Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 21, 2012 7:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
kad me stave u sobi sa nekim babama koje hrcu ima da izludim!!!

U Ribarskoj banji su koliko toliko vodili ra;una da zajedno smeste pacijente sličnih godina i pokretljivosti.
Ako zamoliš možda ti daju mešovitu sobu. :) Onda nema dosade.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 21, 2012 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
pa ne znam kako ce oba ...hmm ja se mucim i sa ovim jednim,i to mi puno !znate sta mi rece jedna zena u banji koja je vec otisla pre dva dana ,kaze ona da samo oni imaju pravo na bazen ko ima potvrdu od ginekologa da je sve u redu !!! ne mogu da verujem,to sad prvi put cujem,a videcu vec u utorak kad se ja tamo pojavim,a ne ide mi se uopste ,kad me stave u sobi sa nekim babama koje hrcu ima da izludim!!!


U Ribarskoj ne treba potvrda jer kažu da im je voda takva da ne može da dođe do infekcije ali sam čula da se traži za neke druge banje (bunile se neke žene). Pa ajde sada ti lepo na sve četiri kod ginekologa pa neka biraju koji ćeš par nogu da raširiš :evil: :wink: . Ma, i šta te briga: oporavićeš se ti i bez bazena a upotreba bazena nikako ne može da bude garant brzog i uspešnog oporavka.

Sa cimerkama nisam imala problema a bilo ih je raznih godišta i sve dosta starije od mene. To je samo 4 nedelje, preživećeš ma kakve da su. (što su veće veštice, to će ti biti bolje: više ćeš da šetaš :wink: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 21, 2012 9:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
to sigurno,ako su vestice bicu vise napolju nego unutra,a sta me briga ,kao sto rece proci ce vec te 4 nedelje.vama zelim sve najbolje ,pa se cujemo kad se vratim :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 22, 2012 2:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
to sigurno,ako su vestice bicu vise napolju nego unutra,a sta me briga ,kao sto rece proci ce vec te 4 nedelje.vama zelim sve najbolje ,pa se cujemo kad se vratim :) :)


Lep provod želim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jun 12, 2012 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
Drustvance cao,
vratih se posle cetri nedelje iz bolnice. Nedelju ipo sam cekala, a ostatak lecila. Sve je bilo ok, sto se tice operacije. Rez mi je malo duzi jer sam buca. Ali rana posle 18 dana je zarasla. Imam samo jednu tackicu gde izlazi jos malo limfa. Savetovano tusiranje. Do 35 og dana cu dobijati inekcije u stomak.Sto se tice brzine oporavka, secam se Remi, da ti i nisi ustajala do polaska kuci. Moj moto je uradi ono sto zelis kada ti um i snaga kazu da mozes. Tako da nisam po bolnici ni puno setala. Iako sam kuci stigla sva iscrpljena, jer mi je pritisak pao, 11o sa 60, kao od sale sam presla mojih 17 stepenika do spavace sobe. Muz je isao zamnom.Ipak sve je samo u tehnici.Kada on nije tu, ja ostajem za svaki slucaj vezana za gornji sprat. Za sada. Sto se tice banje, terapeuti su nas savetovali po nalogu lekara, da se prijavimo pred kraj roka, jer se sada banja dobija za 10 dana, a ljudi jos na inekcijama, i jos uvek slabi. Receno nam je da je treci mesec od operacije najpogodniji za jacanje misica i sticanje oslonca na operisanu nogu. Zavoj i carapa po misljenju medicinara u bolnici nije neophodna,kazu bolje da samo procirkulise, ali nam je preporuceno da setamo ili da lezimo, sto manje sedenja, a posle 6 uvece podici stopalo na jastuk i odmarati. Inace, savetovana je mast hep...... za vene i to da se maze list. Da li si imala iskustva sa tim Remi? Rekli su da noga i do 2 godine moze da se naduva. Sto se tice psihe, kazem sebi, sto si uradila, uradila si.U principu, shvatila sam da nisam vise ona brza i okretna buca, jest mi neka tuga sto za sada imam ogranicene pokrete, ali tuga je, pa kazem sebi polako, idemo napred.. Neke mrvice na podu ne mogu da ti idu na nerve. Eto, to je moje neko iskustvo. Remi, kako si ti sa kondicijom bila kada si dosla kuci? Vidim da me bole sada i ruke od staka. Ne pretrzem se sa setnjom, ali svaki dan jedan krug vise setnje po spratu.
Sve vas pozdravljam
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jun 12, 2012 11:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
ducabuca je napisao:
Drustvance cao,
vratih se posle cetri nedelje iz bolnice. Nedelju ipo sam cekala, a ostatak lecila. Sve je bilo ok, sto se tice operacije. Rez mi je malo duzi jer sam buca. Ali rana posle 18 dana je zarasla. Imam samo jednu tackicu gde izlazi jos malo limfa. Savetovano tusiranje. Do 35 og dana cu dobijati inekcije u stomak.Sto se tice brzine oporavka, secam se Remi, da ti i nisi ustajala do polaska kuci. Moj moto je uradi ono sto zelis kada ti um i snaga kazu da mozes. Tako da nisam po bolnici ni puno setala. Iako sam kuci stigla sva iscrpljena, jer mi je pritisak pao, 11o sa 60, kao od sale sam presla mojih 17 stepenika do spavace sobe. Muz je isao zamnom.Ipak sve je samo u tehnici.Kada on nije tu, ja ostajem za svaki slucaj vezana za gornji sprat. Za sada. Sto se tice banje, terapeuti su nas savetovali po nalogu lekara, da se prijavimo pred kraj roka, jer se sada banja dobija za 10 dana, a ljudi jos na inekcijama, i jos uvek slabi. Receno nam je da je treci mesec od operacije najpogodniji za jacanje misica i sticanje oslonca na operisanu nogu. Zavoj i carapa po misljenju medicinara u bolnici nije neophodna,kazu bolje da samo procirkulise, ali nam je preporuceno da setamo ili da lezimo, sto manje sedenja, a posle 6 uvece podici stopalo na jastuk i odmarati. Inace, savetovana je mast hep...... za vene i to da se maze list. Da li si imala iskustva sa tim Remi? Rekli su da noga i do 2 godine moze da se naduva. Sto se tice psihe, kazem sebi, sto si uradila, uradila si.U principu, shvatila sam da nisam vise ona brza i okretna buca, jest mi neka tuga sto za sada imam ogranicene pokrete, ali tuga je, pa kazem sebi polako, idemo napred.. Neke mrvice na podu ne mogu da ti idu na nerve. Eto, to je moje neko iskustvo. Remi, kako si ti sa kondicijom bila kada si dosla kuci? Vidim da me bole sada i ruke od staka. Ne pretrzem se sa setnjom, ali svaki dan jedan krug vise setnje po spratu.
Sve vas pozdravljam
:lol:


Ih, izgleda da sam ja jedina išla na operaciju (operacije) sa katastrofalnim pokretima i mišićima na dobrom putu odumiranja (šta će jadni: nisu imali uslova da se razviju) :( .
Prva tri meseca sam se uglavnom družila sa krevetom: Sa stepeništem (iako ima manje od 10 stepenika) nisam bila na ti, u kući previše nameštaja i raznoraznih prepreka između (kockice, lopte, autići i sl.)... U prevodu: kondicija nije bila nikakva. Hodanje mi godinama unazad nije bilo jača strana.
Hepatrobin/hepalpam (prvi je jači) sam koristila povremeno kada bi noge baš otekle a otiču još uvek (ovo baš i nema veze sa operacijama). Može bilo koja mast/gel za vene/cirkulaciju.
Za podatak da posle 6h treba odmarati nisam znala. Ja sticajem okolnosti, sedam za komp tek u večernjim satima.

Bićeš ti ponovo okretna, prvih 3-6 meseci je prilagođavanje a posle je već pesma.

Pozdrav i brz oporavak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 11:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
:( Remi, juce sam pokusala uz pomoc muza da sidjem dole, i to sam jedva odradila. Posto mi dole namestaj nije bas najudobniji, brzo sam se vratila na sprat. Bilo je lelujanja. Za mene, penjanje je mnogo lakse. Ne verujem da cu uskoro sici dole.
Ne znam kako je sa ostalima, ali ja imam osecaj da jos uvek nemam dovoljno snage za neku duzu setnju. pa makar to i bilo po sobi. Secam se, da sam se posle operacije pre x godina skoro mesec dana osecala ovako. Tada sam bia pokretna, ali zapamtila sam znojavo celo posle penjana uz neke stepenice. Valjda ce sve biti dobro.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
dobar dan svima! dacabuco pokusaj kod silaza da ti uvek ista noga bude prva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
:( Annn, rekli su mi da pri silasku idu prvo stake, bolesna noga pa zdrava, da li ja to nesto gresim? A i ne razumem te kako uvek ista noga, molim te malo mi pojasni?
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jun 14, 2012 7:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
da dobro su ti rekli! uvek sa stepenika silazis sa istom nogom! znaci ne kao kod zdravih oni sa stepenica silaze sa obe noge!znaci jedan stepenik leva pa sledeci desna! a mi operisani svaki stepenik ili sa levom ili sa desnom zavisi koja je operisana! pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jun 19, 2012 12:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
cao drustvo
evo vratila sam se iz banje,puna dobrih utisaka,vredelo je ! svaki dan vezbe ,terapijski bazen,veliki bazen po sat i po,zaista sam ko nova ,skoro..samo imam problem sa doktorima izgleda,onaj d r koji me je primio kad me izmerio rekao je da su mi noge u cm iste ,ali da mi karlica ne stoji isto,u medjuvremenu se taj dr razboleo ,pa mi je druga dr pisala otpusnu,ona me je izmerila samo od pupka do pete i kad mi je rekla 3 cm duza noga doslo mi da placem,nekako sam se nadala da cu moci samo silikonskim uloskom resiti problem,a ulozak ima samo do 2cm.e sad pitanje je dal ce to jos da ulegne ? ovih dana zakazucu kod mog ortopeda,pa ima da me izmeri uzduz i popreko.pa cu valjda onda njemu verovati kad kaze koliko je duza.sad se normalno tusiram u kadi,normalno obavljam aktivnosti hehe,znate koje...
inace drustvo u banji je bilo extra skoro da mi se nije dolazilo kuci,a bazen ja licno mislim da mi je on najvise pomogao.za sad radim vezbe i kuci,nadam se da cu istrajati u njima.a jel normalno da me prepone jos bole kad vezbam?
puno vas pozdravljam sve :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Jun 23, 2012 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
Cao Sladjo,
bas mi je drago sto dolazis sa dobrim utiscima iz banje. Nisi napisala da li koristis stake, koliki ti je oslonac na operisanoj nozi? Ali, posto si taze operisana, a meni je sada mesec dana, molila bih te da mi pomognes. Da li si operisanu nogu vezivala onim zavojima? Da li ti je operisana noga nesto deblja? Ja imam utisak da mi je cela noga do skocnog zgloba za nijansu deblja. Imam i jedan problem. Ne mogu nikako da sedim na stolici sa jastucima. Imam utisak da mi je sve nisko i neudobno, osecam napon u preponi kada pruzim nogu. NE ZNAM DA SEDIM. Na krevetu mi je mnogo bolje. Tako sam se juce namucila u domu zdravlja gde sam slikala kuk. Na stolicu sam stavila jastuk, nogu sam izbacila, uvrnula sam se dok sam se spustala, u preponi napon, i ubrzo sam ustala i sve vreme sam se setkala. Na snimku se vidi sraf koji ide u karlicu, a kojim je pricvrscena ona polu lopta. Uporedjivala sam snimak sa Svladinim, i tamo nisam nigde videla sraf kod njega. Sta je pak sad to!!!!!
Molim te reci mi u cemu si vezbala? Moje noge ne podnose patike, pa ne bi ih ni kupovala. Nisam bas opremljena za treninge te mi pomozi, :roll: sta si ti ponela i sta je zadovoljavajuce za to?
Poz. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Jun 23, 2012 10:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
koristila sam podpazusne stake sve dpok nisam otisla u banju,ja sam jako brzo otisla jer to kod nas u b. topoli tako ide.a nije ni lose,kuci sam izbegavala da sedim uopste mi nije prijalo sedenje,odma su mi naticale noge,da koristili smo elastican zavoj,sve dok sam primala fraksiparin,ono dosadno bockanje,koje sam i u banji nastavila nekih cetiri dana.onda je dr tamo rekao da ne treba a ni nema se vremena zzbog terapija,jer ujutru terapijski bazen,pa struj magnet,pa kinezi vezbe,pa opet haufe isto u vodi noge ,onda sat vremena pauza i bazen,sa bazena smo dolazili oko pola tri ,i tad nije ni vredelo zavijati nogu viise,.mogu ja i bez staka,al posto mi je noga duza ,moj ortoped je izmerio i njemu jedino verujem ,2 cm ,nosim podlaktnu staku kad setam,jednu! ,po kuci ne jer me nervira ,a i u banji sam je sto puta zaboravljala,a prepone me jos bole ,cak odkako sam stigla kuci ponekad me boli i bas taj kuk.a neznam ulenjila sam se,tamo u banji sam vezbala bas bas puno,ovde jedva uradim seriju vezbi jednom.koju sam tamo naucila,ne setam kao tamo,pa mozda zato.al zene koje su prosle to sve kazu da treba vremena ,pokusavam biti strpljiiva ,sto preporucujem i tebi.pa srafove imamo svi sa bezcementnom,ja sam kupila knjigu zivot sa vestackim kukom.tamo je sve lepo napisano i naslikano.mada remi i vlada su to jos bolje pojasnili.i meni je noga naticala .a vecinom ne natice ,i to prodje,bitno je da nema onih bolova kao pre,jer to ne bi bio dobar znak.ja bih ti preporucila da pocnes da vezbas u krevetu,znaci dizanje nogu po deset puta obe,sa strane dizanje isto deset puta obe,sa savijenim kolenima isto.meni su te vezbe i te kako pomogle.bar ces se pripremiti za banju,jer tamo te ceka velika upala misica :)a u banji se vezba bos naravno.lezeci.papuce sam nosila samo,posle mi muz doneo patike jer je setati po parku i gradu ipak lakse,e sad neznam jel tebi noga duza il ne?meni je to problem a to tek sad pokusavam da sredim sa uloscima i obucarima:( nazalost.!oslonac mi je sto posto,i samo da su noge jednake ne bi mi bio problem...kazi mi kad ides u banju i koju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Jun 24, 2012 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
Cao,
sutra idem na mesecnu kontrolu. Terapeut u bolnici nam je rekao da predamo za banju krajem isteka mesec dana od izlaska iz bolnice, jer sada svi dobijaju banju u roku od 10 dana. Obzirom da nogu treba da stedimo 3 meseca, tj. tek u trecem mesecu da je jacamo i sticemo oslonac, socijalno salje posle mesec dana od operacije. Ona i doktori nisu bili za to, pa su nam savetovali tako.
Koju banju, ne znam, moja doktorka opste prakse mi je rekla da pitam ortopeda.
Sto se tice duzine, odmah po operaciji u sok sobi dr mi je rekao da su mi obe noge jednake. Ipak, znas da su zene uvek neverne Tome, te sam nekog drugog lekara koji je posetio svog pacijenta u nasoj sobi pitala za duzinu, on je prisao uhvatio me za noge i rekao je da su zacudo
obe iste. Ali ja kada sam prvi put ustala operisana noga mi je bila mogo duza. Sada kada stanem bez punog oslonca opet imam utisak da mi je malo duza. I opet sam neverni Toma. Ali da ne budem dosadna ni mojima ni sebi, kazem da nemam bolova, a za ostalo cu videti.
Odusevil sam se kada sam iz lezeceg polozaja ladno digla celu nogu. Pre nisam mogla ni jedan santimetar. Koleno dosta dobro i svakim danom sve vise dizem. Jedino sta osecam, a to je da mi je rana kao nategnuta kada savijem koleno. Cisto neugodan osecaj. I s vremena na vreme imam utisak napetosti u preponi kada legnem. Onda ja brzo zatezem misice kao sto su mi rekli, da se uverim da je sve ok sa kukom. Ja sam po prirodi dosta okretna, cak i zustra osoba, pa mogu da kazem da se plasim same sebe, da ne ucinim neki glupi i brzi okret.
Kazi mi, u banji kada si setala, da li su klupe prilagodjene. I kakve su stolice u restoranu, a kakve su u kaficima gde si sigurno bila. Kako si se snasla sa kupanjem i kakvo je kupatilo, da li kao sto je Remi pisala?
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Jun 24, 2012 5:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
e ovako,mi se kao pazimo da ne sedamo na nisko,ja se tome pridrzavala striktno,ali kad sam otisla u banju,i prvi put kod dr tamo kad sam otisla,on rece sedi,ja gledam stolicu i niska mi,ja stojom i dalje,on ponovo rece sedi,ja opet nepoverljivo gledam,i pricam mu sta me pita,kad je treci put rekao sedi,morala sam na nisku ,nije preniska ,al ipak niska.i od tada u banji gde god da odem sve su takve stolice,kod nas u parku su bile vise klupe,a bilo je i nizih,mi smo birali te vise,al kad su bile zauzete meni nije bio problem sesti sad vise ni na nize.bitno je (kao sto rece remi) koleno da ispruzis .e duco buco ti si sretna osoba,jer su ti noge iste,a imas osecas da je veca samo,taj osecaj ce proci vec ,videces kad bude 2 meseca od operacije bice i da zaboravis da imas vestacki,kao ja npr,neki dan se vracamo iz grada ,ja bila prokuvala jedva cekala da skinem pantalone,i onako sam se lepo bacila na krevet sedeci,auuu kad me nesto ustipi u tom predelu,pomislila sam ako mi sad ne iskoci nece nikad.ja pipam i srecom nije ,al nekkao gadan bol ,on me podsetio da nema vise zurbe i zustrih brzih pokreta ,kao sto rece moj dr zasto izazivati sudbinu.znaci moraces se lepo i ti naviknuti na polako.bila tamo zena u banji njoj iskakao 6 puta! zamisli samo,dva puta joj cak morali ponovo operacijom namestati,a svaki put od 4 do 6 nedelje gips i mirovanje u krevetu.znaci uvek u glavi treba da imamo podsetnik za dozvoljene pokrete.nempoj da se brines previse kao ja ,jer bice sve u redu ,sve je to normalno sto sad osecamo.
nesto remi se ucutala ,a njeni saveti su mi uvek bili od pomoci i vladini. zanima me kad su njima ti bolovi u preponama prestali? a sto se tice bazena nama nije bio problem ,postavili su neku plastiku koja se uopste ne klize,i samo smo po tome isli do bazena ,postavili stolicu za stake i tasne odma do bazenai tamo smo ostavljali,vise je bio problem u kupatilima u sobi,tamo se sa stakama nije moglo ,nikako,tolko se stake klizale cim je i malo vlazno,al meni nije bio problem,jer sam se po sobama setala bez staka .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: