Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 6:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
znate sta me zanima...kad ste prvi put,nakon koliko vremena usli u kadu ? ja se ne usudjujem jos...a ovakvo kupanje me zamara vec,tus nemam nazalos


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Maj 12, 2012 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
znate sta me zanima...kad ste prvi put,nakon koliko vremena usli u kadu ? ja se ne usudjujem jos...a ovakvo kupanje me zamara vec,tus nemam nazalos


Kada je dobijen 100% oslonac, znači posle 3meseca.
Ne znam kakvo ti je kupatilo ali ako nemaš mašinu u blizini ili je ista podignuta a postoji mogućnost da se tuširaš pored kade, eto ti tuš kabine. Jeste da će biti poplave u kupatilu, ali poslužiće ("lek" protiv proklizavanja: stavi stari peškir na pod-pločice).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 7:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
kad ste prvi put,nakon koliko vremena usli u kadu ?


Koliko znam, doživotno ne ulazi u kadu. Ili pored kade ili tuš kabina. Ja na sreću to imam pa ne brinem. Ali za nas je kada opasna sprava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 9:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
ja ne znam kako ko ali ja ulazim u kadu! potrebno je ugraditi rukohvat i lepo se moze i uci i izaci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
annn je napisao:
ja ne znam kako ko ali ja ulazim u kadu! potrebno je ugraditi rukohvat i lepo se moze i uci i izaci!


I ja. Nemam rukohvate ali kraj kade je veš mašina pa odlično služi.

svlada je napisao:
Citiraj:
kad ste prvi put,nakon koliko vremena usli u kadu ?


Koliko znam, doživotno ne ulazi u kadu. Ili pored kade ili tuš kabina. Ja na sreću to imam pa ne brinem. Ali za nas je kada opasna sprava.


Nisi dobro pročitao uputstvo. Čini mi se da je i tamo kada dozvoljena posle 3 meseca. Naravno, podrazumeva se da se u kadi stoji. Mada, postoji i fora kako sesti u kadu (isto kao i na pod) ali ja se ne usuđujem da experimentišem. Ako se plašiš da se ne oklizneš, kupi ono "gumeni-plastično" (podseća na rupičasti topli-pod) za podove (prodaje se u radnjama sa plastikom i kod kineza - deblje, čvršće je bolje jer onaj tanji hoće da se lepi za noge) i time obloži dno kade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 6:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
hvala remi,ja sam lepo usla u kadu nekako ,jako sam pazila,al jednostavno sam morala,ajde molim vas kazitye mi dal je i vas bolelo u predelu prepona ,a drugi kuk mi bas ide na zivce ,bojim se da ne propadne jos vise dok ovaj ne bude u funkciji sto posto,pogotovo danas kad je ovo vreme uzasno,od staka vise ne osecam ruke i ramena,izgleda da sam bas bila slaba na rukama,pa me zato i ne zezaju ...:(znam da moram biti strpljiva al ja bi vec tako da setam bez njih..a i koleno me boli i jos je malo nateknuto.mada sam se vratila unazad u forum i opet citala remi kad se operisala...sad vec nekako mogu da malo pridegnem nogu ,al malo jos uvek,al i to je nesto,pokusavam da vezbam ,samo ne ide mi uvek,jer taj bol u preponima me prekine...remi kazi mi jel si i ti bila u depresiji malo nakon prve il druge operacije? znam da vlado nije ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
hvala remi,ja sam lepo usla u kadu nekako ,jako sam pazila,al jednostavno sam morala,ajde molim vas kazitye mi dal je i vas bolelo u predelu prepona ,a drugi kuk mi bas ide na zivce ,bojim se da ne propadne jos vise dok ovaj ne bude u funkciji sto posto,pogotovo danas kad je ovo vreme uzasno,od staka vise ne osecam ruke i ramena,izgleda da sam bas bila slaba na rukama,pa me zato i ne zezaju ...:(znam da moram biti strpljiva al ja bi vec tako da setam bez njih..a i koleno me boli i jos je malo nateknuto.mada sam se vratila unazad u forum i opet citala remi kad se operisala...sad vec nekako mogu da malo pridegnem nogu ,al malo jos uvek,al i to je nesto,pokusavam da vezbam ,samo ne ide mi uvek,jer taj bol u preponima me prekine...remi kazi mi jel si i ti bila u depresiji malo nakon prve il druge operacije? znam da vlado nije ...


Pretpostavljam da je prvo, i pri ulasku i pri izlasku iz kade, išla neoperisana noga (onda je OK).
Ne bih da te plašim, ali bol u preponima može da bude jako zeznut. Posle prve operacije, bez lekova, dolazilo mi je da vrištim od bolova i bolelo me je svud redom: kičma, preponi (ali, pazi, bunili se ligamenti), spoljna strana kuka (verovatno mišići i nervi); više je boleo neoperisan nego operisan kuk. Posle druge operacije, bolovi su bili neznatni. Nemoj nikako da vežbaš preko granice bola. Znači, nauči gde te boli i idi nešto ispod toga i NIKAKO BRZI POKRETI, već pooolllllllllllaaaaaaaaaakkkkkkkkkkoooooooooo. Ako ti je za utehu, ja još uvek ne mogu ni jednu nogu da podignem puno, odignem je možda nekih 20tak cm od podloge (gledajući petu; razlozi (kod mene): neravna karlica, skraćeni mišići, delimično atrofirani mišići, problematična kičma, problem sa kolenima) a normalno bi trebalo da mogu da je podignem pod uglom od 90 stepeni (znači, upravno u odnosu na trup). I, znaš šta: nešto se ne brinem jer taj pokret i nije nešto posebno bitan. I bez toga mogu da hodam i po ravnom i po neravnom terenu i da uspešno radim i neke druge stvari :oops: za koje su drugi pokreti bitniji i koji su u granicama "normale" :lol: .

Zato sam pisala ono: Ma, pusti druge šta su mogli i kako su mogli. Jer, suviše dobro znam kako može da utiče kada imaš prevelika očekivanja. Postoje neke okvirne granice predviđanja šta bi trebalo da se može ali oporavci su individualni i na kraju godinu-dve posle operacije svi su više-manje na istom nivou.
Jeste da su pravih 3-6 meseci najbitniji za oporavak, ali najbolje je ne žuriti i ništa (ili bar što manje) na svoju ruku.

Nemoj previše da obraćaš pažnju na Vladin oporavak (Vlado, bez uvrede; nije mi namera da te vređam). Ne znam lično ni jednog muškarca koji ima veštačke kukove, tako da mi je poznata samo Vladina priča. Karlica i kukovi se neznatno razlikuju kod muškaraca i žena (otuda ono da na svakih 4 ženskih beba sa urođenim iščašenjem kukova dolazi samo 1 muška beba) pa možda odavno postoje različite procedure oporavka (volela bih da neko stručan to pojasni, da ne bude zabuna).

Znam da bi najradije bacila štake, ali samo polako: 3 meseca će brzo proći. Jeste da treba da šetaš ali niko ti nije rekao da treba da prelaziš minimum 100 km na dan. Oko ručka mogu i deca i muž da pomognu. A što se tiče čišćenja; ako im ne smetaju dinosaurusi iza kreveta, krokodilski mravi ispod i oko stola, ne moraju ništa da rade.

Ako još uvek primaš injekcije u stomak, ništa sem novalgetola i analgina protiv bolova.

Meni su depresije kao dobar dan :( .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 8:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
postoji i fora kako sesti u kadu


Iz ličnog iskustva ne preporučujem ulazak u kadu. Ako već ne može drugačije, montirajte držače, to je 10 min posla, a mnogo znači. Pusti veš mašinu i ostala pomagala. Podmetač na dno kade stavite obavezno (posle kupanja ga operite :( ).
Inače ima da se kupi sedište koje se montira na ivice kade. Vrlo je zgodno i lagano za upotrebu. Može da posluži i da se na njega stavi posuda (lavor, kadica) za ručno pranje veša...
Ja kao samohrana majka svašza znam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 8:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
remi dobro je da si sve to napisala,ja vec mislila da samo ja imam te bolove u preponama,a kao sto ti rece nisu to bas neki jaki bolovi,kad pijem analgin pijem ga zbog drugog kuka,uh kako sam ljuta na njega grrrr....i na to sto mi je duza noga,pa ne znam kako cu u banju,sa nejednakim papucama,al na kraju krajeva sta me briga sta ce ko da misli...

vlado nisam znala da si rodio dete,al cestitam ti hehehehe.bar uspes da me nasmejes a to mi treba bas .sad sam se izvukla nekako iz te depresije,samo nekad nemam strpljenja da prodju tih 3-6 meseci...
inace sve mi je za utehu i snagu ,ama bas sve sto napisete!! :) i opet kazem mnogo mnogo vam hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 4:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
svlada je napisao:
Citiraj:
postoji i fora kako sesti u kadu


Iz ličnog iskustva ne preporučujem ulazak u kadu. Ako već ne može drugačije, montirajte držače, to je 10 min posla, a mnogo znači. Pusti veš mašinu i ostala pomagala. Podmetač na dno kade stavite obavezno (posle kupanja ga operite :( ).
Inače ima da se kupi sedište koje se montira na ivice kade. Vrlo je zgodno i lagano za upotrebu. Može da posluži i da se na njega stavi posuda (lavor, kadica) za ručno pranje veša...
Ja kao samohrana majka svašza znam :)


Ja sam videla nešto mnogo dobro: plastična stolica koja se montira na kadu i može da se rotira, tj lepo sedneš, zarotiraš i noge su u kadi. Nisam uspela da saznam cenu.

Gde ćeš stabilniji oslonac od veš mašine? A još kada se doda prozor koji je baš zgodan da se uhvatiš, ne treba nikakvih držača (samo da se zna, ne držim se za prozorsko okno već za ram u koji je postavljen prozor).

Čudno da nisu svi svetski a bogme i lokalni mediji objavili da je jedan Srbin uspeo da zatrudni i rodi.

Slađo, a zašto nosiš različite papuče? Rekao ti doca ili? Noga, tačnije karlica treba sama da se vrati a time je odmažeš.
Što se tiče banje: Tamo, ukoliko vide da zaista postoji bitnija razlika u dužini nogu trebalo bi da ti izrade uložak. Tako je bar u Ribarskoj banji, gde se ta usluga nešto malo plaća (čini mi se da je bilo 100 din po 1cm).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
ah moja noga je i ovako veca iako nosim papucu sa vecim djonom,zato mi je terapeut predlozio da kuci tako setam,zato me verovatno i vise boli ovaj''zdravi ''kuk ...pa ti cm ce dosta skupo da me izadju :( :(
i zamislite ovi su poceli te inekcije da daju u ruku,pa sad i ove patronazne tu isto daju,vec sam sva plava a imam jos deset ,ostace mi tri za banju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
ah moja noga je i ovako veca iako nosim papucu sa vecim djonom,zato mi je terapeut predlozio da kuci tako setam,zato me verovatno i vise boli ovaj''zdravi ''kuk ...pa ti cm ce dosta skupo da me izadju :( :(
i zamislite ovi su poceli te inekcije da daju u ruku,pa sad i ove patronazne tu isto daju,vec sam sva plava a imam jos deset ,ostace mi tri za banju...


Nije sve tako crno. Sada si višlja :D . A ostalo sve će da dođe na svoje mesto.

Vidim da većina vas prima inekcije i po izlasku iz bolnce. Ja nisam niti su moje cimerke primale, niti su pile tablete. Ostajalo se 15-17 dana posle operacije i bocke su se primale isto toliko plus 1 dan pre operacije i to je sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 8:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
sladjana2702 je napisao:
Nije sve tako crno. Sada si višlja :D . A ostalo sve će da dođe na svoje mesto.


pa da ,imas pravo u svemu treba gledati i dobru stranu...nisam nekako uspela da razmisljam o toj dobroj strani..:P....jel ste vi plivali u banji? ti remi pogotovo nije te bilo strah sa oba operisana ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
sladjana2702 je napisao:
Nije sve tako crno. Sada si višlja :D . A ostalo sve će da dođe na svoje mesto.


pa da ,imas pravo u svemu treba gledati i dobru stranu...nisam nekako uspela da razmisljam o toj dobroj strani..:P....jel ste vi plivali u banji? ti remi pogotovo nije te bilo strah sa oba operisana ?


Zaboravila si? Mene bazen nije ni video. Ja sam i ovako trapava, a tek u kombinaciji bez oslonca i sa dve štake?! Neka hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 9:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
nisam znala da si rodio dete


Citiraj:
Čudno da nisu svi svetski a bogme i lokalni mediji objavili da je jedan Srbin uspeo da zatrudni i rodi


Neka, neka. Čim lisice nema koke se raskopevaju.
Nisam rodio ali jesam odgajio BRE! Bez materinskog dodatka bre! I alimentacije bre!
Predlažem samog sebe za neki orden 8)
Poz.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: