Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Sub Apr 19, 2014 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 19, 2014 1:51 pm
Postovi: 1
Pozdrav, i želim da se zahvalim ljudima koji budu odgovorili.

Naime dok sam pokušao da skinem duksericu čuo sam krckanje u levom ramenu, poput kada ispravljamo zglobove, i od tada je krenula konstanta bol istog trenutka koja se pojačava u zavisnosti od položaja, glave i ramena.

Pri tom osećam kako me i leva ruka boli i trne. Kako su bolovi previše jaki uzeo sam lekove protiv bolova.

Da li je moguće prilikom takvom pokretu banalnom da uklještim neki nerv ili još gore iščašim nešto?

Slika

Bolove osećam najjače u tačkama 12 i 4.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Sub Apr 19, 2014 5:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Pozdrav! Ne morate se zahvaljaivati, samo da je Vama bolje.

Vrlo je moguće da ste uklještili nerv i to između vratnih pršljenova ili gornjih leđnih, s obzirom da Vam trne ruka i na položaj glave i ramena se pogoršava, a i boli Vas u tačkama koje ste prikazali. Ne verujem da ste iščašili nešto jer bi tada bolovi bili strašni sa pratećim pojavama (otok, deformacija, nemogućnost pokretanja itd). Verovatno ste zbog nezgodnog položaja pomerili neke pršljenove.

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Pet Apr 25, 2014 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2014 2:32 pm
Postovi: 8
Da se i ja nadovežem sa još jednim pitanjem...
U poslednje vreme imam bolove u desnom ramenu koje se zna spustiti i skroz do šake i prstiju ali u vidu neke neprijatnosti, bez trnjenja...
Pošto imamo sliku malo mi je lakše da ga objasnim, tačke 5 i 9.
Bol je u 5, dok u 9 je neka neprijatnost.

Da li je to možda živac, povreda ili promaja?
Fizički sam aktivan ali pretežno trčim ne opterećujem ruke tegovima, i imam kancelariski posao.

Hvala.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Sub Apr 26, 2014 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
@milano1986

S obzirom da Vam neprijatnost ide duž ruke, vrlo je moguće da se radi o dislokovanom vratnom ili grudnom pršljenu što Vam pritiska živac. Takođe, mišići ili fascija mogu biti prenapregnuti (u spazmu) što isto izaziva neprijatnost, trnjenje, bolove. To sve može biti udruženo sa nekom povredom i/ili promajom (strujanje hladnog vazduha) što sve zajedno pogoršava stanje. Tačke koje ste pomenuli više liče na grč nekih od mišića koji se pripajaju u okolini ramena jer rame i vrat mogu biti zajedno disfunkcionalni, naročito ako ste dugo u istom položaju bez pomeranja ruku, npr rad u kancelariji za računarom.

Pozdrav!

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Ned Apr 27, 2014 10:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2014 2:32 pm
Postovi: 8
Hvala na odgovoru.

ja sam mislio da uradim snimak vratnog dela kičme u oba pravca? jel mislite da bi se tu video problem?

Hvala.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Pon Apr 28, 2014 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Nema na čemu. Na snimcima bi se definitivno videle degenerativne promene na pršljenovima, a na magnetnoj rezonanci i promene na mekim tkivima (diskovi). Dislokacija pršljena se može, a i ne mora videti na snimku. Međutim, sa stanovišta hiropraktike, a i funkcionalnosti Vaše kičme uopšte, osnovni problem nikako ne mora biti u vratnom delu, tj na mestu gde su najveće promene na pršljenovima.

Naravno da treba da napravite snimak, po mogućnosti magnetnom rezonancom, jer najbolje prikazuje stanje kičme. Vaša najveća preokupacija nakon toga trebalo bi da bude funkcionalnost i što bezbolnije pokretanje kičmenog stuba sa što većim obimom pokreta.

Pozdrav!

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Pon Apr 28, 2014 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 8:37 pm
Postovi: 4
Rehab fizio ako mozete da mi date savet, hvala unapred.
Pre 6 meseci javio mi se bol u rebru sa leve strane, pracen stezanjem ili grcom i bolom pri dodiru prstom na to mesto. sutradan je presao i na desnu stranu rebara, bol se sirio i menjao mesto. Malo je popustilo, ali i dalje svaki dan osecam nelagodu u predelu rebara, vise sa leve strane, ali zna da me zaboli I sa dense, gore, dole, sa strane, duz citavih rebara, nekada osecam neko peckanje, strujanje, nekada samo ako samo lagano pipnem kozu na tom mesto me zaboli. Imam uz to I bol u grudnoj kosti, na sredini, pri pokretu, ako lezim na ledjima I krenem da se okrenem na stranu, zaboli me, ako se ispravim i zabacim malo glavu unazad, taj bol je prisutan, isto i kada se sagnem da obujem cipele. Skoro svaki dan osecam gusenje, kao da ne mogu dovoljno vazduha da udahnem. Radio Sam ultrazvuk srca I EKG, sve u redu, vadio krv, nista poviseno, sve mi je u granici normalnog. Da napomenem otkad mi se javio bol, znaci ovih 6 meseci samo mirujem, jer ne mogu da funkcionisem, pokusao sam malo da potrcim I Odmah me zaboli I pocinje da gusi. Temperaturu nisam imao. Sta to moze biti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Pon Apr 28, 2014 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2014 2:32 pm
Postovi: 8
Još jednom hvala na savetima i predlozima.

Interesuje me samo kako doći do termina za magnetnu? Da li ima neka privatna klinika u BG? Jel u državnoj to mislim da je nemoguća misija.

POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Pon Apr 28, 2014 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 8:37 pm
Postovi: 4
Klinika za magnetnu Panacea I trazi doktora Slobodan Cirkovic ( on je radiolog) . Odlican dijagnosticar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Uto Apr 29, 2014 12:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
@Alek6
Veoma je moguće da se radi o dislokaciji rebara. Nije ništa opasno ali kao što i sami osećate, dosta je neprijatno. Pisao sam o tome na blogu pa možete da se informišete tamo.

@milano1986
Nema na čemu. U privatnoj ordinaciji ne bi trebalo da čekate. Jeste skuplje ali zdravlje nema cenu. Surfujte po internetu, zovite i uporedite cene i uslugu pa ćete se na kraju odlučiti gde Vam najviše odgovara.

Pozdrav!

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Uto Apr 29, 2014 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 8:37 pm
Postovi: 4
Rehab Fizio, hvala Vam puno. Bio sam da uradim magnetnu danas i konstatovali su Tietze sindrom, kao vidi se upala oko treceg rebra, tu je najizrazenija, ali i na drugim mestima ima male upale. Moj fizijatar kaze da je to za reumatologa. Sta Vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iznenadni bolovi
PostPoslato: Uto Apr 29, 2014 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
@Alek6

Nema na čemu. Ako lekar koji Vas je pregledao i vodi Vaš slučaj kaže da je tako onda treba da ga poslušate jer najbolje zna Vaš problem.

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: