Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 8:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Akohol je čudo, verovali ili ne.
Citiraj:
Što se tiče boravka u bolnici: vidim da smo nas troje donekle imali različita iskustva a ispade da sam bila na najstrožije odeljenje: 3ći dan se skidaju drenovi, 3ći-4ti dan kateter ujutru; veče pre operacije dobije se antibiotik u venu i bocka protiv zgrušavanja krvi u stomak (što više salca na stomaku manje boli jer je potkožna); antibiotik se prima ukupno 7 dana (2+5, dve vrste i to neki konjski) a bocka u stomak do izlaska iz bolnice, kući nisam ništa pila protiv zgrušavanja krvi (ovo zavisi i od telesne konstitucije i od godine proizvodnje).


Evo ovako je kod mene bilo:
operisan po podne, 4,5 sati i proveo elu noć u šoku. Neke su u sred noći prebacivali na odeljenje, mene nisu jer mi je rana curila. Inekcije protiv bolova (morfin?) u rame na moj zahtev za svaki slučaj iako me ništa nije bolelo. Transfuzije i o stale tečnosti normalno...
Sutradan oko 10 prebacivanje na odeljenje i naravno opet kese i sve što sledi. Sve vreme go (nag) i smrzao se iako nije bilo hladno. Tu je kateter, dren, boce...
Sledeći, dakle, drugi dan, vađenje katetera i drena i nakon sat dva dolazi terapeut da me digne iz kreveta. Na štakama sam ptrešao preko sobe do hodnika i nazad uz njegovo insistiranje a se celom težinom oslonim na operisanu nogu. Posle podne opet na štake, ali nekoliko koraka više u hodniku. Nogu nisam mogao sam da dignem u krevet, pa mi je uvek neko pomagao.
Treći dan isto, samo više šetnje, napredovao sam.
E, četvrti dan me potera da idem u klonju! Šta sad? Lopata, pelene koje mi je remi preporučila... Ne po savetu "starih boraca" krenem u WC pa šata Bog da. Iščeviljiš se nekako i završiš posao, ali brisanje... Braćo i sestre katastrofa. Ako brišeš dupe levom ili desnom, a isti kuk ti je operisan, katastrofa. Sva sreća da sam poslušao remi pa sam poneo dovoljno papira...
Posle toga svaki sat se osećaš bolje i bolje, ali baš tako.
Posle 5-6 dana pičiš kroz hodnik kao nov.
Posle 15 dana u bolnici, izašao sam sa jednom štakom, koju sam kući odmah odložio i par dana se pomagao štapom, koga sam brzo odbacio.
Inekcije sam primao u stomak redovno u bolnici i mislim jedno 15 dana kući, stim što sam ih posle 2 dana davao sam sebi jer mi je bilo glupo da žena dolazi kod mene na 2 sekunde bez veze. Nisu to klasične inekcije, to nešto kao insulin, sve spremljeno, samo iskosa ubodeš u salce pored pupka. Ništa ne boli i apsolutno o tome ne treba brinuti.
Možda sam nešto zaboravio, ali ovo je priča pacijenta koji je operisan 28 sep.11. i sad hoda kao da nikad nije imao problem sa kukom.
Jedino alokhol, duvan i s
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 9:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
lepo vlado sto si mi i ti ispricao kako si ti prosao,ja se otprilike plasim bas kao ti pre operacije,i sve sto mi vi stvarno vise pricate o tome zaista zelim da me vec zovu!.pokusavam da ne pijem lekove jer ste mi vi tako savetovali,i bas mi je gadno,ipak nekad moram :( pogotovu sto na poslu kada radim bas blic nagradne igre ,rame me boli ko ludo ...spavanje ..pa vise i neznam da kazem koliko spavam ,valjda svakih bar sat vremena gledam na sat,...zato se i nadam da cu posle operacije bar spavati ko covek...mada tto na ledjima ...strasno.
e vlado kao sto vidis i mene bas te nuzde plase i to brisanje ..kako je gadno kad je covek nemocan i tako jednostavne(neko bi rekao da jesu jednostavne) stvari da sam uradi..
nesto mi februar bas proleteo posto sam deci sinu i cerki slavila rodjendan,pa onda i meni...nisam imala vremena bas za nista...
remi draga kazi mi kako si ti/ cime se bavis ,sem sa malom cerkicom.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
[quote="svlada"]Akohol je čudo, verovali ili ne
a zasto je alkohol cudo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 4:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
a zasto je alkohol cudo?


Kad porasteš kazaće ti se samo :P
U negativnom smislu, naravno, pogotovu kad čovek nema mere.
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
...kao sto vidis i mene bas te nuzde plase i to brisanje ..kako je gadno kad je covek nemocan i tako jednostavne(neko bi rekao da jesu jednostavne) stvari da sam uradi..
nesto mi februar bas proleteo posto sam deci sinu i cerki slavila rodjendan,pa onda i meni...nisam imala vremena bas za nista...
remi draga kazi mi kako si ti/ cime se bavis ,sem sa malom cerkicom.?


Nije to baš tako strašno, samo drugar nam se nije najbolje snašao (ovo nema veze sa pokretljivošću posle operacije: meni se iščuđavali šta stalno nešto muvam i kako uspevam a najgora bila, WC me nije ni video posle operacije: jedan jedini (2 kabine) na celom odeljenju a soba na drugom kraju hodnika).

Ma, ništa dosađujem se i nerviram se: došli lepi dani a ja sredila gumu (ne bi bio problem da sam u nekom većem mestu) tako da sam bar ovu sedmicu "prizemljena" :cry: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 7:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
svlada je napisao:
Citiraj:
a zasto je alkohol cudo?


Kad porasteš kazaće ti se samo :P
U negativnom smislu, naravno, pogotovu kad čovek nema mere.
Poz.


ja inace ne pijem ,nesto mi nikad nije prijalo,pa zato nisam odma skontala,ai imam malo bosanske krvi pa slabije kapiram hehe...
remi jel to guma od bicikle? vozis li je vec?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Mar 05, 2012 9:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
svlada je napisao:
Citiraj:
a zasto je alkohol cudo?


Kad porasteš kazaće ti se samo :P
U negativnom smislu, naravno, pogotovu kad čovek nema mere.
Poz.


ja inace ne pijem ,nesto mi nikad nije prijalo,pa zato nisam odma skontala,ai imam malo bosanske krvi pa slabije kapiram hehe...
remi jel to guma od bicikle? vozis li je vec?


Ni ja ne pijem i imam duboku averziju prema piću.

Od bicikla je, od čega bi bila: kola nemam a ni ti znam da vozim. Bajk vozim odavno: pauzirala sam samo kada je bilo snega na putu (prevelik rizik) i tamam ode i sneg i led i ja krenem i sredi me neki kamičak :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
draga remi ,samo nemoj reci da si se povredila,i ne daj Boze pala.ja bez bicikle ne mogu zivot da zamislim,pa me hrabri sto i ti vozis biciklu.kazi kakvu biciklu vozis?
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 5:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
draga remi ,samo nemoj reci da si se povredila,i ne daj Boze pala.ja bez bicikle ne mogu zivot da zamislim,pa me hrabri sto i ti vozis biciklu.kazi kakvu biciklu vozis?
pozz


Ma ne, samo običan defekt na gumu a bicikl je jedna najobičnija ponika i to one male: skupljam hrabrost odavno za montibajk ali nikako da se usudim (eh, ti uglovi...). Da imam novca za bacanje odavno bih sklopila (u nekom servisu) nešto što odgovara zmojim potrebama. Mada, postoji i rešenje na tri točka - tricikl za odrasle, ima čak i modela sa brzinama.

Ajde završavaj ti to tvoje pa posle da se trkamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Društvo, gde ste? Jeste li dobro?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Mar 16, 2012 10:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
Društvo, gde ste? Jeste li dobro?

Nije valjda da si se uželela pisanija? Ako mene pitaš ja sam u kafani, jedem kolenice i pijem vino. Žao mi je što to ne voliš, ali tako je.
BTW: spomenula si malo mesto, a ne reče koje...
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Mar 16, 2012 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
tu smo izgleda svi ,samo tako brzo prolaze dani sa svim obavezama.,al sam se namucila ovih dana ,posto sam citala da ne treba koristiti diklofen i takve lekove ,pa sam presla na analgin,ne spavam nocima ,jer mi analgin cini mi se bas nista ne pomaze,juce sam ponovo presla na voltaren ,jer sam vec sama sebi pocela da licim na strasilo od silnih podocnjaka.ovi me jos ne zovu ,vec mi sve ide na zivce!!!
vladi dobro ide izgleda,al neka bar neko uziva :),kako ti remi provodis dane? a i slavica se izgubila izgleda :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Mar 16, 2012 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 12:02 am
Postovi: 12
Tu sam i ja ali kako je doslo lepse vreme ja nemam mira u kuci non stop nesto raduckam. Sladjo, voltaren ti je isto sto i diklofen probaj da pijes panadon crveni njega su mi preporucili u bolnici do operacije nije nesto ali moze da prodje. Vlado, da li osecas bilo kakvu razliku izmedju operisane noge i one druge da li su ti se misici potpuno oporavili za ovih nepunih 6 meseci. A ti Remi kazi nam posle koliko vremena od operacije misici na nogama se izjednacuju jer ja osecam da mi se jos nisu u potpunosti oporavili misici na operisanoj nozi mozda jos jedno 10 posto a to primetim kad vezbam. Hod sam skroz izravnala jer sam se dosta krivila pre operacije u pocetku malo teze a sada sve bolje i bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Mar 17, 2012 1:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
jer mi analgin cini mi se bas nista ne pomaze

Samo Diklofenak duo je meni kobajagi pomagao, mada su inekcije delotvornije. Sve ostalo je gokc. Popio sam jedan kamion lekova i cisternu sa prikolicom inekcija. Bez operacije nista. Nisam popio ni jednu tabletu od operacije do sad! Ej, da ti kažem, sex funkcioniše besprekorno, naravno, ako se potrudiš.

Citiraj:
Vlado, da li osecas bilo kakvu razliku izmedju operisane noge i one druge da li su ti se misici potpuno oporavili za ovih nepunih 6 meseci

Meni mišići ne mogu da se oporave jer ne vežbam uopšte. Ali, hodam normalno, bez ikakvih problema. Možda vino utiče na to, ne znam i sumnjam, ali preporučujem, jer bolje se spava. Šalu na stranu, imam rupu na butini kao manju jabuku. Da li je to parče koje mi je hirurg otsekao ili nešto drugo, ne znam. Znam da su kučići ispred bolnice bili veseli posle operacija (nekolko). Zamisli koliko su od Remi dobili dodatak ishrani?
Gde si Remi? :wink:
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Mar 17, 2012 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
ti si vlado bas sasav ,al to i sam znas,pa zasto te mrzi malo vezbati? a drago mi je za sex hehe bar nesto lepo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: