Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Apr 21, 2010 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Draga remi i ja sam bila naj mladja na odelenju i naj gore sam prosla.Sto se tice carapa i danasnji dan imam problema,sednem na kompjutersku stolicu,zabacim nogu nazad i onda guram carapu na prste kad nabijem na prste povucem gore i onda namestam petu.Muka me vata zimi kad moram da se obujem,dok najlon carape pokidala 3 para da bih mogla da obucem suknju.Tako da vise ne nosim suknju do leta.Naj lepse je leti!Sto se tice secenje noktiju prvih meseci sekli su mi moji ukucani,sada sama ali treba da budem smirena,ili otici u kozmetcki salon.Moj savet ti je da radis vezbe sto su ti pokazali i kad bude vreme da ides u banju.Veruj mi da ces brze da se oporavis nego sto mislis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 22, 2010 11:18 pm
Postovi: 15
šta je, narode, ućutali ste se!! Zar je moguće da o ovoj temi nema nikoga da diskutuje od aprila? Ja sam dobila poziv za operaciju početkom juna, moj ortoped mi nije preporučio ništa posebno od pomagala, osim štaka i produžetka za WC šolju koji treba da kupim. Zanima me koja je banja po iskustvima forumaša najprikladnija za kasniju rehabilitaciju i naročito malo više o Selters Banji, ako je neko išao. SVIMA MNOGO POZDRAVA I DRŽITE MI PESNICE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
cao teto! ja sam pre 4godine kupila taj produzetak za 5000 din! posle toga mi je poznanica isla isto na operaciju a nije imala novaca i napravila je od stirodura! isekla je oblik wc solje obmotala ga sirokim selotepom i napravila sebi bolji produzetak nego moj! kad vi idete na op? i gde? pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jun 24, 2010 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 24, 2010 1:36 pm
Postovi: 1
Zdravo svima!
Vidim da svi imate bogato iskustvo sa raznim doktorima, snalazenjem sa i bez proteze! :)
Posto i mene, sve su prilike uskoro, ceka ta proteza, interesuje me da li neko ovdje ima neki kontakt (telefon, mail) doktora Vladimira Jovanovica iz Nisa?
Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Sep 10, 2010 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 10, 2010 1:53 am
Postovi: 1
Zdravo!
Vidim da svi imate iskustva sa vestackim kukom, pa me interesuje da li se nekome desilo da kuk cesto iskace i kako to resiti? Moja majka je sa 45 g. prvi put operisala kuk u N.Sadu. Kako je tada(92.) zemlja bila u haosu, jedva je dosla i do cementnog. Odlicno je podnela operaciju i oporavila se, a onda se super osecala i radila kao da je zdrava, pa je morala posle 10 g. da operise ponovo. To je uradila na Banjici. Iako je placala kuk i hteli smo neki bolji, doktor joj je opet ugradio cementni, mada mi to tada nismo znali, jer nije mnogo pricao. Opet nije bila lose, a onda je pala i on je izleteo iz lezista. Nije joj strogo podvuceno da miruje posle namestanja, leskarila je neki dan i nastavila normalno da radi. Pre neki dan joj je iskocio 4. put a 8 je godina od kada je ugradjen.Interesuje me moze li se uraditi neka intervencija ili ugraditi bescementni posle svega(sada joj je 63 g.), jer ovako smo stalno u strahu da se ne ponovi, a onda bolovi i voznja 2 h sanitetom u kome ima jak bol pri svakom truckanju, a nasi putevi znamo kakvi su. Da ne opisujem vise muke dok se to sa totalnom anestezijom ne napravi.
Molim vas da mi javite ako znate nesto o ovom problemu ili jos bolje, resenju problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Sep 10, 2010 9:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Da li neko vezuje pertle? Kako ih uopšte vezjete - svi mogući i nemogući saveti?


za Dankicu: Koliko mi je poznato, kada se jednom ugradi cementna proteza posle toga ne može da se ugradi bescementna proteza. Kod iskakanja možda se ne pridržava dva jednostavna pravila: da ne savija nogu u kuku preko 90 stepeni ka grudima i da je ne prebacuje preko druge, odnosno ne vuče ka unutra. I, možda bi bilo dobro da spava sa jastukom između noga (jastukom a ne jastučetom).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Sep 11, 2010 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 10, 2010 11:42 pm
Postovi: 2
Zdravo svima :D , kao i vecina vas imam slican problem. Kao mala sam operisala oba kuka (urodjeno iscesenje) i oba su me dobro sluzila mada mi je levi kuk uvek pravio probleme sa pokretljivoscu, sto sam bivala starija to je pokretljivost bila manja, ali koliko vidim sad je to u nivou pokretljivosti vestackog kuka osim bolova koji vec traju godinu dana. Na listi sam za operaciju na Banjici i vec mi je stigao poziv da se javim na operativni zahvat i za koji sam odlucila da ipak odlozim. Vec mesecima pijem suplemente npr. Glucosamine, MSM, Chondoitine.. pa me zanima sta mislite o tome ( meni ublazavaju bolove), i o tome sta je bolja varijanta odgadjati operaciju sto je duze moguce ako nije jos uvek hitno ili ne,(meni trenutno tako odgovara). I interesuje me misljenje o lekarima na Banjici, ja sam kod dr. Pilipovica... hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Sep 11, 2010 9:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
za remija: ja vezujem pertle ali sedim na stolici,noga mi nije savijena vise od ogranicenja savijem gornji deo tela i vezem tu pertlu.Inace stojeci nema sanse da vezem pertlu!Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 8:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
emili je napisao:
za remija: ja vezujem pertle ali sedim na stolici,noga mi nije savijena vise od ogranicenja savijem gornji deo tela i vezem tu pertlu.Inace stojeci nema sanse da vezem pertlu!Pozdrav!!!


Samo da proverim da li dobro kapiram: Sediš na "normalnoj" stolici i samo se saviješ ka dole u struku? Vizuelno deluje da je ograničenje uveliko prekoračeno? Još mi nisu najjasnija ograničenja, pa tako nešto nisam probala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Sedis na normalnoj stolici savijas se u struku ka dole ali nogu ne podizes nikako gore,jer onda imas jako prekoracenje.Probaj,ako neko pazi na ogranicenje proteze to sam sigurno ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
iri je napisao:
Zdravo svima :D , kao i vecina vas imam slican problem. Kao mala sam operisala oba kuka (urodjeno iscesenje) i oba su me dobro sluzila mada mi je levi kuk uvek pravio probleme sa pokretljivoscu, sto sam bivala starija to je pokretljivost bila manja, ali koliko vidim sad je to u nivou pokretljivosti vestackog kuka osim bolova koji vec traju godinu dana. Na listi sam za operaciju na Banjici i vec mi je stigao poziv da se javim na operativni zahvat i za koji sam odlucila da ipak odlozim. Vec mesecima pijem suplemente npr. Glucosamine, MSM, Chondoitine.. pa me zanima sta mislite o tome ( meni ublazavaju bolove), i o tome sta je bolja varijanta odgadjati operaciju sto je duze moguce ako nije jos uvek hitno ili ne,(meni trenutno tako odgovara). I interesuje me misljenje o lekarima na Banjici, ja sam kod dr. Pilipovica... hvala unapred



1. Imaš sličnu istoriju kao ja, s tim što mi je pokretljivost bila očajna a bolovi konstantni i uglavnom podnošljivi.
2. Koliko mi je poznato ti suplementi ne bi trebalo da se piju duže od 2-3 meseca u kontinuitetu (bar mi je tako, svojevremeno, objasnila apotekarka), pa se pravi pauza od 2-3 meseca.
3. Ako odložiš operaciju bez JAKOG razloga može da se desi (najverovatnije) da te skinu sa liste pa ćeš morati sve iz početka. Pretpostavljam, da si potpisala obaveštenje kada si stavljena na listu čekanja. A i ako odeš tamo najverovatnije ćeš imati dodatnih nedelju dana za razmišljanje - toliki je prosek čekanja na operaciju od prijema (i nema veze koliko si dobra sa medicinskim osobljem: iz moje sobe je žena sa vezom čekala skoro dve sedmice, a mene, što sam upala kao sa Marsa / sem doktora kod koga sam išla na kontrole nikoga nisam znala, a na kraju me nije on operisao, i to se dešava / operisali iste sedmice kada sam i primljena.)
4. Ugradnja veštačkog kuka je operacija koju treba što duže odlagati, ALI... Što se više čeka, više atrofiraju mišići - oni rade zadovoljavajuće u rasponu pokretljivosti ali to nije ipak dovoljno dobro za posle operacije. Još ako su ti rekli pre jedno 20tak godina, pa i više, kao i meni, da su veštački kukovi neophodni i neizbežni ali da treba prevaliti bar 30.-tu. - Gledala sam babe koje nikada u životu nisu radile vežbe a još manje se bavile nekim sportom kako bez problema dižu i šire noge i šetaju se na štekama, a ja nisam mogla da pomerim nogu ni 1 pikometar - džaba mi je bilo sve... :cry: Plus što stradaju kolena i kičma, dok se osvestiš već su ozbiljno oštećeni. Nemoj da misliš da te plašim, sa tobom će verovatno biti bolje - što je veća prethodna pokretljivost to je oporavak brži.
5. dr Pilipović ne radi na odeljenju gde sam ja bila (mislim, toliko ih ima: i po desetak na odeljenju, plus stažisti, i međusobno sklapaju ekipe za operaciju 3+1, tako da je nemoguće sve videti).
6. Ugradnja veštačkog kuka nije hitna, zato postoje liste čekanja. Izuzetak su stanja nastala usled teških povreda (najčešće se u pitanju teži prelomi). Uh, što "obožavam" onu čuvenu rečenicu u izveštajima: Vi bolujete od hroničnog degenerativnog oboljenja... ... bićete pozvani kada stignete na red.


GDE NESTATE DR VELJKO JOVANOVIĆ? Nedostaju mi njegovi saveti. A i Tamara nas nešto zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Tu smo mi, ali obaveze su chudo!

Ja se spremam na daleke pute, zauvek, pa nemam puno vremena za forum...izvinjenje svima!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
emili je napisao:
Sedis na normalnoj stolici savijas se u struku ka dole ali nogu ne podizes nikako gore,jer onda imas jako prekoracenje.Probaj,ako neko pazi na ogranicenje proteze to sam sigurno ja.


Mislim da sam pronašla pozu. HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 10, 2010 11:42 pm
Postovi: 2
Hvala REMI na opsirnom objasnjenju :) . Sto se tice ovog sto pijem niko mi nije rekao da se prave pauze.Za ostalo, vec sam znala da me brisu sa liste ako odbijem operaciju ali sam ipak tako odlucila, 6og oktobra idem na kontrolu pa cu da vidim sta dalje. Nekako imam osjecaj da mogu jos bez operacije, a i trenutna situacija u kojoj sam sto se tice i materijalnog i psihickog mi ne dozvoljava da se upustam u dug period rehabilitacije, ali vidjecemo...
Dok sam bila mladja nisu mi govorili o ugradnji vestackog kuka jednog dana, bili su prilicno zadovoljni s stanjem oba kuka, mogla sam sve da radim bez vecih problema, ali izgleda da se nisam dovoljno cuvala (i odredjeni visak kilaze je tu naravno :-? ).
A sto se tice varijante da te operise ko stigne pa bas i nisam zadovoljna sa tom cinjenicom, zato cu se jos raspitati o doktorima....a i to da budem u bolnici nedelju dana a mozda i vise cekajuci nesto za sta sam se vec odlucila da uradim nije privlacna stvar (inace imam strpljenja za sve ali za bolnice...)
Vidim da za operaciju traze i analizu hormona stitaste zlezde sa kojom vec imam problema (hipo) sad pod kontrolom ali...?
Ja vjerujem u vezbanje tko da cu se truditi koliko god mogu da odrzim ovu pokretljivost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
iri je napisao:
Nekako imam osjecaj da mogu jos bez operacije, a i trenutna situacija u kojoj sam sto se tice i materijalnog i psihickog mi ne dozvoljava da se upustam u dug period rehabilitacije, ali vidjecemo...


trebalo je da nas operišu pre 10 godina kada se odlazilo na višegodišnja bolovanja bez problema i bez straha da ćemo ostati bez radnog mesta zato što je tamo nekom mnogo teško da samo šalje obračune socijalnom. A tek onih mesec dana, kada "lenčugarimo" na njihov trošak.
A o mom materijalnom i psihičkom stanju nema smisla ni pričati. :cry:
Iz ličnog iskustva, sa godinama je sve gore. Gotovo je nemoguće da se ne odrazi i na psihu, pogotovo ako je prisutno nerazumevanje.

iri je napisao:
Dok sam bila mladja nisu mi govorili o ugradnji vestackog kuka jednog dana, bili su prilicno zadovoljni s stanjem oba kuka, mogla sam sve da radim bez vecih problema, ali izgleda da se nisam dovoljno cuvala (i odredjeni visak kilaze je tu naravno :-? ). ...

---

Ja vjerujem u vezbanje tko da cu se truditi koliko god mogu da odrzim ovu pokretljivost...


Ovo ti je veliki plus, sem kilaže. ALI, ali, ... moram da te "ubijem u pojam": sve je to privremeno - možemo da se "praćakamo" koliko hoćemo ali na kraju ipak završimo na operacionom stolu. Bilo bi jako dobro ako bi uspela da "se održiš" bar do 45.te godine života. Ja nisam uspela. I operacija je došla u pravom trenutku - verovala ili ne, bio mi je problem da operem jedan tanjir. "a od hrpe tanjira do jednog tanjira stigla sam za manje od godinu dana" Razumeš šta hoću da kažem?!


iri je napisao:
A sto se tice varijante da te operise ko stigne pa bas i nisam zadovoljna sa tom cinjenicom, zato cu se jos raspitati o doktorima....a i to da budem u bolnici nedelju dana a mozda i vise cekajuci nesto za sta sam se vec odlucila da uradim nije privlacna stvar (inace imam strpljenja za sve ali za bolnice...)


E, i ja sam mislila: danas te prime a sutra si već na stolu. A tek kada sam čula kada žena (jedna druga) priča kako ima informaciju da je ona na programu tek sledeće sedmice a "beli mantili" je obilaze da vide kako je, počela sam da ih psujem u sebi jer gubim na vremenu (poziv je ionako stigao u pogrešno vreme).
Ja sam bila prvenstveno birala ustanovu a ne pojedinačno doktore jer smatram da su svi dobri. Od Banjice može da bude jedino bolji VMA. I jedni i drugi imaju veliko iskustvo, za šta smatram da je jako bitno.
Uvek možeš da insistiraš da te operiše tvoj doktor, pa čak dok si tamo da formiraš sopstvenu ekipu (ili, bar da pokušaš nešto od toga). (eh, ja to nisam znala, ja sam bila sleđena od straha i bilo mi je samo da se to što pre završi).


iri je napisao:
Za ostalo, vec sam znala da me brisu sa liste ako odbijem operaciju ali sam ipak tako odlucila, 6og oktobra idem na kontrolu pa cu da vidim sta dalje.


Mislim da postoji mogućnost da ostaneš na listi tako što bi ti dr dodelio manje bodova. Nisam sigurna, jer ti je već poziv stigao. A s druge strane ne verujem da si dobila maksimalni broj bodova na lepe oči. Predugačka im je lista čekanja da bi tek tako delili bodove. Uvek možeš da uzmeš sve svoje izveštaje i sve svoje RTG snimke i da odeš u neku drugu ustanovu na konsultativni pregled.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: