Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Повреда колена на кошарци.
PostPoslato: Pet Jun 05, 2015 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2015 10:10 am
Postovi: 1
Поштовање свима!

Пре две недеље сам повредио колено на кошарци тако што сам, при јаком скоку, осетио са ми је чашица отишла на десну страну уз звук кликтања. Када сам се нашао на земљи испружио сам ногу и чашица се вратила и после тога сам нормално седео на клупи и отишао кући. Пошто сам сматрао да је то угануће као угануће, ставио сам лед и преноћио тако. Ујутру се појавио оток, мекан, и нисам могао ногу да савијем испод 90 степени. Болове никакве нисам имао. Ни на стисак, ни при ходу, нити при седењу и савијању. Осећао сам да када стиснем колено одозго да имам луфта неког. Мазао сам Lioton 1000 и није нешто много помогло.

Оток је полако спадао и нога ми је била боља, више сам могао да савијем и да боље ходам (чак сам и уз степенице самостално ишао). Један дан, кад сам био у Цркви, била је нека прослава, те сам дуже стајао и када сам дошао кући болео ме је део где се нога савија (део између листа и задње ложе). Болело је тако да кад год испружим ногу до максимума, бол се јави у виду пецкања и престане. Није ми било тешко, већ мало нелагодно. Одлучио сам да одем код лекара да види у чему је проблем иначе, не само због пецкања, већ због целог. Када сам отишао на дечију хирургију (имам непуних 16 година), хирург ме је прегледао и рекао да за два дана дођем да би ми извадили крв из колена (пункцију), јер је видео да колено има тог луфта. После вађења крви, носио сам лонгету три дана. Када сам отишао на скидање лонгете, доктори су ме прегледали и рекли да је то добро стање и да треба да се чувам. Рекли су да носим стезник и да идем на физикалну терапију.

Имам још мало отока, а када стојим и пипнем колено одозго, у одређеном положају има још мало луфта, али док лежим нема. Ход ми је добар, мало спорији, али не осећам да сам имао ту повреду. Мало ми је спорија нога и због лонгете. Доктори су установили следеће:

Primljen na Kliniku za dečiju hirurgiju zbog povrede desnog kolena. Sedam dana pre prijema imao luksaciju patele sa desne strane.
Na konstolnom pregledu Balotman patele pozitivan.
Na odeljenju u lokalnoj anesteziji punktirano koleno i evakuisan hemoragični sadržaj (50ml)
Plasiran tutor gips. Otpušta se kući u dobrom opštem stanju.
Na otpustu nema Balotman patele. Ex gips. Dat savet da se javi u RH centar radi fizikalne th.
Potrebna stabilizaciona ortoza za desnu patelu.
Kontrola po završenoj fizikalnoj terapiji.

Дијагноза: S83 - Luxatio, distorsio et distensio articulorum el tigamentorum genus.

Занима ме колико је ова повреда озбиљна и да ли ће колено да се врати у стање нормалности. Не тражим да будем преактиван у спортској активности, већ да повремено одем када се све санира. Хвала вам!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: