Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Slika

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 9:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Citiraj:
Pozdrav i srecno svima sa izborima lekara.


Vrlo pametno receno jer ce sreca stvarno biti potrebna svima koji biraju "svoje" lekare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parcijalna ruptura gastroknemijusa:(
PostPoslato: Ned Mar 23, 2014 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:04 pm
Postovi: 1
Prilikom setnje cula sam u listu da je nesto puklo i osetila sam kao da se nesto cepa, nakon toga toplota mi se rasirila kroz ceo list i osetila sam mogo jak bol. Otisla sam kod lekara i rekao mi je da su verovatno popucala vlakna misica i da bi trebalo da uradim UZ. Na izvestaju je napisana dijagnoza Ruptura musculi gastrocnemii caput mediale partialis l. dex.
Prepisan mi je fiksacioni zavoj, hladne obloge, Lioton gel, elevacija noge, Dexomen tbl za bolove, hod sa stakama bez oslonca na nogu, Cardiopirin 100mg, mirovanje a ako bas moram da se krecem (posto imam troje male dece) da koristim ulozak za pete.

Da li neko moze iz ovoga da mi da neke prognoze sta ce biti dalje posto doktor nista nije hteo da mi kaze.

Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parcijalna ruptura gastroknemijusa:(
PostPoslato: Ned Mar 23, 2014 10:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
@Jelena G

Zarastanje mišića traje oko 21 dan i na mestu rupture nastaje ožiljak tj vezivno tkivo koje je manje elastično nego mišićno. Nakon toga sledi skvrčavanje ožiljnog tkiva i to traje nekoliko meseci. Mišić i vezivno tkivo imaju tendenciju da se skrate što će Vam smanjiti obim pokreta u skočnom zglobu. U tom periodu (posle srastanja mišića) će Vam biti potrebna fizikalna terapija što podrazumeva vežbe, istezanje i manuelnu terapiju kao i neke fizikalne agense (struje, magnet, ultrazvuk).

Koliko će vremena biti potrebno da povratite normalnu amplitudu pokreta zavisi od težine povrede i količine ožiljnog tkiva koje se stvori. Obično je potrebno onoliko vremena koliko je bilo mirovanje (imobilizacija).

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parcijalna ruptura gastroknemijusa:(
PostPoslato: Sub Avg 02, 2014 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 12:46 pm
Postovi: 1
Postovani lekari i svi prisutni,molio bih za pomoc.
Od 2011 se patim sa desnom nogom.na fudbalu sam imao delimicnu rupturu Soleusa/gastroknemijusa,ALI ne dijagnostikovanu od strane nasih "strucnih" lekara. 27 dana ispitivanja u Klinickom centru i pogresne dijagnoze,da bi tek posle 27 dana skontali rupturu i razlog nemogucnosti mog hoda! Posle toga kratka fizikalna terapija, i jos god dana sam imao bolove i osecaj slabosti. 2013 u inostransvu sam imao Istegnuce zadnje loze prilikom rada(ne znam kako) i imao dijagnozu "istegnuce misica,nakon 7 dana bilo je sve ok. sada 2014 od marta imam stalne grcevei Bol u zadnjoj lozi pri normalnom kretanju,i tako jake grceve da nmg da hodam,stalno mi se i lako i brzo istegli taj misic zadnje loze. lekari kazu:uzmi brufen i miruj,a meni posle par dana ponovo bolovi i grc. Moja pretpostavka je da:list nema 100% funkciju i da loza preuzima funkciju pa se opterecuje.Lekari su katastrofa,pojma nemaju,zdravstvo u haosu,neljubaznost,drskost,primitivizam, ne moze se doci na red na ultrazvuk i Magnet,nego sve mora privatno.moj Beograde,moja Srbijo i treba da propadnemo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: