Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Sep 10, 2012 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2012 5:13 pm
Postovi: 2
Postovani, 08.08. sam igrajuci fudbal na betonu nezgodno doskocio i povredio ligamente na skocnom zglobu. Snimio sam nogu i rekli su mi da cu za 10ak dana moci da treniram, da nije lom, da sam samo istegnuo ligamente. Nakon 10 dana otok je spao, ali sam i dalje osecao bol i postoji i dalje blagi otok. 04.09. sam odlucio da odem privatno da snimim i ortoped mi je putem ultrazvuka ustanovio sledecu dijagnozu:
St post rupturam partialis lig. deltoidei i sin post distorsionem art TC.
UZ deltoidenog ligamenta: heterohogena zona 16.8 mm na mestu parcijalne lezije kao posledica organizovanog hematoma.
Prepisano mi je da pijem TH cap Joint, da mazem Biofreeze gel, koristim clankobran i da idem na fizikalnu terapiju. Receno mi je da cu moci za 2 nedelje da krenem sa treninzima. Proslo je nedelju dana, ali meni se otok ne povlaci i dalje osecam bol. Na fizikalnoj su mi prepisali struje, magnet i masaze. Da li ja smem uopste da radim te vezbe sto mi zadaju na fizikalnoj, s`obzirom na to, da prilikom odredjenih vezbi osecam bol i da jos uvek imam otok? Koliko je ovo ozbiljna povreda i da li cu zaista moci uskoro da treniram? Da li imate neki savet, ne bi li ubrzao oporavak? Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Sep 10, 2012 7:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Dok ne sanirate otok vezbe se svode uglavnom na mobilizaciju i odrzavanje pokretljivosti skocnog zgloba,a ovo u principu ne bi trebalo da boli.Jer ako boli otok se nanovo satvara sto vam nije cilj :)
Otok se sanira krioterapijom,limfnom drenazom i kinesiotapingom,a kad se on povuce rade se ciljane vezbe za vracanje balansa kao i proprioceptivni trening za pripremu zgloba za iznenadne pokrete i prinudne polozaje.
Pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Sep 10, 2012 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2012 5:13 pm
Postovi: 2
Ja radim i vezbe na razboju, spustam se samo na toj levoj nozi, dakle traze mi cucanj da uradim i receno mi je da se spustam do granice bola. Takodje sam radio vezbe na onim loptama za odrzavanje ravnoteze. Da li je ok da se rade ove vezbe? Koliko je po Vama optimalan rok da saniram povredu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: