Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 8:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Postovana Dea,

kao sto sam Vam i ja rekao, operacija je uvek poslednja opcija. Zracenje jeste skodljivo, ali verujte mi da je manje skodljivo nego da kuk ostane iscasen. Da sam na Vasem mestu, i da se radi o mom detetu, ne bih preterano razmisljao, snimio bih dete. Odluka o tome je ipak samo Vasa. Onih 10% sto niste pitali, a kopkaju Vas, to je da ce dete morati na operaciju koja je u najvecem broju slucajeva uspesna. Naravno, postoji i teoretska mogucnost da dete nikad ne prohoda, ali uz danasnji nivo razvijenosti ortopedije, ja bih tu verovatnocu ipak ostavio u domenu teorije. Imamo ipak dobre strucnjake i vrsne hirurge koji su uradili veliki broj ovakvih operacija. Nemojte da gubite vreme, odradite sve sto pre mozete, jer svakim danom kojim je kuk van casice, sanse za njegovo propadanje se povecavaju.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 6:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Danas smo bili na kontroli i sledece nedelje idemo u bolnicu na tri nedelje. Lekari kazu da ako se sa posebnim kreveticem i ne dovede do ulaska kosti u casicu, ono ce barem kost biti dovedena u istu ravan sa njom. Posle toga ce raditi onaj rengen sa kontrastom, pa ce ukoliko se pokaze da ima necega u casici odmah o istom trosku i u istoj narkozi raditi i hirusku intervenciju.
No, problem koji se ovde u celoj prici postavio je prva vakcina koju beba treba prekosutra da primi. Ovde je to 6 u 1 vakcina protiv difterije, tetanusa, velikog kasnja, hepatitisa B, decije paralize i jos neke hemofilus influence tipa B.
Anesteziolog nije siguran da li ce 4 nedelje posle primanje vakcine imuni sistem biti u mogucnosti da bez problema podnese narkozu. Sta vi mislite?Da li da odlozim vakcinu za period posle moguce operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
E to Vam ortoped ne moze savetovati. Konsultujte svog pedijatra.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 12:36 pm
Postovi: 7
Lokacija: cirih svicarska
[/bOpet joooooooooooj ja imam bebu 4 i po meseca zivim u svicarskoj tu sam se i porodila zamisli molimte kad se ovde desilo da nisu snimali kukove mojoj cerki u porodilistu nego tek posle mesec i po dana prvi put kod pedijatra i on me odma poslao na hitnu da vodim dete otisla sam u bolnicu i tu su joj snimili kukove nisu mogli da veruju svojim ocima tu sam ostala odma sa bebom mesec dana gde su joj nogice bile vezane za neku sipku iznad kreveta jer njeni kukovi nisu samo ispali sa strane iz casice nego su se povukli i na gore prema struku joj samo kad se setim mesec dana zavezana za krevetac da bi se to sve spustilo na dole bez operacije ali nazalost kad su je snimili morala se operisati jer je bilo mesa u casicama dobila je 2 narkoze u nedelju dana posle su je stavljali u emerin magnetno polje tu su snimili i utvrdili da je dobro da su kukovi u casici ali sad je kao problem sa casicom nece da prihvati kuk nego je nesto spicasta nece da se zaobli prvo je nosila gips mesec dana pa su snimili rekli malo bolje ali treba mnogo vremena pa je nosila neke sine mesec dana joj boze pa sam sad u ponedeljak 06.08.2007. isla opet na snimanje pa opet se nista nezna na snimcima se nevidi da je nesto mnogo bolje ali kad je rasirio kukove rukama reko je ooo super zadovoljan je jer nije zaplakala ali sad mora da nosi neke trake neznam kako se to strucno zove to je verovatno to sto je tvoje dete prvo nosilo i sad opet nista neznam samoo mogu da cekam i da molim boga da sve bude uredu da casica prihvati kuk i da bude sve uredu ali neznam jako se plasim i ako neko zna nekog dobrog ortopeda pedijatra tu u Srbiji nek mi javi isla bi kod nasih da vidim sta ce oni reci ako znate javite i hvala unapred!!!!! :( :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 12:36 pm
Postovi: 7
Lokacija: cirih svicarska
Molim vas,ako mozete i meni da odgovorite kolike su sanse da moje dete prohoda,jer se jako plasim! :( :( :( :(

I molim vas ako neko zna kako se to proverava da li su kukovi na mestu kad se beba uspava narkozom i nekim spricevima se ubruzguje boja u kukove da li se pri tom zraci dete i koliko je to opesno,jer ovde nista negovore i neobjasnjavaju samo uzmu dete i cao :-? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa cujte, niko Vam ne moze reci kolike su sanse da dete prohoda, recimod a su dobre, ako je sve odradjeno kako treba. Kod tog snimanja naravno da se i beba zrachi, ubrizga se kontrast, a potom se vidi pod rentgenom kakva ej situacija. Zracenje je samo po sebi skodljivo, ali tek neka velika doza, a to ovde nece biti slucaj, te nemate razloga za brigu. DAleko je veca opasnost da se to ne uradi, pa da dete nikad ne prohoda.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Odlucili smo da bebu vakcinisemo kad celu pricu sa bolnicom i mogucom operacijom ostavimo iza sebe. Ono sto me nervira je sto lekari ovde insisitraju da i dalje nosi Pavlik bandazer. Mislim to je vec punih 9 nedelja a pokazalo se da ne funkcionise. Oni tvrde da je to da se njeno stanje ne pogorsa! Da li sam neodgovorna zato sto sam ga na svoju ruku skinula i da li ce se stanje ne nosenjem istog stvarno pogorsati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Stanje se nenosenjem istog moze pogorsati, jer onda glavica femura moze zaista negde da odluta, da se uglavi, i da se nikako osim operativno ne moze vratiti. Drugo, ako je barem blizu acetabuluma dobija kakvu takvu ishranu, a ako negde odluta, ishrane vishe nema. Ako ne verujete lekarima, onda zasto uopste idete kod njih. Ako su oni rekli da se ne skida, onda ne treba da se skida.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 1:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa nije da im ne verujem, nego eto oba lekara u Beogradu ( i sa Instituta i iz Tirsove) mi rekose da se potpuno iscasenje ne moze leciti Pavlikom i da njegovo nosenje moze dovesti do ostecenja. Zato i jesam u rebusu, nemacki lekari institiraju na bandazeru nasi kazu da on steti. Pa eto treba izvagati izmedju ta dva, zato sam vas i pitala za misljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 3:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa avisi gde se lecite, ovde ili u Nemackoj, ne mozete da se lecite kod vishe lekara istovremeno. takodje, u medicini, pa time i u ortopediji ima suprotstavljenih stavova, a ovo je jedan od njih. Kad donesete odluku kod koga se lecite, onda radite kako Vam taj neko kaze.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 3:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa avisi gde se lecite, ovde ili u Nemackoj, ne mozete da se lecite kod vishe lekara istovremeno. takodje, u medicini, pa time i u ortopediji ima suprotstavljenih stavova, a ovo je jedan od njih. Kad donesete odluku kod koga se lecite, onda radite kako Vam taj neko kaze.
Posto nisam video dete i snimke, ne mogu da Vam kazem sta je pametnije da uradite.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 11, 2007 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 12:36 pm
Postovi: 7
Lokacija: cirih svicarska
Da li mozete i meni da odgovorite da li je stetno za moju cerku da nosi taj Pavlik bandazer mislim da je to ona nosi nesto kao neki pojas.Ona je imala operaciju i istezali su joj kukove sa tegovima pa je bilo nesto u casicama pa su to izvadili i stavili kukove na mesto sad kazu jedino casica nje jos prihvatila dobro kuk spicasta je pa moze kuk da ispadne nosila je gips mesec dana pa sine isto toliko isad te tregere ja ih skidam samo kad je kupam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za deu!!!
PostPoslato: Sub Avg 11, 2007 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 12:36 pm
Postovi: 7
Lokacija: cirih svicarska
Ja vam mogu reci sta da radite u vezi vaseg deteta ako mi samo odgovorite kao izgleda taj Pavlik bandazer i ako mi objasnite sta su vam tacno rekli koji je problem sa kukovima vase bebe dali su se podigli na gore prema struku ili su samo ispali iz casice i onda cu vam reci sta ja mislim o tome jer ako je to sto nosi moje dete leopo cu vam sve objasniti! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Deu!!!
PostPoslato: Sub Avg 11, 2007 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 12:36 pm
Postovi: 7
Lokacija: cirih svicarska
Videla sam sta ste pre pisali ako ej stvrno kukvasoj cerkici otiso na gore i ako su sa tim Pavlik bandazerom rasirene nogice ja mislim da netreba da to uopste da nosi samo ce ostetiti nogice i nikad nece moci hodati ja nisam strucnja nego samo majka sa istim problemom ako joj sire nogice nema nikakog efekte njoj prvo treba da spuste kost dole do casice sto hitnije i da tek onda sire nogice i da se kuk vrati u casicu verujremi ako joj je kuk gore nesirite joj nogice nego podhitno ga spustajte dole sto pre to bolje javite mi sta je i kao da vam jos bolje objasnim koliko god mogu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 12:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Eto, sto se naseg kuka tice,to su igre bez granica! Provedosmo mi 4 dana na tom specijalnom kreveticu (koji bar ovde nije tako los) , ali s obzirom da beba ima i grceve bilo je kuknjave po ceo dan, povracanja, bljuckanja, pa nas na kraju pustise kuci i rekose dodjite kad ti grcevu prodju. Eto, tako mi gubimo vreme i mogu samo da se iskreno nadam da necu jednog dana zazaliti sto nisam rekla hocu odmah operaciju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: