Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 2:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Za Ana 73: Bolovi u listu najvise odgovaraju nekom oboljenju krvnih sudova potkolenica ili ostecenju korena nerva koji izlazi iz kicme pa se broj projektuje u predelu lista. Degeneratibvno oboljenje kolena ce vrlo retko dati bolove u listu, osim ako je ostecenje ozbiljno, pa se misici dodatno naprezu da bi koleno bilo stabilno.
Za ispitivanje krvnih sudova dolazi u obzir pregled vaskularnog hirurga, za problem sa kicmom dolaze u obzir neurolog, neurohirurg, fizijatar ili ortoped, a za problem sa kolenom ortoped ili fizijatar. Dopunska ispitivanja (laboratorija, ultrazvuk, rentgen itd.) ce joj lekar odrediti posle pregleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 19, 2009 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 09, 2007 10:20 pm
Postovi: 32
Ja sam na nekoliko tema o osteoporozi napisao pozitvno iskustvo moje majke (bar za prve dve godine) sa Alendronatom i Ideosom u kombinaciji, naći ćete to prostom pretragom, ne znam kako nisam primetio i ovu temu. Možda su i moderatori izbrisali zbog tog višestrukog postiranja?

Sada se govori o pozitivnom učinku vitamina K2 u vezi sa ugrađivanjem kalcijuma u kosti, pa čak i o njegovoj zaštitnoj ulozi u prevenciji arteroskleroze (nagomilavanje kalcijuma u zidovima krvnih sudova) i peska/kamena u bubregu, što može biti i neželjeni efekat klasične terapije osteoporoze (dodatak kalcijuma) - kažu da vitamin D3 samo olakšava apsorpciju kalcijuma, a ne (ili ne značajno) ugrađivanje Ca u kosti... Ako je ovo s K2 tačno, s obzirom da se on normalno proizvodi u crevu (proizvode ga bakterije u crevu), možda bi ovo bilo posebno značajno za osobu koja je pomenula da ima hronični kolitis... Ne znam da li je ovo nova izmišljotina farmaceutske industrije ili je tačno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 10:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Po preliminarnim istrazivanjima, efekti su dobri, ali su kod nas jos uvek u toku klinicka ispitivanja pre nego sto preparat bude registrovan i pusten u promet za lecenje osteoporoze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 09, 2007 10:20 pm
Postovi: 32
Hvala! Pojavio se Osteo K2 u prodaji, videh reklamu, a i pre neki dan u apoteci, ne znam da li su to baš njega testirali...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 10:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sad je u fazi ispitivanja lek koji sprecava delovanje enzima koji razlaze vitamin K. Za ovaj OsteoK2 nisam cuo, moracu da proverim. Proverite samo da li ga prodaju kao lek, ili kao dodatak ishrani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 09, 2007 10:20 pm
Postovi: 32
Verovatno ne kao lek, jer su ga reklamirali u novinama, a reklamiranje lekova je valjda zabranjeno. Sastav mu je Ca+D3+K2, rekao bih da nema osnova da se tretira kao lek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osteoporoza
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 12:13 am
Postovi: 14
Lokacija: BG
Hvala svima na odgovorima!

_________________
http://www.blablateam.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osteoporoza
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 16, 2010 3:15 pm
Postovi: 1
Zdravo svima,prvi put sam u prilici da nekome postavim pitanja u vezi osteoporoze i sta mi je ciniti. U 38.GOD.uradjena mi je histerektomija,sada imam 48,moja dr.do sada nije dala da uradim vise od analize krvi.u menopauzi sam 10 god.nisam koristila hormonsku terapiju,po savetu moje doktorke.Jako se lose osecam,bole me kukovi,kicma,promene raspolozenja i valunzi su jos uvek prisutni,mislim da moja doktorka uopste nije ozbiljno shvatila moje stanje,koje analize treba da uradim da bih znala kakvo je moje zdravstveno stanje.Napominjem da sam za ovih 10god. samo nekoliko puta uradila ultra zvuk dojki i to sama a ne po savetu dr.Unapred zahvalna svima koji imaju neki savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osteoporoza
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 09, 2007 10:20 pm
Postovi: 32
Najmanje što možete da učinite je da odete na osteodenzitometrijsko snimanje. Neka neko kompetentniji kaže gde je najbolje otići, znam da neki aparati mere gustinu kostiju na petama, drugi na pršljenovima, kukovima... U principu, rezultati bi trebalo da su slični na različitim delovima tela, ali kod moje majke, npr., rezultati na kukovima bili su odlični, ali na pršljenovima je bila osteopenija na granici sa osteporozom...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osteoporoza
PostPoslato: Pon Apr 21, 2014 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 11:02 am
Postovi: 6
Imam 33 godine i osteogenesis imperfecta.

Usled bolova koje sam imao u desnoj butini ispod kuka krenuo sam na lečenje, posle sumnji na lumbo-ishialgiu i slične lumbalne sindrome, konstatovana mi je osteoporoza. Na kuku još u fazi osteopenije, na kičmi u fazi osteoporoze (-3,0) sa kompresivnom frakturom tri pršljena.

Preporučeno mi je da uzimam Fosamax. Kalcijum u krvi mi je 2,43 (ref vrednosti su 2,10-2,55)

Ortopedi su još u dilemi da li da me imobilišu miderom jer se plaše da bi mogao dovesti do atrofije leđnih mišića.

Da li mislite da je Fosamax adekvatna medikamentozna terapija?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: