Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fractura digiti pedis alterius s92.5 bez dislokacije
PostPoslato: Sre Okt 01, 2014 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 9:24 am
Postovi: 10
Dobar dan. 20.09.'14. sam izvrnula nogu i prelomila jednu od kostiju koja drzi mali prst, tacna dijagnoza glasi Fractura digiti pedis alterius / Fr .basseos ossis MT V dex./ - S92.5, odmah su mi stavili longetu, zatim sam 25.09. bila na pregledu i samo su mi dodatno pricvrstili longetu, jer se u medjuvremenu napravio luft jer je otok spao, sutra idem ponovo na kontrolu da vidim da li ce mi i dalje drzati longetu ili ce mi staviti gips ( i da li uopste i postoji sansa da se izbegne gips). S obzirom da nemam vise nikakvih bolova, sta mislite, da li ce mi staviti longetu ili gips i koliko je generalno za ovakvu povredu potrebno nositi jedno od dva navedena i da li se posle ide na fizikalnu terapiju i koliko dugo??????????? Ako je neko imao ovakav prelom znacilo bi mi da mi kaze svoje iskustvo i koliko je citav proces trajao do povratka u svakodnenvicu :).

Ovo lezanje je zaista uzasno, samo jedva cekam da se sve ovo zavrsi.

Pozdrav i hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fractura digiti pedis alterius s92.5 bez dislokacije
PostPoslato: Sub Okt 18, 2014 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 9:24 am
Postovi: 10
Skinuli su mi gips posle 4 nedelje, na snimku se vidi da kost nije potpuno srasla vec se uhvatio kalus, ali mi doktor nije vracao gips vec je rekao da leskarim jos nedelju dana, pa onda na fizikalnu terapiju, a do tada iskljucivo ovlaz oslanjanje na petu uz stake. Iskreno, ja se ne oslanjam jer me je strah, noga mi je malo otecena i svremena na vreme me bolucka. Da li je normalno sto mi je skinuo gips bez obzira sto nije potpuno zarasla kost i da li postoji sansa da nesto podje naopako??? :(. Molim vas za odgovor. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: