Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Avg 03, 2014 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Citiraj:
KTamara98 je napisao:
Dobar dan
Imam 16 godina, kosarku sam trenirala 4 godine, ne treniram nekih godonu dana zbog bola u kolenima.Prvo je krenulo desno, a sad i levo.
Otisla sam.kod ortopeda rekao mi je da imam sportsko tj atletsko koleno. Dijagnoza Tenditis patellaris M765 bilateralis precipuae 1.dex.Upucena sam.kod fizijatra, tu su krenule terapije, na poslednjoj kontroli fizijatra se javila bolnost u pripoju tetiva mqps obostrano, palpatorna bona osetljivost lateralne i medijalne strane kolenskog zloga (desno) kao i regije tuberositas tibiae desno, balotman negativan,ta kontrola je bila pre dva meseca,
medjutim, u poslednjih nedelju dana pojavio se otok na unutrasnjosti leve noge od kolena pa sve do zgloba, i pri kretanju se javlja ostar bol, prvi put sam osetila prilikom blage rotacije, samo presece noga na minut, posle otekne ali taj otok i bol traju gotovo jedan dan. To se.do sada nije desavalo, i ozbiljno me.brine, jer je levo koleno uvek.bilo zdravije. Ortoped nije zakazao kontrolu, receno je po.potrebi, Kontrolu fizijatra imam za nedelju dana. Da li bi trebala otici kod ortopeda? I mozete li.mi.objsniti tzv. Sportsko koleno, jer nigde ne mogu naci u cemu je glavni problem?
Unapred zahvalna.
Tamara


Odgovor za Tamaru: Postoji mogucnost posto imate tegobe koje navodite da postoji neka povreda unutar kolena, meniskus ili eventualno ostecenje hrskavice, naravno potreban je pregled ortopeda i da se uradi NMR oba kolena da bi se videlo u kakvom su stanju. Ako Vas jos nesto intersuje pitajte, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Avg 05, 2014 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 5:10 pm
Postovi: 5
Poštovanje,

Tražio sam po internetu, ali nikako da pronadjem nešto što odgovara mojim simptomima. Naime, vec par godina imam "potrebu" (instiktivno mi dodje) da i istezem prste sake pa nekad to radim bukvalno "pravolinijski", a nekad i kruzno tako da istezem pored prstiju i zglob šake. To nekad radim (jednostavno moram :)) dok me ne zaboli, kada sam prinudjen prestati to raditi. Vec me svi pitaju sta to radis sa sakom. Cini mi se da se vremenom pogosava situacija.

Jako puno radim za kompjuterom, ali ne vise od ostalih kolega, koji nemaju taj problem. Visok sam i prsti su mi duzi, sto mozda ima veze jer tastarura i mis vjerovatno mi ne leze kao drugima. Citao sam o "kompjuterskoj šaci", ali nemam bas te simptome, ne boli me samo od sebe, ne trni mi nikad, nego tu bol ja uvijek proizvedem tim istezanjem koje radim. Primijetio sam u dane vikenda kada ne koristim previse kompjuter, da mi se ta "potreba" smanji pa to rjedje radim, mozda par puta dnevno, dok kada tipkam na tastaturi ili koristim mis, primijetim da to radim puno cesce.

Kompjuter moram koristiti jer mi je to profesija, tako da smanjenje upotrebe kompjutera nije bas opcija. O cemu bi se ovdje moglo raditi, koje pretrage preporucujete da napravim, mozda koristiti neke vjezbe ili nesto slicno...

Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 2:09 am
Postovi: 3
Pozdrav, ovako, na fudbalu sam dobio udarac sa unutrasnje strane kolena i izletela mi je casica ali se posle par sekundi vratila na mesto. Ali ostao je veliki otok, otisao sam kod lekara, ne kod ortopeda, jer kod nas nema ortoped, nego u drugom gradu, doktor mi je rekao samo da mazem nekim gelom i da mirujem, nije rekao ni koliko ni bilo sta vise. Posle tri nedelje sam se vratio na fudbal jer me koleno vise nije bolelo i mogao sam normalno da trcim. I tada u doskoku mi opet izleti casica i onda sam otisao kod ortopeda, on mi je spricom izvadio otok jer se otok ponovo pojavio i stavio mi je nogu u gips od skocnog zgloba do malo ispod kuka, ali samo za zadnje strane, longeta ili kako se vec zove, to sam nosio tri nedelje, kada mi je to skinuo, isao sam 15 dana na magnetne, elektro i kinezi terapije, kvadriceps na toj nozi mi se mnogo smanjio, noga mi je dosta oslabela, od kraja terapija je proslo oko dva meseca, i sada je sve normalno ali nisam jos pokusavao da potrcim jer se plasim da ce opet isto da se desi, pre povrede sam trenirao fudbal i kik boks, pa me zanima koji vremenski period treba da prodje da smem ponovo da se bavim sportom, ako uopste smem nekad, jer mi sport vec mnogo nedostaje, i kada smem da pocnem da radim neke vezbe za jacanje misica na toj nozi, na primer u teretani, na onim spravama za noge, trcanje, voznja bicikla i slicno.. Imam 18. godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Citiraj:
blacking je napisao:
Poštovanje,

Tražio sam po internetu, ali nikako da pronadjem nešto što odgovara mojim simptomima. Naime, vec par godina imam "potrebu" (instiktivno mi dodje) da i istezem prste sake pa nekad to radim bukvalno "pravolinijski", a nekad i kruzno tako da istezem pored prstiju i zglob šake. To nekad radim (jednostavno moram :)) dok me ne zaboli, kada sam prinudjen prestati to raditi. Vec me svi pitaju sta to radis sa sakom. Cini mi se da se vremenom pogosava situacija.

Jako puno radim za kompjuterom, ali ne vise od ostalih kolega, koji nemaju taj problem. Visok sam i prsti su mi duzi, sto mozda ima veze jer tastarura i mis vjerovatno mi ne leze kao drugima. Citao sam o "kompjuterskoj šaci", ali nemam bas te simptome, ne boli me samo od sebe, ne trni mi nikad, nego tu bol ja uvijek proizvedem tim istezanjem koje radim. Primijetio sam u dane vikenda kada ne koristim previse kompjuter, da mi se ta "potreba" smanji pa to rjedje radim, mozda par puta dnevno, dok kada tipkam na tastaturi ili koristim mis, primijetim da to radim puno cesce.
Citiraj:

Postovani, vama je to istezanje prstiju verovatno tik kojim se resavate nervoze, neko kasljuca, neko trese nogom, itd. I sami ste rekli da tegobe nemate vec samo osecate potrebu da radite to, strucno se to zove anksiozni poremecaj. Ako imate jos pitanja tu sam, pozdrav.

Kompjuter moram koristiti jer mi je to profesija, tako da smanjenje upotrebe kompjutera nije bas opcija. O cemu bi se ovdje moglo raditi, koje pretrage preporucujete da napravim, mozda koristiti neke vjezbe ili nesto slicno...

Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Goran__ je napisao:
Pozdrav, ovako, na fudbalu sam dobio udarac sa unutrasnje strane kolena i izletela mi je casica ali se posle par sekundi vratila na mesto. Ali ostao je veliki otok, otisao sam kod lekara, ne kod ortopeda, jer kod nas nema ortoped, nego u drugom gradu, doktor mi je rekao samo da mazem nekim gelom i da mirujem, nije rekao ni koliko ni bilo sta vise. Posle tri nedelje sam se vratio na fudbal jer me koleno vise nije bolelo i mogao sam normalno da trcim. I tada u doskoku mi opet izleti casica i onda sam otisao kod ortopeda, on mi je spricom izvadio otok jer se otok ponovo pojavio i stavio mi je nogu u gips od skocnog zgloba do malo ispod kuka, ali samo za zadnje strane, longeta ili kako se vec zove, to sam nosio tri nedelje, kada mi je to skinuo, isao sam 15 dana na magnetne, elektro i kinezi terapije, kvadriceps na toj nozi mi se mnogo smanjio, noga mi je dosta oslabela, od kraja terapija je proslo oko dva meseca, i sada je sve normalno ali nisam jos pokusavao da potrcim jer se plasim da ce opet isto da se desi, pre povrede sam trenirao fudbal i kik boks, pa me zanima koji vremenski period treba da prodje da smem ponovo da se bavim sportom, ako uopste smem nekad, jer mi sport vec mnogo nedostaje, i kada smem da pocnem da radim neke vezbe za jacanje misica na toj nozi, na primer u teretani, na onim spravama za noge, trcanje, voznja bicikla i slicno.. Imam 18. godina

Postovani, Vi vec m,ozete krenuti sa vezbama za kvadriceps i sa blagim trcanjem. Na zalost, bez obzira na to ,Vi ste u riziku da vam se casica ponovo iscasi, jer kada se iscasi vise od jednog puta velika je verovatnoca da se to desi ponovo. Tada dolazi u obzir sam operativno lecenje. Do tada probajte da funkcionisete normalno i probajte da se bavite sportom. Ne mozete da napravitre neku stetu, tj. steta je vec napravljena i ako bude krenula ponovo da se iscasi znacete da je to ovo o cemu sam vam govorio. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 2:09 am
Postovi: 3
Hvala puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 10:32 am
Postovi: 3
U decembru 2012. godine imala sam prelom vrata butne kosti, urađena je operacija, ugrađena su tri titanijumska šrafa. Posle 18 meseci kost je savšeno srasla, a mene je i dalje bolelo kao i posle oprecije neprestano, uradila sam sve analize čak i magnetnu rezonancu gde se pokazalo da je kičma u savršenom stanju i da ne dolazi do nekroze kuka, oko šrafofa se nije najbolje videlo tkivo jer je bilo zatamljeno zbog metala. Pa sam se odlučila na operaciju vadjenja šrafova, koja je i urađena 12 jula 2014.god. sada je bol istog možda i jačeg inteziteta mesec dana posle operacije vađenja šrafova. Moj ortopet je rekao da ako su šrafovi pritiskali nerve da mora da prođe 6 nedelja do 2meseca da bi se oni potpuno regenerisali, ja to razumem, ali meni se bolovi ni malo ne umanjuju i dalje su istog inteziteta i vrlo jaki. Što se tiče hoda i pokretljivosti noge to je sasvim u redu, samo su bolovi problem.
Molim Vas ako možete da mi ogovorite na moj problem jer su bolovi više neiztrživi posle skoro 2 godine.
Bila sam kod skoro svi specijalista: ortopeda, neurologa,psihijatra, radiologa, fzijatra i niko ništa nije mogao da mi pronađe. Rođena sam 1975.godine uskoro punim 40 godina, a sve ovo mi prestavlja problem da odem drugi put na van telesnu oplotnju(ako je bitno obe operacije su urađene po opštom anestezijom).
Srdačan pozdrav, nadam se brzom odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Tatjana975 je napisao:
U decembru 2012. godine imala sam prelom vrata butne kosti, urađena je operacija, ugrađena su tri titanijumska šrafa. Posle 18 meseci kost je savšeno srasla, a mene je i dalje bolelo kao i posle oprecije neprestano, uradila sam sve analize čak i magnetnu rezonancu gde se pokazalo da je kičma u savršenom stanju i da ne dolazi do nekroze kuka, oko šrafofa se nije najbolje videlo tkivo jer je bilo zatamljeno zbog metala. Pa sam se odlučila na operaciju vadjenja šrafova, koja je i urađena 12 jula 2014.god. sada je bol istog možda i jačeg inteziteta mesec dana posle operacije vađenja šrafova. Moj ortopet je rekao da ako su šrafovi pritiskali nerve da mora da prođe 6 nedelja do 2meseca da bi se oni potpuno regenerisali, ja to razumem, ali meni se bolovi ni malo ne umanjuju i dalje su istog inteziteta i vrlo jaki. Što se tiče hoda i pokretljivosti noge to je sasvim u redu, samo su bolovi problem.
Molim Vas ako možete da mi ogovorite na moj problem jer su bolovi više neiztrživi posle skoro 2 godine.
Bila sam kod skoro svi specijalista: ortopeda, neurologa,psihijatra, radiologa, fzijatra i niko ništa nije mogao da mi pronađe. Rođena sam 1975.godine uskoro punim 40 godina, a sve ovo mi prestavlja problem da odem drugi put na van telesnu oplotnju(ako je bitno obe operacije su urađene po opštom anestezijom).
Srdačan pozdrav, nadam se brzom odgovoru.

Prvomi morate reci tacno mesto gde Vas boli, u preponi ili bocno sto bi narod rekao u bedrima, da li Vas boli u miru ili samo kad hodate ili stojite. Da li Vas boli u predelu oziljka i da li kada se dodirne mesto bola pojacava bol. Obzirom da ste radili nmr kada su srafovi bili prisutni, mozda nije mogla da se vidi dobro glava femura. Ako mozete posaljite mi izvestaje nmr ortopeda i druge da bih Vam dao sto precizniji odgovor. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 10:32 am
Postovi: 3
dr Mladen je napisao:
Tatjana975 je napisao:
U decembru 2012. godine imala sam prelom vrata butne kosti, urađena je operacija, ugrađena su tri titanijumska šrafa. Posle 18 meseci kost je savšeno srasla, a mene je i dalje bolelo kao i posle oprecije neprestano, uradila sam sve analize čak i magnetnu rezonancu gde se pokazalo da je kičma u savršenom stanju i da ne dolazi do nekroze kuka, oko šrafofa se nije najbolje videlo tkivo jer je bilo zatamljeno zbog metala. Pa sam se odlučila na operaciju vadjenja šrafova, koja je i urađena 12 jula 2014.god. sada je bol istog možda i jačeg inteziteta mesec dana posle operacije vađenja šrafova. Moj ortopet je rekao da ako su šrafovi pritiskali nerve da mora da prođe 6 nedelja do 2meseca da bi se oni potpuno regenerisali, ja to razumem, ali meni se bolovi ni malo ne umanjuju i dalje su istog inteziteta i vrlo jaki. Što se tiče hoda i pokretljivosti noge to je sasvim u redu, samo su bolovi problem.
Molim Vas ako možete da mi ogovorite na moj problem jer su bolovi više neiztrživi posle skoro 2 godine.
Bila sam kod skoro svi specijalista: ortopeda, neurologa,psihijatra, radiologa, fzijatra i niko ništa nije mogao da mi pronađe. Rođena sam 1975.godine uskoro punim 40 godina, a sve ovo mi prestavlja problem da odem drugi put na van telesnu oplotnju(ako je bitno obe operacije su urađene po opštom anestezijom).
Srdačan pozdrav, nadam se brzom odgovoru.

Prvomi morate reci tacno mesto gde Vas boli, u preponi ili bocno sto bi narod rekao u bedrima, da li Vas boli u miru ili samo kad hodate ili stojite. Da li Vas boli u predelu oziljka i da li kada se dodirne mesto bola pojacava bol. Obzirom da ste radili nmr kada su srafovi bili prisutni, mozda nije mogla da se vidi dobro glava femura. Ako mozete posaljite mi izvestaje nmr ortopeda i druge da bih Vam dao sto precizniji odgovor. Pozdrav.

Poštovani, dr.Mladene
Boli me i u preponi(malo manje) i bočno (u bedrima) boli me konstantno i kad hodam i kad stojim i u mirovanju samo što me u mirnom stanju boli malo više(boli me konstantno, samo su bolovi različitog inteziteta). U predelu ožiljka me ne boli, kad se dodirne bolno mesto ne pojačava se bol, osim kad se jače pritisne.
IZVEŠTAJ MR ls kičme
Pregled je urađen sagitalnim presecima u sekvencama T1 i T2, aksijalnim u T2 kroz I.V. prostore Th12, L1,L2,L3,L4 i L5
Delimično ispravljena lumbalna lordoza Visina korpusa i I.V. prostora je očuvana.
Nema hernijacija I.V. diskova, fraktura, centralne spinalne stenoze, upalnog niti neoplatičnog procesa.
Fasetni zglobovi su normalne širine , bez morfoloških promena.
Medularni konus je normalnih dimenzija i signala, a završava se u visini korpusa L1.
Zaključak: Nevidim znake patološkog procesa u LS delu kičmenog stuba.
MR pregled karličnog pojasa
Pregled je urađen korononalnim presecima u sekvecama T1,STIR i 3DT2 sa MPR, aksijalnim u PD, PDfs, T2 i T2fs.
Stanje posle osteosinteze klavice leve butne kosti sa tri zavrtnja koji uzrokuju artefakte i onemogućavaju egzaktnu inerpretaciju te regije. Njihovi vrhovi ne probijaju korteks kosti.
Na koštanim strukturama nema znakova fraktura, edema, osteolize niti osteonekorze.
Koksofemoralni zglobovi su normalne širine, bez izliva, defekata hrskavice i lezija labruma. Burze nisu uvećane.
U mišićima se ne vide znaci ruptura, laka atrofija opturatornim i piriformnog mišića sa leve strane. Išijadični kanali su normalne širine, bez znakova edema i kompresije nerava.
U preponama, nema patoloških uvećanih lnn.
Zaključak: Stanje posle osteosinteze klavice femura sa tri zavrtnja , sa formiranim kalusom, bez znakova osteonekroze, izliva, burzita, upale i degenerativnih promena.
Laka atrofija opturatornih i priformnog mišića sa leve strane.
Zbog artefekata od metalnih zavrtnja, nemogu se proceniti odnose njihovih glava sa okolnim tkivom, dok se jasno vidi da vrhovi ne probijaju korteks.
Veliki pozdrav i u napred HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 2:09 am
Postovi: 3
dr Mladen je napisao:
Goran__ je napisao:
Pozdrav, ovako, na fudbalu sam dobio udarac sa unutrasnje strane kolena i izletela mi je casica ali se posle par sekundi vratila na mesto. Ali ostao je veliki otok, otisao sam kod lekara, ne kod ortopeda, jer kod nas nema ortoped, nego u drugom gradu, doktor mi je rekao samo da mazem nekim gelom i da mirujem, nije rekao ni koliko ni bilo sta vise. Posle tri nedelje sam se vratio na fudbal jer me koleno vise nije bolelo i mogao sam normalno da trcim. I tada u doskoku mi opet izleti casica i onda sam otisao kod ortopeda, on mi je spricom izvadio otok jer se otok ponovo pojavio i stavio mi je nogu u gips od skocnog zgloba do malo ispod kuka, ali samo za zadnje strane, longeta ili kako se vec zove, to sam nosio tri nedelje, kada mi je to skinuo, isao sam 15 dana na magnetne, elektro i kinezi terapije, kvadriceps na toj nozi mi se mnogo smanjio, noga mi je dosta oslabela, od kraja terapija je proslo oko dva meseca, i sada je sve normalno ali nisam jos pokusavao da potrcim jer se plasim da ce opet isto da se desi, pre povrede sam trenirao fudbal i kik boks, pa me zanima koji vremenski period treba da prodje da smem ponovo da se bavim sportom, ako uopste smem nekad, jer mi sport vec mnogo nedostaje, i kada smem da pocnem da radim neke vezbe za jacanje misica na toj nozi, na primer u teretani, na onim spravama za noge, trcanje, voznja bicikla i slicno.. Imam 18. godina

Postovani, Vi vec m,ozete krenuti sa vezbama za kvadriceps i sa blagim trcanjem. Na zalost, bez obzira na to ,Vi ste u riziku da vam se casica ponovo iscasi, jer kada se iscasi vise od jednog puta velika je verovatnoca da se to desi ponovo. Tada dolazi u obzir sam operativno lecenje. Do tada probajte da funkcionisete normalno i probajte da se bavite sportom. Ne mozete da napravitre neku stetu, tj. steta je vec napravljena i ako bude krenula ponovo da se iscasi znacete da je to ovo o cemu sam vam govorio. Pozdrav.


A ako sacekam 2-3 godine, pa se tek tada vratim sportu, je l se smanjuju sanse da se to ponovo desi, ili ostaje isto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Goran__ je napisao:
dr Mladen je napisao:
Goran__ je napisao:
Pozdrav, ovako, na fudbalu sam dobio udarac sa unutrasnje strane kolena i izletela mi je casica ali se posle par sekundi vratila na mesto. Ali ostao je veliki otok, otisao sam kod lekara, ne kod ortopeda, jer kod nas nema ortoped, nego u drugom gradu, doktor mi je rekao samo da mazem nekim gelom i da mirujem, nije rekao ni koliko ni bilo sta vise. Posle tri nedelje sam se vratio na fudbal jer me koleno vise nije bolelo i mogao sam normalno da trcim. I tada u doskoku mi opet izleti casica i onda sam otisao kod ortopeda, on mi je spricom izvadio otok jer se otok ponovo pojavio i stavio mi je nogu u gips od skocnog zgloba do malo ispod kuka, ali samo za zadnje strane, longeta ili kako se vec zove, to sam nosio tri nedelje, kada mi je to skinuo, isao sam 15 dana na magnetne, elektro i kinezi terapije, kvadriceps na toj nozi mi se mnogo smanjio, noga mi je dosta oslabela, od kraja terapija je proslo oko dva meseca, i sada je sve normalno ali nisam jos pokusavao da potrcim jer se plasim da ce opet isto da se desi, pre povrede sam trenirao fudbal i kik boks, pa me zanima koji vremenski period treba da prodje da smem ponovo da se bavim sportom, ako uopste smem nekad, jer mi sport vec mnogo nedostaje, i kada smem da pocnem da radim neke vezbe za jacanje misica na toj nozi, na primer u teretani, na onim spravama za noge, trcanje, voznja bicikla i slicno.. Imam 18. godina

Savremena medicina kaze da je sve jedno. Jednostavno treba da nastavite sa svojim zivotom, a ako se desi
Postovani, Vi vec m,ozete krenuti sa vezbama za kvadriceps i sa blagim trcanjem. Na zalost, bez obzira na to ,Vi ste u riziku da vam se casica ponovo iscasi, jer kada se iscasi vise od jednog puta velika je verovatnoca da se to desi ponovo. Tada dolazi u obzir sam operativno lecenje. Do tada probajte da funkcionisete normalno i probajte da se bavite sportom. Ne mozete da napravitre neku stetu, tj. steta je vec napravljena i ako bude krenula ponovo da se iscasi znacete da je to ovo o cemu sam vam govorio. Pozdrav.


A ako sacekam 2-3 godine, pa se tek tada vratim sportu, je l se smanjuju sanse da se to ponovo desi, ili ostaje isto?

Ne sanse su iste, vi vezbajte i dajte sve od sebe da budete u formi i da Vam kvadriceps ojaca posto je on sekundarni stabilizator patele, tako da i pored pokidanih ligamenata mozete imati stabilnu casicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:48 pm
Postovi: 15
E ovako dosao sam ovde po pomoc ,evo moje price . Pre mozda 2 godine bio sam kod ortopeda posto mi je levo donje rebro izbacenije nego desno ,on mi je pogledao kicmu i rekao da je to skolioza i da mi je zato izbaceno . Ja sam isao nesto malo na vezbe ,i vise se prepustio sportu treniram kosarku vec dugo . Nakon dve godine sam opet posetio ortopeda na Banjici i on mi je rekao da je to lose drzanje i samo da poboljsam drzanje i nema problema dao mi neke male vezbice . On kaze da nemam ja veliku skoliozu nego malu i da je to od loseg drzanja . Ali problem je u tome sto ja kad gledam mislim da mi je to levo rebro malo vece od desnog ,da to nema uopste veze sa skoliozom ,ako me razumete. I da naglasim da sam ponekad imao kao osecaj da ne mogu do kraja da udahnem da me zaboli nesto u grudima kao da ne mogu vise i onda bi me prolazilo polako . Molim vas da mi pomognete u objasnjenju sta bi ovo moglo biti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2014 5:00 pm
Postovi: 13
Zdravo,

pre jedno cetiri meseca sam uradila most, ne znam ni sam zasto, i sve me je zaboleleo u kicmi, nakon jedno pola sata sve se smirilo, nakon toga sam imala tegobe ispod desne lopatice, kao da me je nesto zateglo i bol. Bila sam kod doktora i on mi je dao da mazem fastum gel i Crvenu konjsku mast. Prvo mi je doktorka poslusala pluca i zakljucila da je sve ok. Sve se to donekle smirilo, bol se na istom mesto javljala samo ponekad, u nezgodnom polzaju ili slicno. Danas sam podigla desnom rukom flasu od pet litara naglo i opet me je preseklo u istom delu ispod desne lopatice i sad ceo dan imam osecaj zategnutosti i boli. Kada probam da se okrenem na levo takodje me zaboli. Znate li sta bi moglo biti ?

Hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Avg 15, 2014 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 15, 2014 12:48 pm
Postovi: 1
pozdrav, na nalazu MR tomografije mi pise: u oba meniskusa fokalne zone izmijenjenog IS, odgovaraju sekvelama ponavljanih mikortrauma. U regiji distalnog femura, vise lateralno, intraosealno evidentna jasno ogranicena cisticna promjena dijametra 9mm.
molim vas za interpretaciju nalaza i dali ova intraosealna cista moze da ukazuje na neki malignitet kostiju? hvala i pozdravljam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Avg 24, 2014 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 9:57 am
Postovi: 1
koliko traje oporavak pri prelomu, a koliko pri naprsnucu trapezne kosti korena sake?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: