Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim pomoc ortopeda...
PostPoslato: Ned Nov 23, 2014 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 23, 2014 7:50 pm
Postovi: 1
Pozdrav...Imam pitanje vezano za sina,starosti 2 godine.Mali je trceci po sobi okliznuvsi se nezgodno pao i povredio stopalo,pojavio se blagi otok.Medjutim mali je jako plakao i nije htio stati na stopalo.Bili smo kod ortopeda,dijagnoza:Fractura basis ossis MT I pedis I.sin. Terapija je longeta,analgetski sirup i hladne obloge... Medjutim njemu je bilo vec sutra bolje nije se zalio na bolove i mogao je stati na gips.Ja sam se trudila koliko je bilo moguce da miruje.Za sedam dana smo otisli na kontrolu bili smo uvjereni da ce mu skinuti .Ovaj put je bio drugi ortoped,namrgodjen nije dao ni razgovarati sa sobom kako treba...bacio je pogled iz daleka prisao djetetu,dijete se prepalo pocelo plakati kada ga je uzeo za nogu i samo je rekao pojacaj mu gips(jer je onaj bio prelomljen kod pete) vidim ja da njega boli... Mi trazili da pogleda snimak stopala jer ipak je sada drugi doktor,odbio je.Kada smo dosli kuci iz klinickog centra dijete se pocelo zaliti na bolove u vratu vjerovatno od teskog gipsa.Jer kretao se.Ja i muz,priznajem malo neodgovorno od nas,ipak nismo te struke,skinemo gips.Mali savrseno dobro staje na nogu,nema bolove ni u stopalu ni u vratu..jos uvijek ima malo otoka na stopalu.Eh sada moze li neko da mi pojasni ovu dijagnozu i da me posavjetuje sta da radim,da se javim u privatnu ordinaciju jer onom ortopedu nesmijem na oci... unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc ortopeda...
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 02, 2014 11:25 pm
Postovi: 9
Postovani,treba mi pomoc!
Pre vise od 7 meseci sam povredio koleno i skocni zglob desne noge...Isao sam gradom i propao kroz neku rupu,tj samo malo,ali tada sam osetio da mi je deo kolena i skocnog zgloba , se rotirao, kao da ste ga uvrnuli na obe strane... Posle toga sam nastavio da treniram u teretani,i verovatno tako jos vise povredio taj deo... Tacnije najvise imam problema sa kolenom. Onaj deo iza kolena.. Isao sam svuda,od VMA,Ortopedija Banjica,Euromedik,KCS...I svi su rekli drugacije,niko nije se totalno pozabavio ovim problemom...Sada imam strasne bolove,i jedva hodam...Moze li me neko uputiti kod nekog doktora,i da li neko ima slican problem?Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc ortopeda...
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 11:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 5:21 pm
Postovi: 3
Postovani,

Sve odgovore na Vasa pitanja, konsultaciju i terapiju, mozete zakaziti kod nas!

www.fizio.rs

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc ortopeda...
PostPoslato: Sre Nov 26, 2014 6:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Mirnesa... je napisao:
Pozdrav...Imam pitanje vezano za sina,starosti 2 godine.Mali je trceci po sobi okliznuvsi se nezgodno pao i povredio stopalo,pojavio se blagi otok.Medjutim mali je jako plakao i nije htio stati na stopalo.Bili smo kod ortopeda,dijagnoza:Fractura basis ossis MT I pedis I.sin. Terapija je longeta,analgetski sirup i hladne obloge... Medjutim njemu je bilo vec sutra bolje nije se zalio na bolove i mogao je stati na gips.Ja sam se trudila koliko je bilo moguce da miruje.Za sedam dana smo otisli na kontrolu bili smo uvjereni da ce mu skinuti .Ovaj put je bio drugi ortoped,namrgodjen nije dao ni razgovarati sa sobom kako treba...bacio je pogled iz daleka prisao djetetu,dijete se prepalo pocelo plakati kada ga je uzeo za nogu i samo je rekao pojacaj mu gips(jer je onaj bio prelomljen kod pete) vidim ja da njega boli... Mi trazili da pogleda snimak stopala jer ipak je sada drugi doktor,odbio je.Kada smo dosli kuci iz klinickog centra dijete se pocelo zaliti na bolove u vratu vjerovatno od teskog gipsa.Jer kretao se.Ja i muz,priznajem malo neodgovorno od nas,ipak nismo te struke,skinemo gips.Mali savrseno dobro staje na nogu,nema bolove ni u stopalu ni u vratu..jos uvijek ima malo otoka na stopalu.Eh sada moze li neko da mi pojasni ovu dijagnozu i da me posavjetuje sta da radim,da se javim u privatnu ordinaciju jer onom ortopedu nesmijem na oci... unaprijed hvala



Ni sama ne znam šta bih vam rekla,a da toga niste i sami svesni.Prelom baze I metatarzalne kosti je zona rasta kod dece i jednostavno se nadajte i gledajte u nebo da bude sve u redu kad vi već ne umete da brinete o rodjenom detetu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc ortopeda...
PostPoslato: Čet Nov 27, 2014 12:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Mirnesa..., ако до сада нисте, обавезно идите код другог лекара и нека поново сниме ногу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: