Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Posle 2,5 god. od ligamentoplastike ACL, potreban SAVET
PostPoslato: Pon Avg 25, 2014 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 27, 2012 3:04 am
Postovi: 8
Postovani,
Ima vec 2,5 godine kako sam operisao koleno uradjena je ligamentoplastika leve LCA, koriscen je graft sa m.semitendinosus-a i m.gracilis-a, stavljeni su bioresorptivni srafovi. Sve je bilo u redu, nikakvih komplikacija nisam imao, redvono sam vezbao posle operacije i , posto sam hteo da se vratim na sport, to je i uradjeno. Pre jedno 3 meseca mi je na tom delo iznad reza gde se navedeni misici pripajaju doslo do pojave , prvo umerenog bola sa pojavom male cvoruge na mestu pripoja, a posle i bola, otoka, crvenila....svih onih karakteristika zapaljenja. Posto radim kao lekar u hitnoj, nisam imao kad otici kod mog profesora koji me je operisao na Banjici pa sam bas jednom vozeci jednog pacojenta na UC potrazio savet od kolege iz ortopedske ambulante. Pogledao je i rekao mi da samo hladim i da koristim neki gel tipa, sinedol. fastum, deep relief-e... Tako i uradih i sve je bilo u redu , simptomi su se povukli ali sam otisao kod mog fizijatra u okviru doma zdravlja koji mi je predlozio 10 dana fizikalne , magnet i interferentnu struju.
Sad pre jedno 7 dana izasao sam iz teretane i ujutru sam primetio da mi je na istom mestu iznad reza naraslo nesto kao orah, nije tvrdo kao kost, a opet ne znam da li je tvrdo i kao ligament. Nista mi nije jasno. Ne boli, ne blokira mi nogu, mogu da trcim da vozim bicikl, sve.....samo sto to stoji i poprilicno frustrira. Juce sam isao na neku malo duzu setnju od mozda 5-6km i to je jos vise oteklo. Ali eto tako prominira bez nekih drugioh simptoma.
Pozvao sam Banjicu da stupi u kontakt sa doktorom koji me je operisao ali je on do 15-tog na godisnjem, nisam se uplasio vec jednostavno bih voleo da znam o cemu se radi.
Ima li neko neko slicno iskustvo,a ako ima kolega koji su na forumu a vise su upuceni sta mi je ovo, molim da mi odgovore.
U napred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle 2,5 god. od ligamentoplastike ACL, potreban SAVET
PostPoslato: Pon Avg 25, 2014 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Imate temu pitajte ortopeda ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: