Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 11:34 pm
Postovi: 2
Poštovani,

Imam 25 godina i već duže vrijeme osjećam ortopedske tegobe lijevog koljena (unazad 8 godina bolovi se javljaju povremeno, a već tri mjeseca mi ne dozvoljavaju normalno hodanje-šepam i ne mogu da stojim ni hodam duže od 15 minuta).

Imam mišljenja četiri ortopeda, dva fizijatra, labaratorijske nalaze (nemam reumu, ali imam povišene leukocite), RTG i MRI koljena.

Mišljenja ortopeda su: tegobe zbog ravnog stopala; previše pokretna patela; vodena cista vidljiva na ultrazvuku (2,5cm).

Preporučene su mi tablete Geladrink, vitamini, antibiotici zbog moguće infekcije, Nalgesin za bolove i fizikalne vježbe, Nakon tri serije fizikalnih vježbi po 10 (ukupno 30), ultrazvuk je pokazao da se vodena cista povukla, ali bolovi su sve veći.

Nalaz MRI je:
1. Prisutna degeneracija zadnjeg roga medijalnog meniskusa, bez rupture.
2. Laterni meniskus intaktan.
3. Ligamentirani aparat bez oštećenja
4. Stanje nakon tranzitorne patelarne luksacije; hondromalacija patele gradus I/II

Terapija: redovne fizikalne vježbe, vježbe jačanja gornjeg mišića (koji je trenutno koža, a ne mišić), nošenje uložaka sa supinacionim povišenjem i mtz jastučićem, B-flex tablete (USA), mirovanje, jačanje imuniteta.

Poštujem terapiju, svako mišljenje doktora sam shvatila ozbiljno, a pitanje za vas je: Zašto bol ne prestaje? Da li postoji neka operacija kojom bi ublažila bolove? Vježbe također ne pomažu (izrazita hipotonija i hipotrofija kvadricepsa).

Bila bih Vam zahvalna za savjet.

Lijepi pozdrav[/quote]
Magnetna rezonanca pokazuje da imate degenerativno izmenjen zadnji rog meniskusa i verovatno je to uzrok bola, zato što je primećena cista koja je gotovo uvek povezana sa oštećenjem meniskusa. U dijagnozi stoji da ste imali iščašenu patelu( čašicu) tako da i nestabilnost čašice može biti uzrok bola. Vi zbog dugog trajanja tegoba jeste kandidat za proceduru koja se zove artroskopija, toje minimalno invazivna operacija gde se na 2 reza od 5mm ulazi kamerom u koleno koje se detlajno pregleda , a zatim se posebnim instrumentima popravlja oštećenje ili ako je veliko deo meniskusa se odstrani.
Pozdrav.[/quote]

Hvala Vam mnogo na odgovoru. Drago mi je znati da postoji mogućnost, ukoliko se bol nastavi, da riješim problem.
Imam još samo jedno pitanje, vezano za patelu, a ne meniskus. Da li se iščašena patela može "namjestiti" isključivo pravilnim vježbama? Ona me trenutno najviše brine.

Unaprijed hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 2:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 2:14 am
Postovi: 4
Postovanje

Pre 2 godine mi se javio problem ostrog bola u gornjem delu trapezijusa, kao i povecan tonus vratnih i ledjnih misica. U to vreme sam se bavio fizickim aktivnostima (doduse ne tako zdravim) u teretani, podizanje opterecenja, vezbe snage i sl. Kada se bol pojavio napravio sam pauzu sa treninzima i nakon nekoliko dana taj bol je nestao, ali muskulatura je i dalje ostala napregnuta. Priznajem, mladost ludost, trudio sam se da izvucem maksimum tokom treninga kao i da nisam pravilno trenirao tj izostavljao sam zagrevanje pre, i istezanje posle treninga. Problem je u tome sto vec 2 godine ne mogu da opustim misice, javlja se i tup a povremeno i ostar bol u tim predelima, kao i to da mi se taj grc misica prosirio i na misice ruku tako da kada postavim ruke u malo istegnut polozaj svaki misic me pece koliko je zategnut. Uz to je prisutan i stres, visegodisnji, te sam dobio terapiju psihijatra, Ksalol, pola tablete 0.25mg dnevno. Vec mesec dana sam na toj terapiji i ne vidim nikakva poboljsanja u vidu opustanja misica (posto jelte ksalol ima i miorelaksirajuce dejstvo). Usput sam odlazio i kod cenjenog ortopeda dr Duska Spasovskog koji mi je rekao da mi nije nista sem sto mi je povecan tonus misica i da treba da se istezem svaki dan i po mogucstvu da idem na neku od manuelnih terapija. Pokusao sam i sa istezanjem, mesec dana svaki dan kako mi je on rekao, drzati u istegnutom polozaju 30 sekundi pa onda jos vise istegnuti, ali nisam video boljitak. Jedino sto mi je pomoglo (privremeno) je tretman kiroprakticara, posle kojeg sam imao pun pokret vrata, mnogo manje spazma i bio mnogo opusteniji. Pored vec pomenutih simptoma pojavili su mi se i simptomi u vidu osecanja nekog neodredjenog "pritiska" u vratu, kao i redovnog kvrckanja vrata pri malo slozenijem pokretu glave, takodje i povremeni pritisak i pulsiranje u ocima. Obisao sam i neuro-oftamologa, koji mi je rekao da je sve u redu i da je to "pulsiranje" u ocima "verovatno zbog tenzija u vratu". Ponovo sam posetio dr Duska koji mi je rekao, saznavsi za nove simptome, da posetim neurologa. Ja vise ne znam kod kog specijaliste da odem, kome da se obratim i ko moze resiti moj problem, te vas molim za savet i strucno misljenje.

Srdacan pozdrav i hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
aleksa20.07 ма какви специјалисти, држи се ти свог киропрактичара. Ту осим њега помаже масажа и никако истезање већ напротив грчење али до бола. Погледај вежбу коју сам описао на мом сајту www. aca. rs у Савети, Здравље под Рамена-рачунари. Верујем да би ти користило и оно што сам написао под Кичма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 2:14 am
Postovi: 4
Pokusavao sam i sa terapeutskim vezbama i kad posle nedelju dana ne vidim boljitak vec samo dodatnu upalu misica odustanem od vezbanja, mozda je i to jedan od razloga zasto i dalje imam ove probleme... Pokusacu opet sa vezbama i potrudicu se da izdvojim vreme i novac na neku aktivnost tipa plivanje jedno 2 puta nedeljno.

Otezavajuca okolnost je i ta sto dosta vremena provodim za kompjuterom, uceci i citajuci razne tekstove, na vasem sajtu sam video cime se bavite pa samo da spomenem da je meni hobi elektronika, za sada samo hobi, nadam se da ce biti i nesto vise :) U toku su pripreme za fakultet, ETF ili FTN u NS, pa i tu dodatno kocim ledja :)

Pozdrav i hvala na savetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 12:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Драги будући колега, знаш како је то у животу, као што уз сланину обавезно иде бели лук тако и уз дуготрајно седење иде релаксација мишића раменог појаса и леђа.

Има ли те у "Колосеуму"?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 2:14 am
Postovi: 4
Ne znam sta je "Koloseum" tj ne znam na sta mislite :) Ako je nesto iz NS ne znam jer sam iz BG-a :) poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 12:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е па и ја сам из Београда али повремено одлазим у Колосеум у Новоме Саду. То је једна одлична пицерија где осим пица има и одличног роштиља и тако то.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 2:14 am
Postovi: 4
Ako zavrsim na FTN imacu u vidu Koloseum :)
Ima li vas na ES forumu kojim slucajem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Dec 29, 2014 2:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Има.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 10, 2015 4:57 pm
Postovi: 2
Postovani, imam jedno pitanje. Naime, moja baba ima 67 godina ii pre nekih godinu dana poceo je da se javlja bol u gornjem delu kicme, kao i u vratnom delu iste, ali se bol pruza kroz rame i u levu ruku, s tim da je rame ne boli toliko, ali gornji deo ledja, vrat i ruka je bole istim intenzitetom, toliko da cesto ne moze da zaspi. Pokreti joj nisu ograniceni, bol nekada i prestane kada legne i uspe da fiksira tu ruku nekako, ali cim ustane i sedne, ponovo ista prica. Da li mozda znate o cemu je otprilike rec i ima li tome leka? Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 10:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лоша циркулација, укљештење, пропадање хрскавице, упала лигамената.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Jan 11, 2015 6:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 6:32 am
Postovi: 1
Pozdrav. Vec duze vreme imam bolove u vratnim prsljanima. A skoro su poceli bolovi i u kicmenim.. Nekoliko puta sam bila kod fizioterapeuta i jedino sto mi kazu da mazem neke gelove, koji ni malo nisu od pomoci. Osecam da su bolovi sve ozbiljniji, i gotovo nikada ne prestaju. Od kad sam dobila te bolove moj zivot se promenio. Nemam vise volju ni za cim, jer samo osecam bol i strah. Pocele su ceste glavobolje kao i vrtoglavice i propadanje pri hodanju. Prsljen koji spaja glavu i vrat , kada opipam pod prstima se oseca budza koja mi se cini da je sve veca, i najvise me boli u tom delu. Srce mi cesto ubrzano radi i otkucaji u stanju mirovanja budu i do 120 u minutu. Ne znam vise kome da se obratim, ali mislim da mi je potrebno nesto vise od mazanja gelova koji ne pomazu. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Jan 11, 2015 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:34 pm
Postovi: 1
Poštovanje!
Imam 38 godina, dijagnoza mi je Gonarthrosis gravis dex. St. pos platicam LCA et
meniscectomiam genus dex.
Oštećena mi je hrskavica, pa Vas pitam za mišljenje, da li je bolja opcija Orthokin terapija ili PRP metoda?
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Jan 11, 2015 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 11:36 pm
Postovi: 3
Pozdrav. Imam 20 god, imam povredu ac zgloba, pokidani su samo ac ligamenti. Idem u teretanu, dobio sam savet da ojacam ramena da ne bi bilo skljocanja i preskakanja. Nemam bolova. Ali kada pokusam sklekove da radim ili bench, ili bilo koju vezbu za grudi cuje se jako hrskanje i skljocanje u ramenu. Da li imate neki savet sta da radim? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Jan 12, 2015 10:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
kristina123 je napisao:
Pozdrav. Vec duze vreme imam bolove u vratnim prsljanima. A skoro su poceli bolovi i u kicmenim.. Nekoliko puta sam bila kod fizioterapeuta i jedino sto mi kazu da mazem neke gelove, koji ni malo nisu od pomoci. Osecam da su bolovi sve ozbiljniji, i gotovo nikada ne prestaju. Od kad sam dobila te bolove moj zivot se promenio. Nemam vise volju ni za cim, jer samo osecam bol i strah. Pocele su ceste glavobolje kao i vrtoglavice i propadanje pri hodanju. Prsljen koji spaja glavu i vrat , kada opipam pod prstima se oseca budza koja mi se cini da je sve veca, i najvise me boli u tom delu. Srce mi cesto ubrzano radi i otkucaji u stanju mirovanja budu i do 120 u minutu. Ne znam vise kome da se obratim, ali mislim da mi je potrebno nesto vise od mazanja gelova koji ne pomazu. :cry:

Треба да нађете доброг физиотерапеута или масера који ће да вам опусти све леђне мишиће а нарочито оне који се налазе уз кичму и око врата. Треба да имате на уму да је потребно ићи бар један пут недељно на масажу ако желите озбиљније ефекте.

Препоручио бих вам истезање кичме уз помоћ Истекија и коришћење магнета. Магнети су изузетно добри за регенерацију ткива али морате сами да се снађете како да их причврстите за одговарајући део тела јер нема квалитетних готових производа.

Повећајте количину чисте воде коју свакодневно уносите у организам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Poslednji put menjao aaaca dana Pon Jan 12, 2015 10:49 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: