Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 01, 2014 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2014 4:11 pm
Postovi: 3
Dobar dan svima ,novi sam na forumu .Imam problem ,ne znam sta da radim .Prije svega imam 24 godine i jedno 7 godina idem u teretanu ,unazad godinu su poceli bolovi,pri duzem sjedenju ili stajanju u oba kuka .Doktorica ortopedije inace mi je djelovala kao stazista ,rekla mi je imas neke degenerativne promjene,ali nista strasno ,ja kazem da me boli ,ona kaze da to nije nista strasno ,da 60 posto ljudi ima to,samo sto ja treniram pa me zbog toga boli ,i ja je pitam moze li se to pogorsati od treninga ili napredovati bolest ,kaze ma ne ,to je bezazleno ,nista strasno .Dijagnoza je sledeca : Coxarthrosis bill inapiens (ovo zadnje nisam sig jesam li dobro napisao).Propisali su mi za hrskavicu neke suplemente.uzimam to evo mjesec skoro . Bas se lose osjecam psihicki ,jer me strah da moze ovo postati jos gore . Molim vas za savjet ,sta da radim ,smijem li trenirati redovno ? Unaprijed zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 01, 2014 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2014 4:11 pm
Postovi: 3
Inace radio sam snimak kukova ,tu je pisalo da nema patoloskih promjena . Inace ne znam ima lu tu genetski posto mi otac ima problem sa kukom ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Uto Dec 02, 2014 11:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Превише си млад да би било нормално то што ти се дешава.

Ако дижеш превелике терете или на други начин форсираш зглобове, организам не може да регенерише хрскавицу довољно брзо те она пропада. Такође постоје и неки аутоимуни процеси који троше хрскавицу. Код њих помаже купање у леденој води, али нека, хвала.

Знам две ствари које помажу: говеђи желатин и магнетно поље. Прочитај на мом сајту www. aca. rs шта сам писао у Савети, Здравље под Зглобови, Магнети,...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2014 4:11 pm
Postovi: 3
Nijesam se previse forsirao sa kilazama ,ali mozda mi je takva hrskavica sama po sebi.. Nisam pametan .. Cuo sam za govedji zelatin da je dobar,vec sam kupio 20 kesica . Bas ne znam gdje da podjem sa kim da se konsultujem ,smijem li da trcim ,da radim cucnjeve .Bojim se da cu morati ugraditi vjestacke kukove kroz par godina .Jednostavno se osjecam lose ,mnogo. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 11:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Спорт је користан осим ако превише оптерећује зглобове. Мислим да трчање и чучњеви могу да буду веома корисни у погледу регенерације хрскавице. Вожња бицикла је веома корисна али ако се не претерује са напором.

Као што рекох, магнети могу да регенеришу хрскавицу. Особа која већ мора да оперише кук због непостојања хрскавице, ако почне да користи терапију магнетима за годину дана имаће нову хрскавицу.

Иначе, не могу да се користе они мали магнети што ничему не служе осим за пражњење новчаника. Тек толико да напоменем да не би бацао паре на глупости.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 11:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Daj onda direktnu preporuku koji magneti treba da se koriste, koja veličina, koje magnetno polje, u kom broju i rasporedu, itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 12:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да је тако једноставно упутство бих већ давно поставио на мој сајт.

Први проблем је физичка снага онога коме су потребни магнети. Ако неко има слабе руке не може да користи веће магнете јер неће моћи да их раздвоји када се слепе. Јача особа може да користи овакве магнете: https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html . Слабија особа вероватно може да користи овакве мање: https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... :1290.html.

Најједноставније је узети два магнета и спојити их око неке одеће што ближе месту које се третира.

Као што рекох, упутство је компликовано за писање јер има још доста тога. Када будем стигао написаћу неко детаљније упутство са сликама и поставићу га на мој сајт.

Важно је да се магнети носе бар 20 сати свакодневно.

Једноставнија али доста скупља варијанта је да се користе Маду магнети. Ту вам лекар све направи и намести.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Madu magneti su provereno neefikasni, slabi u bezumno preskupi
Ovi neodmijumski su daleko bolji, ali ih treba najmanje 10-15, čime se javlja problem kako ih složiti i u šta ih ubaciti.

Imate li za to predlog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sre Dec 03, 2014 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Жао ми је што се не слажемо али Маду магнети су проверено ефикасни, под условом да се носе цео дан а не по пола сата.

Неодијумских треба девет комада ако се ради о куку. Ако се ради о неком другом зглобу довољан је један или два да би се међусобно држала око одеће. Један може на ластиж.

Ако их се комбинује више онда морају да буду у једној равни са магнетним пољем оријентисаним на исту страну. Међусобно растојање магнета треба да је оно на коме се приметно одбијају.

Баш је проблем у шта их ставити. Ја сам на леђима причврстио 28 комада у прслук, залепивши их на гоблен платно. За кук треба много мања површина и може да се користи картон умотан у неко платно. Магнети се на картон залепе обичним селотејпом, на пример. Онда све то за панталоне, рецимо.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 08, 2014 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 2:34 pm
Postovi: 12
aaaca je napisao:
Жао ми је што се не слажемо али Маду магнети су проверено ефикасни, под условом да се носе цео дан а не по пола сата.

Неодијумских треба девет комада ако се ради о куку. Ако се ради о неком другом зглобу довољан је један или два да би се међусобно држала око одеће. Један може на ластиж.

Ако их се комбинује више онда морају да буду у једној равни са магнетним пољем оријентисаним на исту страну. Међусобно растојање магнета треба да је оно на коме се приметно одбијају.

Баш је проблем у шта их ставити. Ја сам на леђима причврстио 28 комада у прслук, залепивши их на гоблен платно. За кук треба много мања површина и може да се користи картон умотан у неко платно. Магнети се на картон залепе обичним селотејпом, на пример. Онда све то за панталоне, рецимо.


Kako znas da su efikasni?

Nisam primetio da su nesto regenerisali, a nosio sam ih po ceo dan mesecima. Doduse kada se povremeno stave znaju da umanje bol. Plazma bogata trombocitima je bolje resenje jer je brze, ali je i skuplje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 08, 2014 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам јер др Душанка Мандић није преварант и гледао сам рендгенске снимке.

Плазма богата тромбоцитима да изазове регенерацију хрскавице у зглобу?! Нема шансе. Може да изазове само појаву тромбова.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 08, 2014 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 2:34 pm
Postovi: 12
aaaca je napisao:
Знам јер др Душанка Мандић није преварант и гледао сам рендгенске снимке.

Плазма богата тромбоцитима да изазове регенерацију хрскавице у зглобу?! Нема шансе. Може да изазове само појаву тромбова.


Svaki lekar tvrdi da njegova metoda funkcionise. Ja ne govorim da je neko prevarant ili nije, moguce je da magneti ponekada pomazu, deluje mi da smanjuju bol. ali tesko da regenerisu hrskavicu.

Da bih znao da li nesto funkcionise ili ne moram da imam snimak ili izvestaj lekara pre i posle tretmana/terapije. Ja sa plazmu bogato trombocitima to imam. Sve se vidi na snimku.

Taj rendgenski snimak koji dokazuje da magneti pomazu hrskavici, jel to tvoj snimak ili da li si makar na njemu video ime osobe koja je snimljena i datum?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Pon Dec 08, 2014 9:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
aaaca je napisao:
Знам јер др Душанка Мандић није преварант и гледао сам рендгенске снимке.

Плазма богата тромбоцитима да изазове регенерацију хрскавице у зглобу?! Нема шансе. Може да изазове само појаву тромбова.


Gledao rendgenske snimke?! Pa šta ste videli na tim snimcima??

Gledao sam i ja te snimke, mogu svi da ih vide, javno su dostupni na sajtovima, i na njima sam video smešne stvari za koje je prevara slaba reč.

Sa preciziram, nemam nešto naročito protiv Dr Dušanke i njenih metoda, samo kažem da su u dobroj meri neefikasne, kao i da je cena magneta nehumana.

Što se tiče mogućih pojava trombova zbog PRP metode, realno postoji ta mogućnost, nije loše podrobnije se o tome raspitati.

Cena i PRP metode je van svake logike, previše zaista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Uto Dec 09, 2014 10:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
На рендгенским снимцима које сам видео лепо се види да се појавио размак у зглобу кука те да више кост не належе на кост. Не знам шта би се јавило између осим хрскавице?! :D

Немам намеру икога да браним, али морам да кажем да је нажалост цена онога што ради др Душанка прилично реална. Она не може да користи јаке магнете јер има разних пацијената који не би могли да раставе јаке магнете када се слепе. Због коришћења слабих магнета потребан их је много већи број него у случају јаких. Ако је потребна површина од само 10 пута 10 магнета то је 100 комада, а то је више од 100 евра. А где је она гума која не може мало да кошта. И тако даље. Трошкови расту. Нажалост, тако је.

Ко нема пара мора сам да се снађе. За исти ефекат као горе споменуто, потребно је 9 неодијумских магнета што је око 10 евра. Плус картон, крпа, селотејп, конац... Много је јефтиније али мора да се уложи пуно труда.

Више година примењујем магнете на себи и околини и имам сасвим лепе доказе о дејству сталног магнетног поља.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lecenje koksartroze
PostPoslato: Sub Dec 13, 2014 1:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Aco, možemo li mi da vidimo te "dokaze" o dejstvu magnetnog polja?

aaaca je napisao:
На рендгенским снимцима које сам видео лепо се види да се појавио размак у зглобу кука те да више кост не належе на кост. Не знам шта би се јавило између осим хрскавице?! :D

Nije li vam palo na pamet da je zglob u jednom snimku snimljen tako da se zglobne površine sastave - a da su u drugom snimku one ručno razmaknute?

Otkud vam dokaz da se u tom povećanom zglobnom prostoru nalazi baš hrskavica? Zašto tu nije vazduh?

I da li stvarno mislite da se kod neke osobe koja je 1920. godište, znači stara je skoro 100 godina, za šest meseci od nulte hrskavice pojavi onolika hrskavica?!?

Mislim da je potrebno da budete ne samo totalni mediciniski laik, nego i vrlo naivan čovek, pa da u to poverujete.

Osim toga, ja sam sasvim siguran da bi neko ko bi uspeo ne onoliko koliko je prikazano, nego samo deo toga da popravi, a da to zaista bude hrskavica a ne vazduh (ručno izvučen zglob prilikom snimanja), taj neko bi dobio najmanje Nobelovu nagradu za medicinu, ako ne i mnogo više. Prema tome, mislim da je stvar jasna...

Ako ste iole medicinski obrazovani, jasno vam koliko su rendgenski snimci koji hrskavicu uopšte ne vide (a o hrskavici pričamo i nju treba da merimo!), koliko su ti snimci nepouzdani i skloni manipulacijama.

Da konkretizujemo, imate li vi vaše snimke vaših zglobova koji su pod magnetima, da vidimo kako teče napredak?

Ali da ti snimci budu urađeni nekom pouzdanom metodom, magnetnom rezonancom, ili ultrazvukom, kojim se hrskvaica vrlo precizno meri.

Ako imate te snimke, vrlo sam rad da ih vidim, i ako ste u pravu, javno ću povući sve što sam rekao.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: