaje trajno ukocen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: operacija sto prije
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 2:36 pm
Postovi: 71
Nemoj da se plasis ja sam 3 puta operisao kicmu na VMA i sada normalno funkcionisem. Kod mene su ugradjene titaniumske sipke i vestacko prsljensko telo ali ja to nista ne osecam kao da nema nista.
puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
Puno ti hvala na podršci.Ali si me bacio u dilemu o veštačkom pršljenskom telu:šta je to?Iz kog razloga se to stavlja i šta se dešava sa tvojim pršljenovima?
IZ kog razloga si imao 3 operacije?Jel si imao veliki stepen krivine?Moja krivina je oko 66 stepeni s tim što se to za divno čudo jako malo primećuje dok se recimo ne sagnem.Ja sam trenutno u pregovorima za operaciju (ako tako mogu da kažem)sa dr.Milinkovićem i verovatno bih to odradila sledeće godine.Olakšanje je u svakom slučaju čuti da si zadovoljan ishodom operacije,ali mišljenja su jako podeljena
jedino što znam je da osećam veliki strah od svega......
pozdrav....

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:12 pm
Postovi: 3
za anavik: te price o nepokretnosti 22 dana, nosenje gipsa... to vazi za stari metod operacije, koji se na banjici vise ne radi! posle operacije lezi se u krevetu 3-4 dana, kasnije pocinjes da ustajes uz nadzor fizioterapeuta, 14-ti dan se skidaju konci i 15-ti dan mozes da ides kuci! sto se tice savijanja ja sam se operisala pre 4 meseca, i sada mogu prilicno normalno da se savijem, za dva meseca idem na vezbe na banjicu, koje traju dve nedelje, i posle toga cu moci smeti skroz da se savijam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 11:41 pm
Postovi: 2
Ja sam operisana pre 14god,dupla skolioza 84 sa 42 step.,Haringtonovom metodom, zatim pre 6god- revizija,izvadjena sipka+gibektomija.Rebra sa leve strane su jako uvucena,a sa desne jako deformisana iako kicma stoji kako je i bila fiksirana-rebra su jednostavno nastavila da se krive.Osecam vec posledice(zeludac-kila,srce pod pritiskom,nizak plucni kapacitet) koje se sve prepisuju skoliozi. Imam 27 god. i volela bih kad bi mi neki stucnjak rekao sta ja da ocekujem i da li mozda postoji nesto sto mogu da uradim sada po pitanju tih rebara?
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 26, 2008 11:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Jos prosle godine mi je fizijatar pokazala neke vezbe za skoliozu ali rekla je da skoro i nemam ali nije rekla koliko vremenski da radim. Imam 18 godina i svaki dan radim vezbe po sat vremena za kicmu. Da li mi moze neko reci do koje godine bi se trebalo raditi i da li jos uvek kicma raste posto vec godinu dana nisam porastao ni cm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: da malo podignem temu....
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:56 pm
Postovi: 32
Pozdrav svima!

Imam 29 godina i idiopatsku torakalno-lumbalnu skoliozu na desnu stranu dijagnostikovanu pre 18 godina. Tada je gornja krivina bila oko 45, donja oko 35 a danas ne znam. Cini mi se da se nije pogorsalo ali bez snimka i merenja uglova to su samo nagadjanja!
Posto imam dvoje dece i razmisljam o buducnosti i o tome hocu li im biti na teretu jednog dana sa ovakvim deformitetom i svime sto nose godine, intenzivno razmisljam o operaciji i nekom resenju. Inace nemam nikakvih tegoba osim sto me ledja bole od umora na kraju dana....Spavam na tvrdoj podlozi (daska umesto duseka i sundjer od 5 cm preko njega) vec 18 godina....Mislim da me je on spasio bolova jer cim odemo negde na odmor i spavam na meksoj podlozi nije mi prijatno....Uzela sam uput za banjicu, a do odlaska kopam po internetu i kontaktirma ljude ne bih li nesto vise saznala....

Za aky: mozes li jos nesto detaljnije o toj novoj metodi koja se primenjuje na Banjici? na primer, nosi li se gips ili mider, koliko i kako se zove metod ako znas?
Ako neko drugi pored Aky zna nesto vise slobodno neka pise! :D

Poslala sam pp anavik, nadam se da ce se javiti i na temi. I moj doktor je Zdeslav Milinkovic, kao i njen!

Hvala unapred, ana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
Ćao svima!Dugo me nuje bilo jer sam 5 meseci bila van Beograda.Imam jednu novost za sve vas-sada 14og novembra imam zakazanu operaciju kičme(za one koji su zaboravili imam 35 godina,dvoje dece,krivinu od nekih 60 stepeni torakalnu).Dr. Milinković mi je po izvršenim testovima rekao da postoji šansa da dođe do ispravljenja nekih 60 posto što bi došlo do nekih 25 stepeni a to je golim okom jako malo vidljivo.E sad ,stah me je jako i uopšte ne znam šta me čeka.Neznam ni koji način operacije će mi raditi s obzirom da može rez da bude sa leđa,spreda i sa strane verovatmo zavisno od težine slučaja.Ako je neko upućen u to neka mi odgovori na ovu nedoumicu.Pošto ja inače imam fobiju od igle zanima me ako neko zna na koliko igala i cevčica sam priključena nakon operacije i koliko dugo moram da budem priključena na sve to.Koliko dugo traju ti najveći bolovi.Što se tiče reza koliko je on u stvari debeo pošto sam cula da se nekima posle određenog vremena jako malo primećuje a nekima je baš širok kao prst tako da ne znam od čega to uopšte zavisi?Zna li neko kakvo je osoblje na spinalnom i volela bih da čujem ako neko ima komentar u vezi dr.Milinkovića.

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
I još jednu stvar sam zaboravila da napomenem a to je da( kako sam čula od nekih stručnih lica ) nakon nekoliko godina onaj deo kiče koji nije tretiran šipkom počinje da se krivi i da je to neminovno.Da li je to mogiće i zašto?Isto tako ima masa primera gde su lopatice sve izražajnije i izbačenije nakon operacije.Ako ima neko ko se razume malo više u sve ovo ja bih molila za odgovor.Hvala

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sto se tice samog postoperativnog oziljka, njegov izgled moze mnogo da se razlikuje od pacijenta do pacijenta, s obzirom da se svima rana sije na isti nacin. Jednostavno, postoje osobe koje su sklone stvaranju sirokih oziljaka bez obzira kako pazljivo rana bila usivana (ja pripadam toj grupi).

Sto se tice bola, on takodje varira od pacijenta do pacijenta i za istu operaciju koju je radio isti hirurg imate pacijente koji kazu da boli jezivo, a imate i one koji kazu da je bol sasvim podnosljiv.

Sto se tice igala i cevcica, najbolje je da pitate anesteziologa koji ce vas sigurno pregledati pre operacije.

Mislim da je najzgodnije da Dr Milinkovica pitate za sve detalje koji su vezani za samu operaciju. Koliko sam shvatio, vi ne znate tacan nacin kako ce biti radjena operacija (kad ste govorili o polozaju reza).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: skolioza
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:56 pm
Postovi: 32
da malo "dignem" temu...

ima li neko iskustvo sa VMA i operacijama skolioze tamo?

jos nesto, vezano za banjicu.....
nedavno sam cula da posle operacije nedozvojlavaju da se ustane 7 dana.
u svetskim centrima gde se operise skolioza trebalo bi da se ustaje sto pre, dan-dva pre operacije, a cetvrti dan da se penje isilazi uz stepenice....
moze li neko da objasni ovo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Razlicite dijagnoze i stupnji skolioza, razlichit hirurshki pristup i metoda lechenja i razlichit pristup postoperativnom oporavku!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: skolioza
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:56 pm
Postovi: 32
S obzirom na razlike, sta bi preporucili pacijentu sa skoliozom?

Koje su prednosti, a sta su mane oba pristupa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:56 pm
Postovi: 32
ima li neko ikakve novosti o anavik koja je pokrenula ovu temu. operisala sa 14.novembra i trebalo je da se javi na forum, barem je tako rekla da ce uraditi...

nadam se da je sa njom sve u redu....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: