Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 9:10 am
Postovi: 7
Ehh evo nakon 6 nedelja i slike skočnog zgloba za sve one koji nisu znali kako to izgleda :) :
http://kondor.etf.bg.ac.yu/~zilet/skocnizglob.jpg

Ovo je slikano pre nego što mi je izvađen najveći šraf. Sada više nema velikog šrafa ali još uvek ne smem da se oslanjam na nogu. Sledeće slede opet kontrola.
Okačio sam ovo da bih i čuo malo neko drugo mišljenje pošto apsolutno nikakvo nisam dobio od svog doktora. Dakle kako vam se čini jel ovo ide ok. Jel će sve raditi kako treba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 8:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Da, izvadjen Vam je transfiksacioni sraf, i sada sledi jos 1 mesec ne oslanjanja na tu nogu. Ovo za sada ne izgleda loshe, zglobna viljuska je u redu, i ja ocekujem da Vi ovo dobro izgurate. Nakon toga sledi rehabilitacija, ponovno ucenje hodanja... I nakon godinu i po do 2 vadjenje ploche i svega. Mada, mislim da ce one Kirsnerice iz medijalnog maleola ranije da se izvade.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 9:10 am
Postovi: 7
Uh one prve prognoze da cu početi sa osloncem nakon mesec dana su bile bolje :)

Hehe ma super što se mora i treba se. Da se sve oporavi kako treba i biće ok.

BTW vađenje srafa je stvarno mnogo jako. Mala anestezijica i odšrafi se i to je to. A ja mislio da će morati opet operacija. Izašao sam za 10 min.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 9:10 am
Postovi: 7
..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Da, to se kod nas radi u lokalu, i svako bi rek'o, ma to je decja igra. Ono sto ljudi ne znaju je da ta procedura u SAD kosta 6000$, a Vasa prethodna operacija koju ste imali oko 25000$

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 9:10 am
Postovi: 7
Mislim da su ljudi svesni cena zdravstvenih troškova, ali isto tako su svesni da se i dosta odvaja za zdravstveno osiguranje. Šta se tu dešava sa svim tim parama to je već druga priča :)

Nego da se držimo teme.
Još jednom hvala na brzim odgovorima. Glavne informacije sam pokupio ovde, pošto od svog doktora ništa ne mogu da izvučem ;(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Da budemo iskreni za zdravstvo se ne odvaja skoro nista... te pare su mizerija, one ne mogu da pokriju niti jedan RTG snimak, da se mi ne lazzemo. Kad se uvede da se zdravstvo placa na licu mesta, a da se ne odbija od plate, bice sasvim druga pricha verujte mi.
No, da se zaista ne rasplinjavamo sto se teme tiche, mirujte sa nogom do kontrole, vezbajte misice buta da Vam ne atrofiraju, vezbajte potkolenicu koliko mozete.
Iscekujemo Vas boljitak

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 9:10 am
Postovi: 7
Vežbam svaki dan koliko god mi to dopušta jedna noga, kako nju tako i ostatak. Ležanje stvarno ubija. Hvala na infou, čekamo sredu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Mozda Vam doktor dozvoli 30% oslonca na nogu. Polako i vezbajte sa stakama do granice bola. Nikako vise od toga.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 08, 2007 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 9:10 am
Postovi: 7
Evo došla je i sreda sa kontrolom i doktor mi je dozvolio potpun oslonac na nogu i hodanje sa štakama. Noga me ne boli mnogo prilikom oslanjanja, a dovoljno je jaka da mogu malo i bez štaka da hodam uz pridržavanje za okolne objekte :)

Krećem sa fizikalnom pošto je zglob izgubio svoju potpunu pokretljivost, a po prognozama doktora moći ću normalno da hodam za 3-4 nedelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 08, 2007 9:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Odlicno, oporavljate se i brze od ocekivanog, ali to je mladost. Ali pazite, nemojte sebe da terate preko granice bola. I nemojte da se preforsirate, jer mozete da postignete kontraefekat.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2014 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2014 4:56 pm
Postovi: 1
[quote="miodrage"]Odlicno, oporavljate se i brze od ocekivanog, ali to je mladost. Ali pazite, nemojte sebe da terate preko granice bola. I nemojte da se preforsirate, jer mozete da postignete kontraefekat.[/quote


POZDRAV. IMAO BI PAR PITANJA. PRE TACNO TRI MJESECA SAM POLOMIO SKOCNI ZGLOB (trimalleolaris cruris sin), DIJAGNOZA. 60 DANA GIPSA, NISAM IMAO OPERACIJU DA NAPOMENEM. SAD SKORO 20. DANA IDEM NA FIZIKALNU TERAPIJU I JOS MI NE DAJU DA SE OSLONIM NA POVREDJENU NOGU. MOGU BEZBOLNO DA VRTIM STOPALO U SVIM PRAVCIMA ALI NE I PUN POKRET DO KRAJA. NE DA ME BOLI, BOLI ME MALO ALI NE MOGU DA GA POMJERIM SKROZ JER ME KOCI. A IZ BOLNICE SAM OTPUSTEN POSLE DVA MJESECA I NISU HTELI DA MI SLIKAJU NOGU REKLI SU DA NEMA POTREBE. A JOS NISAM BIO NA KOTROLI TAKO DA ME PLASI DA NIJE DOBRO ZARASLO.... SAD AKO KAKO USPIJEM UBACICU SNIMKE...

HVALA SVIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: