Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 19, 2015 11:54 pm
Postovi: 3
Postovanje, imam 30 godina i pre 10 godina mi je otkrivena diskus hernia l4-l5 l5-s1, odradio sam magnetnu, isprimao brdo injekcija , isao na fizikalnu, i na kraju je neuro hirurg preporucio operaciju. Odbio sam operaciju, i narednih 3 - 4 godine ziveo na diklofenima i bromazepamima, sve dok se u jednom trenutku bol nije totalno povukao. Prekinuo sam ispijanje lekova, bol bi se pojavljivao povremeno, ali vrlo slabog i podnosljivog intenziteta i sve je bilo super do pre tri meseca kada se od jedamput pojavljuju novi simptomi. Noge pocinju da mi trnu, po nekada imam osecaj kao da mi struja putuje niz nogu, desava se cudan osecaj uznemirenosti, kao da mi se svaki zivac upalio, cudan pritisak u glavi, sve u svemu uzasan osecaj. Sve se ovo desava samo kada lezim, cim ustanem, sve prestaje, osim trnjenja, mada se i ono drasticno smanjuje. Ovo traje 2, 3, dana i prestane samo od sebe, pa se javi posle par nedelja i tako u krug. Normalno se krecem, bolova nema. Imam puno posla i kod lekara cu otici tek za jedno 2 nedelje pa me interesuje da li postoji neki nacin da ublazim ove simptome da mogu makar malo da odspavam. Probao sam bromazepam ali nema efekta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно ти се душек деформисао па док лежиш кичма буде у лошем положају.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 19, 2015 11:54 pm
Postovi: 3
Da dusek je deformisan, ali probao sam da ga sklonim i spavam na dasci, opet ista stvar, do duse malo je manji intenzitet tegoba, ali opet dovoljno neprijatan da ne mogu da zaspim, lezim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 5:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти си прешао са горег на лоше. Даска није никакво решење осим што си видео да има разлике. Треба ти нови душек адекватан твојој телесној маси. Колико си висок и тежак?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 19, 2015 11:54 pm
Postovi: 3
Visok sam oko 2.10 m, tezak 120 kg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е да. Мало сам нижи а мало тежи, тако да донекле знам како ти је. Мислим да ћеш као и ја морати да купиш нови душек. Само је проблем наћи толико јак. Донекле поништавам лоше ефекте душека свакодневно истежући кичму уз помоћ Истекија, али мораћу то некако да решим. Као и ти.

Користио сам Дормео ортопедски душек и издржи само годину дана. Ако нађеш добар, јави.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Pet Maj 22, 2015 1:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли спаваш постранце?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 2:36 pm
Postovi: 5
Postovani, moja sestra od 19 godina ima sledecu dijagnozu:
"Redukovana lumbalna lordoza. Nema znakova frakture ili dislokacije prsljenskih tela snimljenog segmenta. Conus medullaris nalazi se u visini L1 prsljenja i uredne je morfologije i vrednosti signala. Na L3/4 nivou degenerativno izmenjen disk sa cirkularnim bulgingom. Na L4/5 nivou degenerativno izmenjen disk(desikovan). Vidi se dorzomedijalna protruzija iv. diska uz kompresiju na duralnu vrecu i kontakt sa izlazece korenove obostrano. IV forameni slobodni. Na L5/S1 nema hernacije diskusa. Zakljucak: dominantan nalaz je protruzija diskusa L4/5 sa obostranom iritacijom radiksa".
Pre dve godine imala je nepodnosljive bolove koji su nestali nakon dva meseca konstantnog mirovanja i terapije. Pre dva dana isti problem se pojavio, bolovi su intenzivniji, i osim u kicmi javljaju se i u nogama tako da ona nije u mogucnosti da hoda, sedi, pa cak i minimalni pokreti izazivaju nepodnosljive bolove. Terapija nema efekta. Interesuje me sta se preporucuje pacijentima sa ovom dijagnozom, da li se preporucuje operacija i koliko je rizicna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да је свакодневно истезање кичме најбоље решење. У ту сврху користим Истеки и сигуран сам да је ефикаснији од било каквих вежби и растезања на вратилима и слично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jel ima problema sa mokrenjem?
Jel ima snage u stopalima u smislu pomeranja gore dole?

Generalno, s obzirom na težinu tegoba, i to da nije prvi put ona može biti kandidat za operaciju. Naravno, to hirurg uz pregled pacijenta i snimka odlučuje.

Operacija je jako bezbedna, rizici su minimalni, i vrlo verovatno da bi njoj s obzirom na tegobe puno pomoglo.

Ono što je problem je što je ona jako mlada a ima takve probleme. Operacija će osloboditi taj koren(e) koji su pritisnuti, ali to ne znači da se neće vratiti problem na drugom nivou, ili čak istom...

Kod neurohiruga sa snimkom na pregled, ali bilo da se operiše ili ne, ona mora drastično da život prilagodi čuvanju kičme, fizikana terapija, vežbe doživotno, zaštitni položaji i pokreti itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Uto Jun 09, 2015 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 2:36 pm
Postovi: 5
Hvala puno na odgovorima.
Nema problema sa mokrenjem. Do juce nije imala snage u stopalima cak ni za gore dole pokrete. Juce su joj ukljucili jacu terapiju i sada moze da pomera stopala tako da se nadamo da ce uskoro biti u mogucnosti da ode kod neurohirurga na pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Discus Hernia l4-l5 l5-s1
PostPoslato: Sre Jun 10, 2015 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Okačite ovde za početak slike snimka...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: