Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Uto Okt 29, 2013 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 29, 2013 12:12 am
Postovi: 1
Ljudi imao sam istegnuce prepone pre par meseci,uzasan bol se prosirio i proteze se od prepone duz cele desne strane donjeg dela ledja.U stanju kretanja me ne boli,vec kada pokusam da ustanem sa stolice kada sedim duze vreme,ne znam da li pri ustajanju dolazi do ukrstenja nekih nerava,ali to je neizdrziv bol.molim vas da mi odgovorite ako imate ideju. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Pon Feb 24, 2014 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 24, 2014 8:43 pm
Postovi: 1
Narcisa,
Da li ste probali Ortokin? Ja sam upravo u dilemi da li da se upustim u tu terapiju?
Doktor predlaze da prvo probamo jednu inekciju plazma terapije, pa da vidimo da li mi organizam reaguje, a zatim da probamo ortokin koji je kompleksniji i skuplji?

pozdrav,
Valentina

Narcissa je napisao:
Da li je iko radio metodu davanjem autologne kondicionirane plazme? Tzv ORTOKIN metoda?
Ispila sam brdo lijekova, isprimala injekcije, odradila mali milion fizikalnih terapija i bol se nije smanjio. Doktor mi preporucuje ovu metodu.
Da li iko ima iskustva sa ovim?
Narcissa je napisao:
Da li je iko radio metodu davanjem autologne kondicionirane plazme? Tzv ORTOKIN metoda?
Ispila sam brdo lijekova, isprimala injekcije, odradila mali milion fizikalnih terapija i bol se nije smanjio. Doktor mi preporucuje ovu metodu.
Da li iko ima iskustva sa ovim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 11:32 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
slobodava je napisao:
Narcisa,
Da li ste probali Ortokin? Ja sam upravo u dilemi da li da se upustim u tu terapiju?
Doktor predlaze da prvo probamo jednu inekciju plazma terapije, pa da vidimo da li mi organizam reaguje, a zatim da probamo ortokin koji je kompleksniji i skuplji?

pozdrav,
Valentina

Narcissa je napisao:
Da li je iko radio metodu davanjem autologne kondicionirane plazme? Tzv ORTOKIN metoda?
Ispila sam brdo lijekova, isprimala injekcije, odradila mali milion fizikalnih terapija i bol se nije smanjio. Doktor mi preporucuje ovu metodu.
Da li iko ima iskustva sa ovim?
Narcissa je napisao:
Da li je iko radio metodu davanjem autologne kondicionirane plazme? Tzv ORTOKIN metoda?
Ispila sam brdo lijekova, isprimala injekcije, odradila mali milion fizikalnih terapija i bol se nije smanjio. Doktor mi preporucuje ovu metodu.
Da li iko ima iskustva sa ovim?

Nisam probala jer nisam cula da je ikome djelovao. I to ti je lutrija, kao i operacije, niko ne garantuje vise od 30% uspjeha. Ortokin sam dobro proucila, cula sam da su ga neki sportisti koristili, ali od ljudi koje sam sretala po ordinacijama i pricala s njima, nisam cula ni rijec hvale za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 2:04 pm
Postovi: 2
dobar dan, evo i mene muci taj isijas, isao sam kod lekara, jednog, drugog, treceg, i svi samo daju neke nove lekove i inekcije a rezultat nula, i dalje boli pa jos i jace....bio sam i kod tako zvanog kostolomca, i taj dan kad sam bio kod njega posle sam se osecao skroz ok do sledeceg jutr, on je oslobodio taj zivac al je upala ostala i sad su bolovi jos veci, dal neko ima neko resenje za ovo???? znaci bolovi su neizdrzljivi postali, nocima nemogu da spavam, nemogu da sedim, lezim, setam, bilo sta da pomerim meni se grci cela leva strana.... POSTOJI NEKO RESENJE ZA OVAJ ISIJAS?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 2:04 pm
Postovi: 2
SHOMI a koliko dugo su te mucili ti bolovi? pre nego sto si otisao kod kostolomca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 11:32 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Mikice, ja patim skoro godinu dana, i kao i ti sve sam probala...sve lijekove, sve terapije, i sve je to bez rezultata.
Ostaje mi jos jedino operacija gdje bi mi kao namjestili te diskove, ali jos uvijek razmisljam o njoj. Pricajuci sa drugim pacijentima, ni operacija nije kod svakog uspjesna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Pet Apr 04, 2014 8:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Zbog bolova u lumbalno-sakralnom delu kičmenog stuba ne idite kod kojekakvih ,,kostolomaca", već kod hiropraktičara!
Što se tiče konkretnog predloga to je one and only dr Ljiljana Krstić, spec.fizikalne medicine i rehabilitacije, Bgd.
Što se tiče operativnog lečenja, ima svojih indikacija i ako su je neurohirurzi predložili, savet je da ne odlažete puno, ako tražite savet ili alternativu, uradite to brzo i efikasno, a ne po principu Srba, te drugovi vakoćemo, te drugovi nakoćemo i na kraju, naravno ništa.
I za kraj ono naizgled lako, ali i nije baš tako...: 1) Lekovi protiv bolova se moraju uzimati u fazi bolova, to se zna naravno, ali kako i koliko?! Tu nastaje problem! Ako Vam nakon pravilnog uzimanja odredjenog leka posle 2-3 dana nije ništa bolje, lek treba promeniti! Šta znači pravilno uzimanje leka? Znači uzimanje određenog leka u punoj dozi (a ne 1 tbl na dan, tokom 2 dana). Npr Paracetamol tbl 500 mg 4x1 (na 6 sati po 1 tbl), tokom 10 (deset) dana ili Ibuprofen tbl 400 mg ili 600 mg 3x1 posle jela uz Controloc tbl, isto toliko dana ili Zodol tbl 10 mg 3-4x1 posle jela tokom 7 (sedam) dana. Lekovi protiv bolova se uzimaju max do dve nedelje (postoje retki izuzeci), ali ovde pričamo o ambulantnim uslovima lečenja.
2) Vežbe koje se nauče za LS deo kičmenog stuba, ako želite da Vas kičma koliko-toliko služi, MORAJU da se rade do kraja života, kao i zaštitni položaji koji se pokažu!!! Tu bude najveći kamen spoticanja, jer od 10 pacijenata sa bolom u leđima 9 prestaje da radi nakon završene fizikalne terapije, bez obzira na ishod iste. Naravno da se bol posle određenog vremena vraća, oštećenje KS biva sve veće a mogućnosti fizikalne terapije da pomogne sve manja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 09, 2016 2:24 am
Postovi: 1
putnik kroz vreme je napisao:
Zbog bolova u lumbalno-sakralnom delu kičmenog stuba ne idite kod kojekakvih ,,kostolomaca", već kod hiropraktičara!
Što se tiče konkretnog predloga to je one and only dr Ljiljana Krstić, spec.fizikalne medicine i rehabilitacije, Bgd., i


Molim vas za broj telefona ili barem naziv ordinacije gde radi.

Unapred zahvalan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 11:32 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Odlucila sam se za operaciju jer nisam vise mogla da izdrzim bolove i maltretiranje po raznim ordinacijama, probavanje svega i svacega...I rodila sam se. Operaciju sam obavila u KCS, i vec u sok sobi meni je bilo bolje. Samo sam se probudila iz narkoze i osjetila da bola u nozi nema vise. I od operacije do sada nisam osjetila bol, sad mi taj period isijasa (a kod mene je bio dosta dugacak, skoro tri godine) djeluje kao ruzan san. Sto kaze nas narod "Kao rukom odneseno". Prije operacije su mi davali trodone da bol malo umine, poslije operacije kao da se nista nije desilo.
Svima sa slicnim problemima savjetujem da nalaz magnetne rezonance PRVO odnesu kod neurohirurga. Ako on kaze da ste za operaciju, niko i nista vam ne moze pomoci osim njega. Ja nisam poslusala, i tri godine sam se mucila i patila, vjerujuci u fizikalnu terapiju, kiropraktiku, akupunkturu, lijekove, pomade...
Operacija je bezazlena, poslije nema bolova, jedino sto s emjesec dana ne smije sjesti,ali i to brzo prodje.
Ja danas trcim, radim vjezbe, setam po nekoliko kilometara i niko na meni ne bi primijetio da sam operisana. Cak me nista ne boli ni na promjenu vremena, kad boli i zdrave ljude.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Већ трчиш?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Ned Jan 10, 2016 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 11:32 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Da. Ja sam operisana prije godinu dana. Poslije operacije sam samo hodala, onako kao brzi hod, sad malo i trckaram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Pon Feb 08, 2016 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 08, 2016 10:58 am
Postovi: 1
Verovatno mislite na prp terapiju krvnom plazmom. Koliko sam čuo odična stvar ako se uradi kako treba. Našao sam interesantan članak o tome, izgleda da znaju šta rade http://drgaletic.rs/prp-terapija-platel ... mbocitima/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISIJAS - uzasni bolovi
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 12:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тај др Галетић изгледа све одлично лечи. :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: