Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Jul 06, 2012 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2012 9:39 am
Postovi: 1
Cao svima,zanima me da li neko moze da mi kaze koliko je normalno vremenski da posle ligamentoplastike prednjeg ukrstenog ligamenta i medijalnog dela meniskusa ostane otok?
Operisala sam se pre skoro 4 nedelje,mazala sve i svasta od krema za taj problem,hladila ledom, i nista....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pon Jul 09, 2012 10:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Otok moze da perizstira 6-12 meseci,a najefikasnije se evakuise limfnom drenazom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Nov 29, 2013 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 4:17 pm
Postovi: 6
Operisala sam koljeno 27novembra-ligamentoplastika. Doktor je par sati posle operacije dosao i digao mi nogu u vazduh i rekao da je zadrzim. Nisam to mogla od bolova,medjutim dan nakon operacije sam to uspjela. Da bih drzala nogu u vazduhu doktor mi je pomogao tako sto mi je podigao nogu. Sama ne mogu da odvojim nogu od kreveta,ali uz pomoc druge osobe mogu. Zanima me koje vjezbe su efikasne kako bih uspjela da za 3dana odvojim sama nogu od kreveta? Takodje me zanima koliko ce dugo oporavak trajati i koliko cu morati da nosim stake?Hitno mi treba odgovor na pitanje. Hvala unaprijed. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Dec 27, 2013 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 27, 2013 1:46 pm
Postovi: 3
Operisala sam prednje ukrshtene ligamente pre malo vishe od god dana na Banjici kod , navodno, jako dobrog doktora. Posle god dana i uzaludnih pokushaja da se vratim na posao (balet) i meseci provedenih na terapijama i u teretani, saznala sam da mi nije dobro uradjena operacija. Otishla sam na ponovne preglede ali i kod drugih dr, i rekli su da mora da se radi revizija, jer prethodnom operacijom mi nisu dobro pozicionorali ligamente i koleno je nefunkcionalno.
Sada sam pre mesec dana ponovo operisana kod Dr Milankova u Novom Sadu, koji je nash najbolji struchnjak za ovakve povrede.Inache kada sam bila i kod dr koji me je prvi put operisao, da vidim shta ce mi i on reci u chemu je problem, on mi kazhe sve je u redu i vidimo se za 6 meseci,...... STRASHNO!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Pet Dec 27, 2013 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 27, 2013 1:46 pm
Postovi: 3
Andora je napisao:
Operisala sam prednje ukrshtene ligamente pre malo vishe od god dana na Banjici kod , navodno, jako dobrog doktora. Posle god dana i uzaludnih pokushaja da se vratim na posao (balet) i meseci provedenih na terapijama i u teretani, saznala sam da mi nije dobro uradjena operacija. Otishla sam na ponovne preglede ali i kod drugih dr, i rekli su da mora da se radi revizija, jer prethodnom operacijom mi nisu dobro pozicionorali ligamente i koleno je nefunkcionalno.
Sada sam pre mesec dana ponovo operisana kod Dr Milankova u Novom Sadu, koji je nash najbolji struchnjak za ovakve povrede.Inache kada sam bila i kod dr koji me je prvi put operisao, da vidim shta ce mi i on reci u chemu je problem, on mi kazhe sve je u redu i vidimo se za 6 meseci,...... STRASHNO!!!!

Inache, prvi put(neuspelo) me je operisao dr Gavrilovic na Banjici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 2:25 am
Postovi: 1
Zdravo... Nadam se da bi mi neko ovde mogao pomoci... Imam problem sa ACL-om kao i sa meniskusom. :cry: Potrebna mi je operacija, ali sam u dilemi kom lekaru da se obratim... :-? Cula sam da je dr Milankov jako pouzdan, ali me zanimaju iskustva... Istrazivala sam po ovom kao i po drugim forumima i stranicama fizikalne medicine i on se najcesce spominje... Unapred zahvaljujem svima na bilo kakvoj informaciji! :wink: :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 27, 2013 1:46 pm
Postovi: 3
Dr Milankov u Novom Sadu ili Dr Kadija na klinichkom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Sub Feb 08, 2014 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 07, 2014 11:54 pm
Postovi: 2
Treba mi savet! Treba da operisem prednji ukrsteni ligament na levom kolenu! Zanima me da li neko ima informaciju u vezi ortopeda Rajka Vulovica sa VMA? Da li je neko imao iskustvo sa ovim ortopedom? Bilo kakva informacija je dobrodosla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ligamentoplastika kolena
PostPoslato: Čet Jun 26, 2014 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2014 11:32 pm
Postovi: 1
pozdrav, zanima me koja je cena operacije prednjih ukrstenih ligamenata?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: