Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 2:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кошаркашком лоптом сам набио један прст али без прелома или каквог отока. Имао сам непријатан осећај у њему четири године, ако се добро сећам. А он боксује и игра тенис. Тим темпом ће га болети још неку годину. Кост не може да боли али боли оно меко ткиво које је повређено истовремено када и кост. Што се више форсира дуже ће да боли.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Nov 15, 2014 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2014 3:38 pm
Postovi: 3
Poštovani,
28 mi je godina. Prije tri mjeseca počelo me boljeti desno koljeno. Bol se nekad "premjestila" na lijevo koljeno. Trenutno me bole oba koljena ( unatrag mjesec dana ).
Bolovi su izrazito jaki ujutro nakon ustajanja ili nakon dužeg sjedenja. Ponekad zbog bolova ne mogu ustati iz kreveta. Koljena su ukočena, ne mogu do kraja ispružiti noge. Bol tokom danas popušta da se mogu relativno normalno krenuti. Ali ipak su koljena i tokom dana bolna, ne mogu čučnuti niti hodati po stepenicama. Izrazito su otečena.
Od strane liječnika poslana sam na RTG koljena.
Nalaz glasi ovako:
Na snimkama oba koljena varus položaj izraženije lijevo.
Kongruentan odnos zglobnih tijela oba femorotibijalna i femoropatelarna zgloba sa posljedičnim suženjem i.a. prostora medijalnih kompartmenta oba femorotibijalna zgloba.
Smanjena mineralizacija kostiju uz smanjenja oba suprapatelarna recesusa.
U superolateralnom dijelu obje patele vidlji su defeti lateralne konture patele u smislu dorzalnog defekta patele do lateralno.

Molim Vas za Vaše stručno mišljenje glede dobivenog nalaza.
Možda je bitno napomenuti da nikad nisam ozlijedila koljena niti sam se bavila kakvim sportskim aktivnostima koje bi upućivale na eventualne sportske ozljede.
Unaprijed Vam se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Nov 22, 2014 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 27, 2009 10:34 pm
Postovi: 4
Poštovani,
Pre 5 dana sam povredila šaku i dobila dijagnozu Fractura capitis ossis V metacarpalis manus sin. Rtg: Intraratikularni prelom glavice V metakarpalne kosti sa dislokacijom. Th: Otvorena repozicija, fiksacija K. iglom, sutura, toaleta, gips longeta. Potrebno je da dobije antibiotik sirokog spektra u NDZ.
Doktori na Banjici i u mom DZ su bili zauzeti i nisu imali vremena da odgovore na pitanja koja sam imala. Molim Vas da mi odgovorite na sledećih nekoliko pitanja:
1) Nakon kontrolnog pregleda na Banjici (drugi dan pijenja Citeral antibiotika na 12 sati, kutija sa 10 tbl.) dobila sam izveštaj u kojem je pisalo "da nastavi sa antibioticima". U medjuvremenu je doktor izasao iz ordinacije i sestra mi je rekla da izadjem i nisam uspela da pitam doktora dokle treba da pijem antibiotike (receno mi je da sve pise u izvestaju, a tamo pise samo "da nastavi sa antibioticima"). Doktor u DZ mi je rekao da ce mi specijalista reci da li pijem jednu ili dve kutije ali nigde mi to nisu napisali niti rekli. Da li bi bilo pametno da popijem jos jednu kutiju (u uputstvu za Citeral pise da se obicno pije 3-10 dana, a 10 dana su 2 kutije).
2) Peti dan nakon operacije i dalje imam otok koji je malo veći nego drugog dana od operacije. Da li je to normalno?
3) Prsti mi vire do Proximal Interphalangeal zgloba (onaj na sredini prsta, na Google-u sam videla da se ovako zove, ako išta pomaže) što znači da mogu da mrdam prstima (malim i domalim ne mogu jer bole). Da li smem da pomeram prste ili ne?
4) Pošto inače redovno vežbam, da li bi bilo bezbedno da radim čučnjeve i trbušnjake (i ostale stvari koje ne uključuju šake) ili je najbolje da mirujem?
5) Imam problem sa ekcemom na prstima. Da li smem da mažem kortikosteroidni krem (Beloderm) na prste povređene šake?
Unapred hvala na izdvojenom vremenu.
Pozdrav,
Maja B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Nov 23, 2014 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
zmaja je napisao:
Poštovani,
Pre 5 dana sam povredila šaku i dobila dijagnozu Fractura capitis ossis V metacarpalis manus sin. Rtg: Intraratikularni prelom glavice V metakarpalne kosti sa dislokacijom. Th: Otvorena repozicija, fiksacija K. iglom, sutura, toaleta, gips longeta. Potrebno je da dobije antibiotik sirokog spektra u NDZ.
Doktori na Banjici i u mom DZ su bili zauzeti i nisu imali vremena da odgovore na pitanja koja sam imala. Molim Vas da mi odgovorite na sledećih nekoliko pitanja:
1) Nakon kontrolnog pregleda na Banjici (drugi dan pijenja Citeral antibiotika na 12 sati, kutija sa 10 tbl.) dobila sam izveštaj u kojem je pisalo "da nastavi sa antibioticima". U medjuvremenu je doktor izasao iz ordinacije i sestra mi je rekla da izadjem i nisam uspela da pitam doktora dokle treba da pijem antibiotike (receno mi je da sve pise u izvestaju, a tamo pise samo "da nastavi sa antibioticima"). Doktor u DZ mi je rekao da ce mi specijalista reci da li pijem jednu ili dve kutije ali nigde mi to nisu napisali niti rekli. Da li bi bilo pametno da popijem jos jednu kutiju (u uputstvu za Citeral pise da se obicno pije 3-10 dana, a 10 dana su 2 kutije).
2) Peti dan nakon operacije i dalje imam otok koji je malo veći nego drugog dana od operacije. Da li je to normalno?
3) Prsti mi vire do Proximal Interphalangeal zgloba (onaj na sredini prsta, na Google-u sam videla da se ovako zove, ako išta pomaže) što znači da mogu da mrdam prstima (malim i domalim ne mogu jer bole). Da li smem da pomeram prste ili ne?
4) Pošto inače redovno vežbam, da li bi bilo bezbedno da radim čučnjeve i trbušnjake (i ostale stvari koje ne uključuju šake) ili je najbolje da mirujem?
5) Imam problem sa ekcemom na prstima. Da li smem da mažem kortikosteroidni krem (Beloderm) na prste povređene šake?
Unapred hvala na izdvojenom vremenu.
Pozdrav,
Maja B.


Postovana Majo, izvinite na kasnjenju sa odgovorom.
1 Ako ste imali otvoren prelom( ako je bila i rana) onda pijte antibiotike 10 dana, ako je bio zatvoren, bez rane, samo rez od operacije, onda je dovoljno i 5 dana
2 IMati otok je potpuno normalnoi potrebno je vreme( 5-6 nedelje, kod nekih i više za poptunu eliminaciju otoka
3 Prste smete da pomerate, tj to je i pozeljno jer tako i prelom bolje zarasta, a i smanjuje Vam se otok
4 Don rana ne zaraste i ne skinu se konci ne savetujem vezbanje i takodje ako vam K igla viri iz kože dok se ne ukloni. Ako vezbate znojice Vam se i ruke tako da rizikujete naknadnu infekciju.
5 Na žalost na operisanoj šaci takodje kao pod 4, nemojte koristiti kortiko preparate dok ne prodje gore pomenuti period
Nadam se da sam Vam pomoga, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Nov 23, 2014 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 27, 2009 10:34 pm
Postovi: 4
Poštovani,
Hvala Vam puno na brzom odgovoru.
Srdačan pozdrav,
Maja B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 10:37 am
Postovi: 1
Da li mozete da mi malo protumacite ovaj snimak,naime otac mi ima vec mesecima bol u kuku,interesantno je da najvece bolove ima kada treba da sedne I kad lezi,kada seta bol mu potpuno prestane,fizijatar mu je dao neke terapije ali koje pocinju tek za 2 meseca posto je guzva u D.zdravlja.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
Imam pitanje. Bio sam kod ortopeda za hidrom na desnoj ruci. Doktor je nesto napisao ali ja nemam veze sta treba da vadim od papira.

Pise sledece.

Potreban je RTG desne sake sa rucnim zglobom i sledece analite KKSxSE alkanai kislea fosftaza CRP acidumuricumKontrolasa nalazima.


Moram ovo da izvadim do sledece nedelje odnosno petka. Tada mi je doktorka opet rekla da dodjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 8:26 pm
Postovi: 6
Poštovani,

14.11. sam operisala desno koleno. Puštena sam kući nakon sedam dana. Ortoped mi nije rekao šta je radio sa kolenom.

Molim za objašnjenje

Plastica patellae dextrae secundum Campbell Roux Goldweith 49503-01

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 11:34 pm
Postovi: 2
dr Mladen je napisao:
Pozdrav svim članovima foruma. Obzirom na veliki proj postova na ovom forumu i nedoumica koji ljudi imaju u vezi zdravstvenih problema rešio sam da pokrenem ovu temu u smislu medicinske edukacije i davanja saveta u vezi ortopedije tj. povreda i oboljenja koštano zglobnog sistema.

dr Mladen Damnjanović


Poštovani,

Imam 25 godina i već duže vrijeme osjećam ortopedske tegobe lijevog koljena (unazad 8 godina bolovi se javljaju povremeno, a već tri mjeseca mi ne dozvoljavaju normalno hodanje-šepam i ne mogu da stojim ni hodam duže od 15 minuta).

Imam mišljenja četiri ortopeda, dva fizijatra, labaratorijske nalaze (nemam reumu, ali imam povišene leukocite), RTG i MRI koljena.

Mišljenja ortopeda su: tegobe zbog ravnog stopala; previše pokretna patela; vodena cista vidljiva na ultrazvuku (2,5cm).

Preporučene su mi tablete Geladrink, vitamini, antibiotici zbog moguće infekcije, Nalgesin za bolove i fizikalne vježbe, Nakon tri serije fizikalnih vježbi po 10 (ukupno 30), ultrazvuk je pokazao da se vodena cista povukla, ali bolovi su sve veći.

Nalaz MRI je:
1. Prisutna degeneracija zadnjeg roga medijalnog meniskusa, bez rupture.
2. Laterni meniskus intaktan.
3. Ligamentirani aparat bez oštećenja
4. Stanje nakon tranzitorne patelarne luksacije; hondromalacija patele gradus I/II

Terapija: redovne fizikalne vježbe, vježbe jačanja gornjeg mišića (koji je trenutno koža, a ne mišić), nošenje uložaka sa supinacionim povišenjem i mtz jastučićem, B-flex tablete (USA), mirovanje, jačanje imuniteta.

Poštujem terapiju, svako mišljenje doktora sam shvatila ozbiljno, a pitanje za vas je: Zašto bol ne prestaje? Da li postoji neka operacija kojom bi ublažila bolove? Vježbe također ne pomažu (izrazita hipotonija i hipotrofija kvadricepsa).

Bila bih Vam zahvalna za savjet.

Lijepi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Dec 07, 2014 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2014 3:38 pm
Postovi: 3
MalaRamona je napisao:
Poštovani,
28 mi je godina. Prije tri mjeseca počelo me boljeti desno koljeno. Bol se nekad "premjestila" na lijevo koljeno. Trenutno me bole oba koljena ( unatrag mjesec dana ).
Bolovi su izrazito jaki ujutro nakon ustajanja ili nakon dužeg sjedenja. Ponekad zbog bolova ne mogu ustati iz kreveta. Koljena su ukočena, ne mogu do kraja ispružiti noge. Bol tokom danas popušta da se mogu relativno normalno krenuti. Ali ipak su koljena i tokom dana bolna, ne mogu čučnuti niti hodati po stepenicama. Izrazito su otečena.
Od strane liječnika poslana sam na RTG koljena.
Nalaz glasi ovako:
Na snimkama oba koljena varus položaj izraženije lijevo.
Kongruentan odnos zglobnih tijela oba femorotibijalna i femoropatelarna zgloba sa posljedičnim suženjem i.a. prostora medijalnih kompartmenta oba femorotibijalna zgloba.
Smanjena mineralizacija kostiju uz smanjenja oba suprapatelarna recesusa.
U superolateralnom dijelu obje patele vidlji su defeti lateralne konture patele u smislu dorzalnog defekta patele do lateralno.

Molim Vas za Vaše stručno mišljenje glede dobivenog nalaza.
Možda je bitno napomenuti da nikad nisam ozlijedila koljena niti sam se bavila kakvim sportskim aktivnostima koje bi upućivale na eventualne sportske ozljede.
Unaprijed Vam se zahvaljujem.


Postovani doktore,najljubaznije vas molim da izdvojite svoje vrijeme za ocitavanje nalaza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
MalaRamona je napisao:
MalaRamona je napisao:
Poštovani,
28 mi je godina. Prije tri mjeseca počelo me boljeti desno koljeno. Bol se nekad "premjestila" na lijevo koljeno. Trenutno me bole oba koljena ( unatrag mjesec dana ).
Bolovi su izrazito jaki ujutro nakon ustajanja ili nakon dužeg sjedenja. Ponekad zbog bolova ne mogu ustati iz kreveta. Koljena su ukočena, ne mogu do kraja ispružiti noge. Bol tokom danas popušta da se mogu relativno normalno krenuti. Ali ipak su koljena i tokom dana bolna, ne mogu čučnuti niti hodati po stepenicama. Izrazito su otečena.
Od strane liječnika poslana sam na RTG koljena.
Nalaz glasi ovako:
Na snimkama oba koljena varus položaj izraženije lijevo.
Kongruentan odnos zglobnih tijela oba femorotibijalna i femoropatelarna zgloba sa posljedičnim suženjem i.a. prostora medijalnih kompartmenta oba femorotibijalna zgloba.
Smanjena mineralizacija kostiju uz smanjenja oba suprapatelarna recesusa.
U superolateralnom dijelu obje patele vidlji su defeti lateralne konture patele u smislu dorzalnog defekta patele do lateralno.

Molim Vas za Vaše stručno mišljenje glede dobivenog nalaza.
Možda je bitno napomenuti da nikad nisam ozlijedila koljena niti sam se bavila kakvim sportskim aktivnostima koje bi upućivale na eventualne sportske ozljede.
Unaprijed Vam se zahvaljujem.


Postovani doktore,najljubaznije vas molim da izdvojite svoje vrijeme za ocitavanje nalaza

Izvinjavam se što niste dobili moj odgovor, očigledno sam ja nešto pogrešio i nisam ga postovao, nema veze napisaću ponovo.
Rtg je vrlo detaljano opisan i po njemu imate blage degenerativne promene na kolenima, što nije ništa neobično, čak i u 25 godina. Vi kažete da Vam kolena otiču i da imate bol pri ustajanju iz kreveta. Najčešći uzrok kod mladih osoba je nestabilnost čašice koja nije dobro centrirana u kolenu i to uglavnom zbog slabosti muskulature. Lečenje je u vidu fizikalne terapije i pokazanih vežbi koje biste trebali da sprovodite svakodnevno. Ako i posle 2 do 3 meseca vežbi ne osetite boljitak potrebno je uraditi NMR snimanje oba kolena i uzeti analize krvi koje su potrebne za dijagnostiku reumatoloških oboljenja( reuma faktor, SE, acidum uricum , kks).
Uz modifikaciju fizičke aktivnosti i redovno vežbanje, eventualno i modifikaciju obuće ako često nosite cipele sa potpeticom više od 90 % pacijenta prestane da ima tegobe.
Izvinite još jednom i srdačan pozdrav
dr Mladen Damnjanović


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
dekip0211 je napisao:
Da li mozete da mi malo protumacite ovaj snimak,naime otac mi ima vec mesecima bol u kuku,interesantno je da najvece bolove ima kada treba da sedne I kad lezi,kada seta bol mu potpuno prestane,fizijatar mu je dao neke terapije ali koje pocinju tek za 2 meseca posto je guzva u D.zdravlja.
Slika

Na rtg snimku se ne vide degenerativne promene na kuku. Verovatno je uzrok bolova u kičmi. Vrlo često se bol u kičmi prenosi u kuk. Na žalost moraćete da sačekate fizikalnu terapiju koja i jeste prvi izbor za ovakav bol.
Pozdrav
dr Mladen Damnjanović


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Rada72 je napisao:
Poštovani,

14.11. sam operisala desno koleno. Puštena sam kući nakon sedam dana. Ortoped mi nije rekao šta je radio sa kolenom.

Molim za objašnjenje

Plastica patellae dextrae secundum Campbell Roux Goldweith 49503-01

Hvala unapred!

To je operacija koja služi da se pojača stabilnost čašice, a izvodi se tako što se sa unutrašnje strane kolena operativno zategne tzv retinaculum, dok se sa spoljašnje strane popusti, tj preseče. To omogućava čašici da bude na mestu. Ta operacija je i dalje zlatni standard za nestabilnost čašice kolena i dalje dobre rezultate u više od 85% pacijenta, naravno treba biti propraćena sa adekvatnom fiziklanom terapijom po skidanju gipsa.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 1:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
NinaSimone je napisao:
dr Mladen je napisao:
Pozdrav svim članovima foruma. Obzirom na veliki proj postova na ovom forumu i nedoumica koji ljudi imaju u vezi zdravstvenih problema rešio sam da pokrenem ovu temu u smislu medicinske edukacije i davanja saveta u vezi ortopedije tj. povreda i oboljenja koštano zglobnog sistema.

dr Mladen Damnjanović


Poštovani,

Imam 25 godina i već duže vrijeme osjećam ortopedske tegobe lijevog koljena (unazad 8 godina bolovi se javljaju povremeno, a već tri mjeseca mi ne dozvoljavaju normalno hodanje-šepam i ne mogu da stojim ni hodam duže od 15 minuta).

Imam mišljenja četiri ortopeda, dva fizijatra, labaratorijske nalaze (nemam reumu, ali imam povišene leukocite), RTG i MRI koljena.

Mišljenja ortopeda su: tegobe zbog ravnog stopala; previše pokretna patela; vodena cista vidljiva na ultrazvuku (2,5cm).

Preporučene su mi tablete Geladrink, vitamini, antibiotici zbog moguće infekcije, Nalgesin za bolove i fizikalne vježbe, Nakon tri serije fizikalnih vježbi po 10 (ukupno 30), ultrazvuk je pokazao da se vodena cista povukla, ali bolovi su sve veći.

Nalaz MRI je:
1. Prisutna degeneracija zadnjeg roga medijalnog meniskusa, bez rupture.
2. Laterni meniskus intaktan.
3. Ligamentirani aparat bez oštećenja
4. Stanje nakon tranzitorne patelarne luksacije; hondromalacija patele gradus I/II

Terapija: redovne fizikalne vježbe, vježbe jačanja gornjeg mišića (koji je trenutno koža, a ne mišić), nošenje uložaka sa supinacionim povišenjem i mtz jastučićem, B-flex tablete (USA), mirovanje, jačanje imuniteta.

Poštujem terapiju, svako mišljenje doktora sam shvatila ozbiljno, a pitanje za vas je: Zašto bol ne prestaje? Da li postoji neka operacija kojom bi ublažila bolove? Vježbe također ne pomažu (izrazita hipotonija i hipotrofija kvadricepsa).

Bila bih Vam zahvalna za savjet.

Lijepi pozdrav

Magnetna rezonanca pokazuje da imate degenerativno izmenjen zadnji rog meniskusa i verovatno je to uzrok bola, zato što je primećena cista koja je gotovo uvek povezana sa oštećenjem meniskusa. U dijagnozi stoji da ste imali iščašenu patelu( čašicu) tako da i nestabilnost čašice može biti uzrok bola. Vi zbog dugog trajanja tegoba jeste kandidat za proceduru koja se zove artroskopija, toje minimalno invazivna operacija gde se na 2 reza od 5mm ulazi kamerom u koleno koje se detlajno pregleda , a zatim se posebnim instrumentima popravlja oštećenje ili ako je veliko deo meniskusa se odstrani.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 8:26 pm
Postovi: 6
dr Mladen je napisao:
Rada72 je napisao:
Poštovani,

To je operacija koja služi da se pojača stabilnost čašice, a izvodi se tako što se sa unutrašnje strane kolena operativno zategne tzv retinaculum, dok se sa spoljašnje strane popusti, tj preseče. To omogućava čašici da bude na mestu. Ta operacija je i dalje zlatni standard za nestabilnost čašice kolena i dalje dobre rezultate u više od 85% pacijenta, naravno treba biti propraćena sa adekvatnom fiziklanom terapijom po skidanju gipsa.
Pozdrav


Hvala puno na odgovoru. Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: