Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Jan 19, 2015 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2015 10:25 pm
Postovi: 1
Jos 1.1.2015 sam povredio skocni zglob tako sto mi se iskrenuo zglob na spoljasnju stranu tako sam pao i jos mi je drugar pao preko noge.Nisam mogao da hodam niti pomeram uopste nogu sledeci dan, bio mi je veliki otok ali sam otisao da snimim nogu tek posle 5 dana otok je spao.Sada idem na fizikalnu terapiju (magneti, struje i vezbe jacanja zgloba).Nije bilo nikakvog preloma nisu mi stavili gips ili longetu.I evo polse prvih 5 terapija i coveka koji mi je namestao nogu konacno mogu da "hodam" ali imam problem kada se naslonim celom tezinom na prste onda boli me ahilova tetiva takodje kada mi je noga pod uglom od 90 stepeni sve je uredu ali kada pokusavam da savijam prste i zglob nadole i stavim nogu npr. pod 120 stepeni strasan bol u skocnom zglobu se javlja tacnije samo u jednoj tacki. Takodje me boli i kost na skocnom zglobu na dodir, zanima me da nisam pokidao mozda i ahilovu tetivu.Problem je sto je opet otok poceo da se pojavljuje? Evo slike u prilogu mozda pomogne radi procene stvarno vise ne znam sta da radim? i da crvenilo je od traljanja zgloba ledom, inace je tu samo otok, a boja je normalna.Svaka pomoc je dobrodosla.
http://postimg.org/image/83vi695er/
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda skocnog zgloba
PostPoslato: Uto Jan 20, 2015 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нормално је да се оток поново појављује када не мирујеш. Немој да форсираш ногу. Ако поново направиш додатну повреду ставиће ти гипс а онда ће опоравак да траје пола године, а можда настану и додатне компликације. Тако се један мој друг зезао и остали су му доживотни проблеми.

Буди миран два месеца и све ће бити у реду.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: