Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Apr 22, 2012 7:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Hm, kako si krenula, zamislio sam se.
Uskoro ću na palac da priključujem kablovsku :D

Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Apr 22, 2012 9:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
svlada je napisao:
Hm, kako si krenula, zamislio sam se.
Uskoro ću na palac da priključujem kablovsku :D

Poz.


Smešno, smešno... ali ako se negde nađeš na kiši a oko tebe grmi, seva a nema zaklona ... ima debelo da se zapitaš.
P.S. Boravak u kolima na nevremenu se ne računa jer bi tu bio maximalno bezbedan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 8:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Sutra (utorak) idem najzad na kontrolu (zamisli nisam još ni jednom bio) pa ću da se raspitam o materijalu za kukove. Da vidimo da li je to "laž ili istina".
Znam da treba isključiti mobilni kad grmi, ali kako da izvadim "veštaka" ako je to tako kao što ti sumnjaš?
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
svlada je napisao:
Sutra (utorak) idem najzad na kontrolu (zamisli nisam još ni jednom bio) pa ću da se raspitam o materijalu za kukove. Da vidimo da li je to "laž ili istina".
Znam da treba isključiti mobilni kad grmi, ali kako da izvadim "veštaka" ako je to tako kao što ti sumnjaš?
Poz.


Ne sumnjam, samo se pitam... Materijal je neka legura titanijuma - sastavi se par nas i eto nam materijala za spejsšatl.
I, nemoj odmah da razmišljaš o "vađenju/isključivanju" kada grmi: poenta je da se samo MOŽDA treba kloniti kombinacije kiša+grmljavina+otvoren prostor. Ne znam kolika je provodnost titanijuma. Ali, eto pre neki dan nađoh se u takvoj situaciji: ja na bajku, par km od najbliže kuće a provala oblaka plus munje i gromovi; sreća pa nije dugo trajalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Apr 24, 2012 12:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Evo, malo pre sam proverio kod profesora koji me je operisao i kaže da nema opasnosti zbog karakteristike materijala. Tačno legura titanijuma i zaboravih još čega.
So, ne treba da se brinemo.
Žao mi je što se nisam setio da pitam za magnetnu rezonancu...
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Apr 24, 2012 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
svlada je napisao:
Žao mi je što se nisam setio da pitam za magnetnu rezonancu...
Poz.


To ne sme. CT sme a MR ne. Kroz detektore metala ("vrata") pištimo kao ludi. Negde sam pročitala da kao se ne sme u avion ali avion ne koristim pa se nisam ni raspitivala.
Isto tako, ako već nisam napomenula, INJEKCIJE NIKAKO U KUK GDE JE UGRAĐENA PROTEZA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Maj 05, 2012 8:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
evo da vam se javim nakon dve nedelje,mnogo mi je bolje,uh kad se samo setim,ne operacijemjer to brzo prodje ,nego svih onih problema posle ,povracala sam ko luda prvi dan,anemicna sam postala,nizak mi pritisak bio,glava mi pucala celo vreme u bolnici,cak sam jednom roknula u nesvest,srecom posle setnje,sedela sam,inace ko zna sta bi bilo sa mojim jonsonovim kukom,eto vlado i ja sam ga dobila,nogu nisam mogla da prepoznam,od vas niko nije rekao da toliko otekne ,pa sam bila malo uspanicena,jeste da me doktor smirivao,al ipak me strah bilo,sad su mi skinuli konce,mnogo bolje setam,ali...pa ali mora da postoji,,,mnogo mi je noga ostala duza,cak duza nego sto je bila,tako da na ''zdravu'' nogu nosim papucu sa vecim djonom,doktor mi to ovako objasnio,''zdrav'' kuk je isto u fazi propadanja,jeste pocetnoj ali ipak,da je izjednacio bilo bi problema nakion druge operacije '' zdrave'' noge,a da je stavio manju protezu,bila bi labava.koleno me nekako malo boli od operisane,al nije strasno ,kazu normalno,a gore je sto me ''zdrav '' kuk boli dok setam,i nervira me to jako,nadam se da necu uskoro trebati opet prolaziti isto..predali smo na komisiju za banju ,pa me bas zanima koliko ce vremena proci dok ne odem tamo,mada ne bih ni volela bas odma da ideem,...a da nisam uspela da izdejstvujem opstu anesteziju,al dobro to je bas najmanji problem bio od svega.to je ukratko otprilike ...
puno vas pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 1:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Slađana, najgore je za tobom. To što si preživela izgleda normalno, obzirom na tvoje opšte stanje. Biće ti sve bolje i bolje, neuporedivo sa stanjem pre operacije. Poštuj savete i dosledno ih se pridržavaj.
Ovde se banja ne čeka dugo. Ali ako se dobro sećam trebalo bi da isprimaš onaj set inekcija u stomak, pa tek posle toga...
Čuvaj se naglih pokreta, naročito kad kreneš da sedneš ili se saviješ. Ako sedaš na nepoznatu podlogu prvo proveri visinu.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 07, 2012 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
Duze pratim ovaj forum, pa prvo zelim da pozelim dobrodoslicu Sladjani. I mene za koji dan ceka isto, operacija. Vladin odgovor je ohrabrujuci. Malo sam zbunjena Sladjana time da ti je noga duza, koliko?
Da li je to slucaj i sa ostalim operisanim forumasima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 08, 2012 4:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
hvala vlado,pazim se ,a ipak pokusavam da vezbam sto je moguce vise,jos mi noga teska tek jako malo mogu da je pridignem,a koleno mi isto nateceno jos uvek,doduse nije kao sto je bilo,mnogo manje,danas sam dobila telegram u banju idem 22 . 05. nesto mi brzo :-? .ne ide mi se bas..

a nije pravilo da noga bude duza duco buco,moja je bila bas ta duza,pa sad jos malo vise,no videcemo kako ce izgledati posle banje,mnoge sam videla posle operacije i nikom nije bila duza,ako ti je drugi kuk u redu.ako si pratila sta pisu remi i vlada mnogo ces nauciti i smirice te,mene jeste,samo strpljenja puno treba za oporavak,ja sam to nekako mislila da mi stake nece ni trebati .a sad sam pomirena sa tim samo pokusavam da vezbam sto je moguce vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Maj 08, 2012 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
Uh Sladjo, ovo je vec nesto bolje. Ja vec mesec dana ne mogu bez stapa, jer tako makar ispravljena idem. A sto se tice drugog kuka, vise nemam pojma sta me boli, da li su krsta,a i nemam pojma u kakvom se stanju nalazim jer sam se skoro sazivela sa ovim. Ono sto znam je da ne mogu bez bola da se sagnem i odradim neke stvari, kao i stojeci. Ali bez obzira na sve teskoce hodanja, ukocenost, svaki put kazem sebi da ja mogu da ustanem i da obavim sto sam naumila!! Sto se tice dizanja ove bolesne noge, ja je ni sada ne mogu podici vise od 5 sm, a sta ce biti posle videcu. Strasno!
Koju si banju dobila? Kako sedis za kompom?
Jedno pitanje za Remi, zasto inekcije ne u kuk gde je ugradjena proteza, a gde se daje kada imas obe?
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 09, 2012 8:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Čini mi se da sam to već napisao, ali hajde opet. Meni je hirurg savetovao da odmah posle operacije, kada hodam, dižem koleno u vis što više mogu. To su sestre zvale lipicanerski hod :) Čini mi se da je to pomoglo više od bilo čega, a ruku na srce nisam se ni nešto trudio sa drugim vežbama.
Ne reče u koju banju ideš.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 09, 2012 8:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
idem u ''kanjizu'' banju,kazu da je dobra,videcemo,dizem i ja noge sto vise mogu,ja se trudim malo vise nego vlada,hehe,al slabo hoce noga da me slusa,nesto je jos preteska ,kada lezim jedva dignem 5 cm,ovako savijam nogu ,mada me koleno zatezemali bice to dobro znam!,za kompom sad asedim sasvim fino,pre nisam mogla a da ne nekrivim stolicu,to je polozaj ubi boze,sasvim te razumem buco,al videces bice sve mnogo bolje posle operacije,vrati se malo na forum pa citaj to sve sto su remi i vlada pisali,ja se i sad vracam ,posto sam mlada zena hehe,pa mi fali vec odnos sa muzem,moj doktor je rekao da mogu,slobodno samo da pazim kako nogu savijam ...
obavljali smo mi svi te obaveze jer tako se mora ,jednostavno te to i tera da se kreces ,inace sta bi bilo sa nama,tako i sad pokusavam bar od neke koristi da budem uz pomoc neciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 09, 2012 9:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Ništa neobično. Nema toga ko je operisao kuk a da je mogao odmah da podigne nogu u vis. Sećam se - teška kao olovo. Kad ležem rukama je dižem na krevet. No, to brzo prođe.
Čuo sam da je Kanjiža odlična banja. Baš me interesuje kako ćeš tamo proći.
Ja u Junu, Julu idem opet u Ribarsku banju, sada na 10 dana. Valjda ću se ozbiljnije "oporavljati" nego zimus :)
Na strani 20 još stoji "doktorsko" uputstvo za upotrebu 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 09, 2012 7:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
vlado zapamtila sam 20 stranu :P...hehe
inace secam se da si se vise provodio u banji nego vezbao,a posto sam pusac nadam se da se moze negde pusiti . kazi mi vlado koliko je proslo vremena od operacije do banje tvoje? i zar se u banji nisi bojao da se okliznes i padnes tamo kod bazena? jel uvek ima pratioc?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: