Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Jan 12, 2015 10:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
balbinho je napisao:
Poštovanje!
Imam 38 godina, dijagnoza mi je Gonarthrosis gravis dex. St. pos platicam LCA et
meniscectomiam genus dex.
Oštećena mi je hrskavica, pa Vas pitam za mišljenje, da li je bolja opcija Orthokin terapija ili PRP metoda?
Hvala unapred!

Само могу да вам препоручим магнете, али не оне које рекламирају по медијима. Треба да набавите неколико оваквих магнета https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html и учврстите их што ближе оштећеним ткивима. Потребно их је носити бар 20 сати свакодневно. Један такав магнет је довољан за једно колено.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Jan 12, 2015 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Katona94 je napisao:
Pozdrav. Imam 20 god, imam povredu ac zgloba, pokidani su samo ac ligamenti. Idem u teretanu, dobio sam savet da ojacam ramena da ne bi bilo skljocanja i preskakanja. Nemam bolova. Ali kada pokusam sklekove da radim ili bench, ili bilo koju vezbu za grudi cuje se jako hrskanje i skljocanje u ramenu. Da li imate neki savet sta da radim? Hvala!

Смањи оптерећење и смањи амплитуду вежбе. Значи немој да радиш дубоке склекове, а код бенча немој тег да спушташ скроз на груди.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Jan 12, 2015 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 11:36 pm
Postovi: 3
Hvala! Da li cu vezbanjem pogorsati stanje ili povrediti nesto jos u ramenu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Jan 13, 2015 9:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А како си се уопште повредио?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Jan 13, 2015 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 11:36 pm
Postovi: 3
Kada sam radio sklekove tada mi je nesto puklo u ramenu, to je bilo pre godinu i po dana. Od onda ne mogu sklekove da radim. Znam da od sklekova ne moze da se pokidaju ti ligamenti, da treba mnogo veca sila za to, ali ja stvarno nisam ni pao na rame niti udario nekako, ne znam od cega je to tako. Nemam bolova. Propadanja i zgibove mogu da radim, tada se ne cuje to struganje i hrskanje, preskakanje, ne znam ni kako da opisem to. Ali kod svih ostalih vezbi za grudi se cuje taj zvuk, ali nema bolova, samo sto je jako neprijatan zvuk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sre Jan 14, 2015 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Очигледно си агресивно радио склекове чим си успео да покидаш лигаменте.

Ако опет будеш тако вежбао лочигно је претпоставити да ће се повреда поновити.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Jan 16, 2015 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 16, 2015 1:17 pm
Postovi: 1
Zdravi ja sam iz Makedonija imam jedno pitanje 28 oktombra radio sam dekompresiju levog kuka i prosao dobro onda sam bio na rehabilitaciju 21 dan u banji, nisam osecao nikakve bolove ni u preponima sam na mesto gde sa secen za dva mjeseca posle radio sam RTG snimku i doktor mi je rekao da kuk regenerira i da ide na bolje e sada ovih tri dana pocelo da me boli malo u preponima ali mala bol samo kad nastapim na nogu .Dli ovo je normalna stavar ili nesto nije uredu imao sam Asepticna Idiopatska nekroza .fala puno0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Jan 24, 2015 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 24, 2015 9:36 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima na forumu! Kao prvo da poželim svima puno zdravlja, a za ostalo ćemo lako!

Imam 24 godine, pre odprilike 4 godine sam doživeo tešku saobraćajnu nesreću ( pad sa motora ).Između ostalog imao sam višestruke prelome nogu ( kuk, obe potkolenice, obe butne kosti, dva otvorena preloma... ) Ležao sam dugo u bolnici, više operacija nogu, banja, centar za rehabilitaciju Sokobanjska i još puno drugih ustanova. Međutim, pored svih vežbi i svega toga meni je koleno ostalo ukočeno na nekih 30-40 stepeni, što je složičete se sa mnom premalo za neki normalan hod i neko normalno funkcionisanje. Išao sam na preglede kod lekara na Banjici koji je "hteo" i treba da me operiše ali zbog mog zdravstvenog stanja i nekih drugih problema nije moglo doći do operacije. Sada je sve to rešeno i ja trebam da zakažem operaciju, ali bih voleo da čujem nečije mišljenje ovde na forumu i da li je neko imao slično iskustva!? Dakle, problem mi je koleno ( PLATO TIBIJE ) koje je ukočeno, doktor mi savetuje ugradnju ligamentoplastike i atroskopije pošto jedan (REDRESMAN) kolena nije uspeo. Unapred hvala i molim za odgovor! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Feb 21, 2015 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2014 10:16 pm
Postovi: 4
Za bolesti kojima se ne zna uzrok svi lekovi prave štetu.
Na primer - organizam se bori protiv oboljenja na najbolji mogući način.
Visok pritisak je jedan vid te borbe. Organizam stvara visok pritisak zato što je to deo odbrane organizma protiv nekog uzročnika.
Ako ne znamo uzrok visokog pritiska, a snižavamo ga prisilno lekovima - onda sprečavamo
organizam da se bori onako kako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ruptura velikog tuberkuluma - pomoc
PostPoslato: Ned Feb 22, 2015 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2015 11:49 am
Postovi: 2
Pozdrav,

Pre nedelju dana na skijanju sam nakon sudara pao na opruzenu desnu ruku. Cuo sam krckanje. Prvih pola sata sam uz bol mogao da podizem ruku u svim pravcima. Kada se ruka ohladila, podizanje (abdukcija) ruke bila je pracena ekstemno jakim bolom-prakticno nepokretna u tom pravcu, a tesko pokretna u drugim pravcima jer sam ocigledno kojesta istegao. Imao sam vrlo blagi otok ramena.
U naredna dva-tri dana sam mogao ruku bolje da koristim, ali bez odizanja od tela.

Zadnjih dana, po savetu ortopeda drzim ruku u povezu i ne koristim je, ali mi se cini da se bol pri pokretima dodatno smanjio.
Preko dana bola uglavnom nema, a nocu zna biti prilicno jak u regionu velikog tuberkuluma.

Na MR snimku, dva dana nakon povrede nalaz je bio sledeci:

Linearna hipointenzna zona u visini veliko tuberkuluma desnog humerusa pracena prekidom kontinuiteta korteksa, u istoj zoni medula izmenjenog MR signala, niskintenzna u T sekvenci i povisenog SI u TA i T2FS
Nehomogen intenzitet signala medule glenoidnog kavuma.
Prednje-gornji do gl. labruma se ne diferencija jasno
U visini pripoja tetive m. supaspinatus edematonza, raslojena, nehomogeno povisenog SI,
Edem pravcem pruzanja tetive duge glave m. bicepsa, u visini pripija raslojena, voluminozna i talasaste konture.
Edem subskapularnog i deltoidnog misica.
Korakohumeralni ligament morfoloski nedovoljno jasno decinisan, talasaste konture, pivisenog SI.
Slobodna tecnost u prostoru HS artikulacije. Tecna kolekcija obliterise korakoidnu bursu.
Artroticne promene akromioklavikularnog zgloba.

Slika

E, sad. Bio sam kod ortopeda koji mi je predlozio artroskopsku operaciju u privatnoj klinici (bolje da ne pisem koliko kosta). Navodno zbog ostecenja tetive.

Vec sam bio prihvatio, kada sam u konsultacijama sa drugim ortopedima shvatio da, ako je uopste potrebna, tu operaciju uvek mogu da uradim kasnije.

Uradio sam i rentgen koji je potvrdio frakturu velikog tuberkuluma (avulzionu, receno mi je), mada se na tom snimku jedva vidi.

Slika

Ono sto me zbunjuje je sto jedan ortoped misli da je ce biti potrebna operacija radi tetive, a drugi smatra da je u pitanju samo fraktura.

U dogovoru sa oba ortopeda sam odlucio da mirujem 3 nedelje, pa onda da vidimo (mada mi bas nije jasno kako). Da li sam dobro odlucio?

Hvala, i izvinjavam se na dugom tekstu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Feb 23, 2015 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Два ортопеда нису довољна. Један хоће паре а други је реалан или први зна а други је лакомислен.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Feb 23, 2015 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2015 11:49 am
Postovi: 2
Mislim da si pogodio sustinu moje dileme :)


aaaca je napisao:
Два ортопеда нису довољна. Један хоће паре а други је реалан или први зна а други је лакомислен.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Feb 23, 2015 3:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам како то иде. Сазнај какве везе са приватном клиником има лекар који је предложио операцију па ћеш знати.

У међувремену треба да по цео дан носиш што јачи магнет што ближе повреди. Он ће многоструко убрзати зарастање повреде. Понешто о томе сам писао на мом сајту www .aca .rs.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Mar 03, 2015 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2015 4:01 pm
Postovi: 1
dr Mladen je napisao:
Pozdrav svim članovima foruma. Obzirom na veliki proj postova na ovom forumu i nedoumica koji ljudi imaju u vezi zdravstvenih problema rešio sam da pokrenem ovu temu u smislu medicinske edukacije i davanja saveta u vezi ortopedije tj. povreda i oboljenja koštano zglobnog sistema.

dr Mladen Damnjanović

Postovani Dr Mladene,
2007 sam prvi put imala problem sa kolenom - izuzetan ostar bol pri cucnju, kao da je ekser zaboden sa unutrasnje strane kolena - RG snimak nije pokazao degenerativne promene, UZ upalu vezivnih tkiva. Tad reseno fizikalnom terapijom - struje (dio dinamic i sl.)+uz. Od tada se ponavlja na svake dve godine- terapije uglavnom isto deluju. Sada sam u stadijumu da me boli i u mirnom stanju (pruzena noga), pri hodu, a varijanta savijanja kolena ili prekrstene noge, cucanj - misaona imenica! Osecaj je kao da je koleno oteceno + probadajuci bolovi. Sta mi je prvi korak - odlazak na UZ ili ipak rendgen? Ortoped ili fizijatar?
U nadi da cete brzo odgovoriti, srdacan pozdrav. Zorana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Mar 31, 2015 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2015 11:28 am
Postovi: 4
Treba mi pomoc, naime u januaru ove godine pao sam sa visine i povredio nogu tj slomio. U izvestaju pise liksacija skocnog zgloba sa prelomom fibularnog maleola tj celo stopalo se okrenulo za 90 stepeni nalevo. Pre 3 nedelje sam skinuo gips, za vreme noselja gipsa nije bilo problema osim sto je doktor kad je stavljao prvi gips zavoj ispod stegao previse pa se posle deset dana pojavio jak otok i modrost na prstima to je proslo kad su gips podesili opet. Nakon skidanja gipsa bilo je tesko alo noga se vraca na svoje polako, nosio sam gips od 8 januara do 11 marta sa 3 kontrole i 3 snimanja stime da su dva snimanja bila taj dan kad sam slomio i jos jedno samo kontrolno snimanje. Kad sam skinuo gips sve sto je doktor rekao je da 3 nedelje ne stajem na nogu a za to vreme da vezbam zglob tj pomeram gore dole, nista fizikalna terapija i rehabilitacija ni kontrola sledeca nista. Tri nedelje je proslo polako sam stajao na nogu pravio 10-20 koraka dnevno bez staka sa sto manje tezine na tu nogu, bol je jak, ja imam oko 70 kila tako da nije neka velika tezina, juce mi je noga otekla a u zadnje 2 nedelje unutrasnja strana zgloba je modra, znam da ce svi reci idi kod lekara ali verujtemi uzlaud je jer bolnica u Zr je u rasulu nista ne bi pomogli. Posto mi lekar nije rekao kako da sam sve uradim treba mi pomoc i savti kako da se lecim sam jer sam i zivim pa je sve malo teze, i dalje radim te vezbe kao i vezbe sa flasom ali bojim se ako nesto ne budem radio kako treba da u napraviti samo jos gore, a zivim u selu kod zrenjanina a banja je u melencima tako da ne mogu da putujem tamo na rehabilitaciji. Nadam se da mi neko moze pomoci. Hvala

Read more: pitanja-odgovori/prelom-skocnog-zgloba-t58219.html#ixzz3VxLJ747I


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: